Rušivé zvuky musíme řešit, zvláště pokud nevznikají někde kolem, ale přímo uvnitř hlavy. Zatímco internetové našeptávače, kteří propagují podvodné kapsle Calminax, naštěstí stačí pouze ignorovat.

Před hlučnou městskou ulicí můžeme utéci domů či do přírody, kde panuje klid, nebo vyložené ticho. Permanentní všudypřítomný problém však mají lidé, kteří trpí takzvaným tinnitem. Rušivé zvuky (šumění, pískání, hučení apod.) slyší uvnitř svojí hlavy, jakoby tam lezl nějaký brouk, hvízdal trpaslík nebo dokonce jela lokomotiva.

Za tímto symptomem bývají různé příčiny, záleží na konkrétním pacientovi: Někdo má skutečně ve sluchovém ústrojí zalezlého mravence (moje osobní zkušenost), jiného pacienta trápí ušní maz, výkyvy krevního tlaku, případně zánět, ale tinnitus může být způsoben také obyčejným stresem a dalšími důvody.

Fantastický zachránce Přemysl Kopecký

Dobří lékaři samozřejmě vědí, že každý pacient potřebuje individuální přístup. Podle toho vždycky volí specifickou léčebnou metodu a vhodné ověřené prostředky, mezi kterými však nikdy nejsou podvodné tablety Calminax.

V internetové reklamě na tyto pofidérní bonbóny vystupuje fiktivní lékař Přemysl Kopecký, alias Pierre Anse (ve Francii), Wilhelm Kretschmar (v Německu), Przemysław Kopczyński (v Polsku), Sorin Groza (v Rumunsku) nebo Mats Klingström (ve Švédsku). Záleží, jakou jazykovou verzi otevřeme.

„Doporučuji Calminax, protože podle klinických studií nejúčinněji odstraňuje šelest v uších a obnovuje celé sluchové ústrojí,“ tvrdí údajně Přemysl Kopecký. Žádný takový lékař, ani citované analýzy však neexistují.

Česká mutace:

Česká recenze na tablety Calminax

Německá verze:

Německá recenze na podvodné tablety Calminax, cena, diskuse

Robotické a lidské recenze na tablety Calminax

Fiktivní jsou taky nadšené uživatelky, které internetová reklama jakoby „cituje“. Stejnou tvář má „vyléčená“ Jarmila z českého Trutnova, Bianca z německých Drážďan i Birgitta ze švédského Karlstadu…

V minulosti byly podobně prezentovány také nefunkční přípravky Activlan, Audisin Maxi Ear Sound, Multilan Active, Nutresin Herbapure Ear a Tinnitus Stop.

 • Podvodné výrobky bývají propagovány fiktivními osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom jsou vymyšlené.
 • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným figurantům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o reklamě nemá tušení.
 • Odpovědná firma sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
 • Chybějí seriózní obchodní podmínky, od distributora (kurýra) nedostaneme žádnou fakturu a těžko uplatníme reklamaci. Cena je 1 490 Kč (nebo 57 eur) za jedno balení, které obsahuje tabletu o hmotnosti 520 miligramů.
 • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Autor úvodní ilustrační fotografie: Tim Savage

11 KOMENTÁŘE

 1. Koupil jsem Calminax, ale nefungoval, slíbený efekt se nedostavil. Jelikož mi bylo sděleno, že mohu balíček poslat zpět na adresu dodavatele (Cabriz FHB Grup, Drčkova 3, 628 00, Brno) a poté dostanu peníze zpátky, učinil jsem tak (a zaplatil 123 Kč). Dnes se mně balíček vrátil, protože adresát je neznámý! Jsem penzista, 78 let, a zřejmě jsem naletěl. Pro penzistu víc jak tisíc korun již něco znamená.
  Můžete mně sdělit, co s tím mám eventuálně udělat?
  Děkuji za odpověď.
  Musil
  zmusil@centrum.cz
  603 239 454

 2. Dobrý den, ano, skutečně jde o velký podvod. Peníze, které jste zaplatili, už nikdy neuvidíte. Já jsem obaly také vrátil a balíček mi přišel zpět, protože si ho adresát nevyzvedl. Tato léčba sluchu, která mi vůbec nepomohla, mě stála 3 350 Kč. Hlavně, že mě „prodavačka“ v telefonu slibovala, že záruka na vrácení peněz je samozřejmá. NEKUPUJTE A NEPODPORUJTE TY DAREBÁKY!

 3. Dobrý den, je pravda, co psali lidé přede mnou. Calminax prodávají darebáci, kteří nepatří do naší společnosti.

 4. Také jsem tuto reklamu na zázračný lék četl. Četl, ale neobjednal. Víte proč? Protože nejsem hloupý.

 5. Musím se připojit ke komentářům.
  Je to absolutní podvod.
  Calminax prostě nefunguje to, k čemu byl
  údajně určen.
  Každopádně nekupovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno