Protiklady se přitahují, a proto buďte opatrní. Šarlatáni pronásledují slušné lidi, které považují za snadné oběti. Nyní vám chtějí prodat magnetické vložky Artresin Plus a pásek Tarellan Pro, údajně abyste necítili bolest a zhubli. Reklamy vypadají senzačně, ale nedejte se zlákat.

Magnety mají severní a jižní pól, přičemž opačnými konci se přitahují. Toto fyzikální pravidlo samozřejmě dávno známe – nejenom každý osobně, ale především jako lidská civilizace. S magnetem experimentovali starověcí Etruskové, Číňané a Indové, když zkoušeli léčit zrakové choroby, bolesti nebo neplodnost. Následovníky mají v některých současných lékařích. Magnetoterapii vysvětlují například prof. MUDr. Milan Kvapil CSc. MBA a Doc. MUDr. Eduard Šťastný Ph.D.

Jmenovaní doktoři jsou dohledatelní v oficiální databázi České lékařské komory. Ale zkusme najít osoby, které na internetu propagují magnety pod značkami Artresin Plus nebo Tarellan Pro a přitom předstírají, že jde o „novou revoluční léčebnou metodu“!

Dojemné, ale smyšlené reklamní historky

„Nejdřív mě začala trápit páteř, potom mně odešly kyčle a kolena. Bolest byla nesnesitelná! Nepomohly masáže, rehabilitace ani jiné procedury. Zabraly teprve biomagnetické vložky do bot – Artresin Plus. Zase pracuji na zahradě, jezdím na kole, běhám,“ říká podle internetové prodejní stránky „spokojená zákaznice“. V každé jazykové verzi dostala jiné jméno, například v polštině Joanna Roszak

Reklama na Artresin Plus v Polsku

…a v italštině Angela Rosati. Na Apeninském poloostrově byly přejmenovány také „biomagnetické vložky“ – na Biostep Magnetic+.

Reklama na Biostep Magnetic v Itálii

Jinde vystupuje „japonský vědec“ Kazuya Shimura. Jeho manželka prý byla sražena autem, potom dlouho ležela v nemocnici a přitom přibrala tak strašně, že děsila jejich malou dcerušku. Vědec tedy vynalezl magnetický pás Tarellan Pro, díky kterému jeho žena údajně rychle a snadno zhubla. Skutečný Kazuya Shimura však neřeší obezitu, nýbrž virus HIV.

Reklama na Tarellan Pro v ČR

Vyfotografovaná tvář podle jiného e-shopu nepatří japonskému vědci, ale zástupci čínské průmyslové firmy, který se jmenuje Suger Hu.

Kazuya Shimura alias Suger Hu

Recenze na Artresin Plus a Tarellan Pro

Podobně vypadaly reklamy na magnety Nil Smoke, Magneto 500 Plus, RealQuit, ZeroSmoke, Fuelfree, Promagnetin či Snore Terminator„Magnetické vložky do bot, které jsem objednala přes anonymní internertovou stránku, mi nijak nepomohly,“ píše Zdenka. „Bezcenný šunt pro nadmíru důvěřivé a naivní lidi,“ shrnuje Jindra. „Magnety jsem zakoupil, nemají žádný efekt,“ dodává Lukáš. Pečlivě zvažte, jestli zariskujete a koupíte Tarellan Pro, Artresin Plus nebo Biostep Magnetic+.

  • Falešné výrobky bývají zaštítěny vymyšlenými osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom neexistují.
  • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným statistům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o kampani nemá tušení.
  • Odpovědný podnikatel sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji totožnost.
  • Cena byla „zlevněna“ na 69 eur (Biostep Magnetic+), 1 299 Kč (Tarellan Pro) a 1 190 Kč (Artresin Plus).
  • Chybějí seriózní smluvní podmínky, od kurýra pravděpodobně neobdržíme fakturu a těžko uplatníme reklamaci.
  • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: pixabay.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno