Dnes měl v debatě o „budoucnosti Evropy“ vystoupit v Evropském parlamentu ve Štrasburku český premiér Andrej Babiš. Byla to velmi důležitá příležitost. Nejen proto, že Unie je „dítětem“ všech svých členů a na její budoucnost by měli mít názor.

Důležité to ale bylo i právě pro naši zemi. Někdy zastáváme v důležitých věcech jiné postoje než ostatní. A není na tom nic divného či špatného. Ale pokud nechceme mít nelichotivou nálepku „trablmejkra“, je třeba, abychom jasně ukázali, že za našim nesouhlasem stojí jiné účinné návrhy, které problémy pomohou společně řešit.

Pan premiér nakonec nepřijel. Mluví premiér Španělska. Myslím, že nepřijel, protože se obával, že to pro něj osobně bude „nekomfortní“ kvůli jeho osobním problémům (což je ale stále lepší možnost, než kdyby nevěděl, co říci). Ale pokud to tak je, znamená to, že zájmy naší země jeho premiérování poškodilo.
Redakční poznámka: Luděk Niedermayer svoje komentáře publikuje na svém facebookovém profilu, jejich přebírání nám laskavě povolil.

Další články od Luďka Niedermayera:

[latest-selected-content limit=“100″ display=“title,excerpt“ url=“yes“ elements=“3″ css=“one-columns“ type=“post“ status=“publish“ author=“18,“ orderby=“dateD“]