Obědy zdarma podpořil bez výhrad jen úřad Maláčové, píše časopis Týden. Doplňujeme informaci, PROČ bylo tolik nevůle ze strany vybraných ministerstev k poslaneckému návrhu ČSSD na zavedení bezplatného stravování ve školách a školkách. Je to přehledné.

  1. Nápad nakrmit děti přišel Andreji Babišovi (ANO) vhod, když potřeboval přebít negativní náladu vůči své osobě.
  2. Ukázalo se, že nápad není původní, protože skoro to samé navrhovala už v roce 2015 Kateřina Valachová (ČSSD). Ta si to nenechala líbit a de facto svůj návrh podala po náhlém výronu sociálního cítění premiéra znovu. Poslanecký návrh ČSSD šel pak na vládu dřív, než se ANO stihlo vzpamatovat.
  3. ANO si to také nenechalo líbit, a tak jeho ministři (částečně oprávněně) návrh zkritizovali v předkládací zprávě předložené ministrem Kněžínkem (ANO), aby mohl ministr školství (ANO) předložit návrh vlastní (zveřejněn dnes), který všechny vyčítané nedostatky návrhu ČSSD řeší.

Boj o školní obědy mezi ANO a ČSSD

ANO, je to krádež zásluh. Podstatné nicméně je, jestli bitvu nakonec vyhrají hladové děti. To totiž závisí na 281 zákonodárcích a jednom nevypočitatelném prezidentovi. Projde-li v pondělí příslušný návrh novely školského zákona, díky němuž by bezplatné obědy mohly dostávat děti od posledního předškolního roku do konce základního vzdělávání ve veřejných školách, budou se otázkami přínosu (nebo taky zásluh, viny či trestu) dětí z rodin s příjmy do 2,7násobku životního minima zabývat zákonodárci. FANDÍME DĚTEM!

Další články od Institutu pro sociální inkluzi:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno