Zamlada jsme čurali jako králové a cítili silné pnutí mezi nohama, když kolem prošla krasavice. Ale jak ubíhá čas, musíme na toaletu častěji, překonáváme tam nepříjemné pálení – a tělo potom zůstává pasivní, přestože zrovna chceme prožívat partnerské radosti. Prosíme o pomoc lékaře a farmaceuty, avšak předepsané medikamenty zabírají jenom částečně. A potom náhodou najdeme revoluční internetovou stránku: Doktoři tam přiznávají, že nás uzdravit nechtějí, aby nepřišli o zákazníky! A prozrazují, že zanícenou prostatu a další problémy vyřešíme díky tabletám, které seženeme jenom na internetu pod názvem ActiPotens!

Lháři tvrdí, že jenom oni jsou důvěryhodní

„Nový lék jsme otestovali na mnoha dobrovolnících, kteří byli předtím považovaní za nevyléčitelné. A navzdory pesimismu obvodních lékařů, všichni uživatelé díky pastilkám ActiPotens vyřešili svoje mužské potíže!,“ tvrdí internetová reklama. Díky deseti kapslím, které váží 250 miligramů a stojí kolem 800 Kč, údajně muži omládli. Prostata, stejně jako okolní ústrojí funguje jako dříve, zánět zmizel. Urologové (Peter Grand, Steven Brown) potvrzují, že pastilky ActiPotens úspěšně předepisují pacientům – a šéf lékárníků (John Thomson) přiznává, že novinku nepouští do prodeje, aby muži zůstali nemocní a kupovali staré neúčinné prášky. Prostě trapné kecy, sprosté lži, primitivní manipulace.

Když zadáte jména citovaných „odborníků“ do internetového vyhledávače, zjistíte, že neexistují. V obchodních podmínkách je sice jmenována firma ActiPotens LLC, která však pravděpodobně nemá sídlo ani pobočku na území Evropské unie, takže tady podle naší legislativy nemůže obchodovat.

Reklama vypadá víceméně stejně, jako inzerce předchozích podvodů: ProstaPlast, ProRelief, Prostect, Prostalgene, ale taky Potenga, RectiStop, Flexa Plus, Knee Active Plus, ProEngine Ultra, Fish XXL a další. Ostatně farmacie v České republice podléhá přísné státní kontrole, nejdůležitější léky jsou podporovány a cenově zvýhodněny, takže není možné, aby lékárníci prodávali jenom šunty a tajili před světem skutečnou medicínou.

Vyhoďte peníze za ActiPotens, pokud potřebujete lekci

Internetoví podvodníci, o kterých píšu dlouhodobě, používají stále stejnou metodu: Nabízejí rychlé a jednoduché „řešení“ závažného problému – choroby, tělesného postižení, technického zádrhelu apod. Citují fiktivní lékaře, vědce a další „specialisty“, avšak tají svoji identitu, anebo odkazují na nějakou zámořskou pobočku (v USA nebo Africe), kam nedosáhnou přísné evropské zákony, čeští policisté ani soudci. Takže potom nelze uplatnit reklamaci, ani nezískáte náhradu za případnou škodu (alergickou reakci, otravu apod.).

Pod mými recenzemi najdete stovky diskusních komentářů, které se však postupem času mění: Oklamaní spotřebitelé původně obviňovali Českou republiku a Evropskou unii, že málo chrání svoje občany, jakoby nad sebou pořád potřebovali strážného anděla. Ale lidé se chovají stále odpovědněji, podvedených obětí zřejmě ubývá, a pokud někdo pošle šmejdům peníze, nyní už obvykle uzná svoji chybu.

Doufám, že jste ActiPotens nekoupili. Pokud se mýlím, berme, prosím, tuhle zkušenost jako lekci „informační gramotnosti“: Abychom příště nevěřili podfukářům na internetu, v kamenném obchodě, ani při politických volbách. Stárneme a musíme překonávat všelijaké těžkosti, jednoduché a rychlé řešení však nabízejí jenom lháři.

4 KOMENTÁŘE

  1. Jedná sa zrejme o placebo, podľa mňa sa dajú peniaze minúť aj oveľa efektívnejšie a účelnejšie. Ja som poctivo vybral 3 balenia, nevypil som v tom období ani pivo (pre istotu) a – nič.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno