Babička ohluchla, ale její vnučka naštěstí přivezla ze zahraničí úžasnou pomůcku, díky které se ztracený sluch vrací! Tenhle vylhaný příběh opakovaně čteme v internetových reklamách na podvodná sluchátka, tabletky nebo olejíčky. Přiložena bývá ilustrační fotka, kterou běžně používají americké domovy důchodců – například ZDE a ZDE. Na dojemném obrázku vidíme okouzlující slečnu a seniorku, pravděpodobně tedy sociální pracovnici a její klientku, které o žádné klamavé reklamě nemají ponětí. Jejich fotografie byla sprostě zneužita, protože inzerovaný olejíček Audiostivum není legální!

Prodejce tají svoji totožnost, takže porušuje zákony

Stejným způsobem byla propagována například i sluchátka Audisin Maxi Ear Sound, ale taky tabletky Activlan nebo „bylinná kúra“ Multilan Active. Lidé, kteří reklamám uvěřili, nyní litují. „Inzerované sluchátko jsem přes internet koupil svojí babičce, ale vůbec nepomohlo. Jenom jsem utratil šílené peníze,“ píše pan František v recenzi pod TÍMTO odkazem. „Výrobek nefunguje, prodejci jsou podvodníci nejhoršího kalibru. Toť moje osobní zkušenost,“ píše paní Slávka ZDE. „Podvod, mám vyzkoušené na sobě,“ shrnuje pan Rudolf ZDE.

Ale prosím pěkně, neproklínejme politiky, úřady a policii, že něco takového dopustí. Stejně jako výše jmenované šunty, ani „olejíček“ Audiostivum není prodávaný legálně. Na objednávkové internetové stránce totiž chybějí kontakty: jméno, adresa, identifikační číslo odpovědné firmy. Nejsou tam ani obchodní podmínky. Prodejce zatahuje svoji identitu, zřejmě aby nemusel uznávat reklamace a vracet peníze, takže porušuje evropské i české zákony. Pokud ale nechceme totalitu, musíme taky samostatně přemýšlet.

Audiostivum nekupujte, raději věřte českým lékařům

Než zaplatíme jakýkoli výrobek, ověřujme, jestli nepředáme peníze darebákovi. Pokud pochybujeme o kvalitě a poctivosti internetového obchodu, tak raději nakupujme tradičně, třeba v kamenné lékárně. A pamatujme, že máme předplacené zdravotní pojištění! Profesor Jan Betka, který léčí právě sluchové ústrojí, uvádí, že cenu funkčních sluchadel částečně uhrazuje zdravotní pojišťovna. Další odborník, doktor Jan Rottenberg jmenuje jako účinnou pomoc taky operaci. A lékařky upozorňují: „U dlouhodobé nedoslýchavosti bývá medikamentózní léčba neefektivní.“

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno