Ulevme svým unaveným očím, někdy stačí jenom masáž zavřených víček. Případně vyzkoušejme placené pomůcky, přitom však buďme opatrní. Kupříkladu děrované brýle Ayur Read Pro dostaly jméno podle indické ajurvédy, avšak stojí hodně peněz a neznáme odpovědnou firmu.

Hýbejme se, jezme zdravé potraviny, pečujme o svoje kosti – a předejdeme zbytečným problémům. Tato teorie vznikla ve starověké Indii, kde se nazývá ájurvéda, česky „vědění o životě“. V praxi jde například o jógu, bylinky nebo masáže. Někteří obchodníci na tuto alternativní medicínu odkazují, když prodávají děrované brýle „Ayur Read Pro“.

Děrované brýle prý slouží jako zaostřovací pomůcka

Procvičovat můžeme i svoje oči, a klidně tomu říkejme „jóga“ nebo „masáž“. Nezapomínejme mrkat (ani když dlouho pracujeme s počítačem), aby nám zrakový orgán nevysychal. Aspoň občas otočme hlavu, nebo můžeme očima zakroužit, případně hlaďme prsty zavřená víčka. Ostatně také podle indické ajurvédy potřebujeme rovnováhu, takže nemáme nic přehánět, ani nekoukat příliš dlouho jedním směrem.

Někteří obchodníci navíc prodávají plastové „děrované brýle“, které svému uživateli údajně pomohou, aby lépe zaostřil. V levných e-shopech stojí řádově desítky českých korun, například na adresách Blemcatko.cz, Nakupik.cz nebo Darkacek.cz. Podstatně dráže jsou ovšem nabízeny pod značkou Ayur Read Pro, která má odkazovat právě na indickou ajurvédu. Prodejce v tomto případě požaduje 1 250 Kč, ale přitom nenabízí žádnou přidanou hodnotu, ba naopak.

Ayur Read Pro – hodně peněz pro anonymní firmu

„Když jsem otěhotněla, začal se mi zhoršovat zrak. Lékař mi doporučil normální brýle, na které jsem však neměla dost peněz. Zkusila jsem tedy Ayur Read, protože jsou vyrobené podle indického tajemství. Uplynulo několik týdnů, a zase vidím dobře,“ říká v internetové reklamě Anna. Jednou pochází z českého Mostu, v jiných jazykových verzích zase odjinud (z polského Malborka, maďarského Debrecenbőlu, slovinského Mariboru atd.).

Reklama přitom není podepsaná žádnou konkrétní firmou. Komu bychom vlastně měli poslat peníze? Kde můžeme reklamovat vadné zboží? Kdo ponese odpovědnost, pokud kvůli těmto děrovaným brýlím například dostaneme vyrážku? Tato reklama připomíná starší internetové podvody, které se jmenovaly OptiMaskPro, Flexa Plus nebo Nil Smoke.

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, objednal jsem brýle Ayur Read Pro. Chtěl bych brýle vrátit, ale mám čekat na reklamační balík 14 dní od Global Help Info. Na reklamaci a vrácení zboží je 10 dnů bez udání důvodu a to nelze. Asi nebudu jediný zákazník, který s tím má problém. Pokud máte informace, jak postupovat s reklamací, předem děkuji za info.

  2. Navštivte Státní zastupitelství v místě svého bydliště, nebo okresu a podejte trestní oznámení na prodejce pro podezření z podvodu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno