Na vysoký krevní tlak pomáhá zdravá výživa a přiměřený pohyb, případně medicína předepsaná odpovědným lékařem. Naproti tomu pofidérní tablety Cardiline vám leda přitíží.

Miluji čokoládu a kakaovou buchtu, dříve jsem vychutnával také kuřecí řízky nebo připečené špekáčky, a dlouhodobě se nervuji kvůli pracovním povinnostem. Ale přitom hledám rovnováhu, abych své srdce neobalil tukem a nepřiškrtil stresem.

 • Po třicítce jsem přestal jíst maso, které nahrazuji rostlinnou potravou (podle mých zkušeností jsou především luštěniny výživově a chuťově plnohodnotnou náhražkou, pokud máte správné recepty a rádi experimentujete).
 • Každý týden čtyři hodiny cvičím a tři hodiny běhám. Celé víkendy trávím vycházkami.
 • Přemýšlím pozitivně. Schválně věřím tomu, že naše životy mají smysl a lidé jsou spíše dobří než špatní. Negativní emoce, zvláště strach a nenávist, jsou totiž sebevražedné.

Doporučuji vám podobný životní styl, abyste netrpěli vysokým krevním tlakem (hypertenzí). Avšak možná máte ještě jiné potíže – bolavé klouby nebo trávicí komplikace – kvůli kterým nemůžete sportovat ani jíst luštěniny. V takovém případě důvěřujte lékařům a dávejte pozor na podvodné internetové reklamy, například na kapsle Cardiline.

Fiktivní lékař Ondřej Pumpr alias Patrick Zwanzger

„Potvrzuji! Existuje jenom jeden přípravek, který rychle zabírá na hypertenzi: Cardiline. Zapomeňte na laické rady, internetové poradny a televizní pořady. Experti a doktoři důvěřují jenom kapslím Cardiline, které okamžitě a navždy harmonizují váš krevní tlak,“ tvrdí podle internetové reklamy „doktor vyššího stupně Ondřej Pumpr“. Dokonce vidíme jeho údajnou tvář.

Avšak v německé jazykové mutaci se stejný „doktor“ jmenuje Patrick Zwanzger, v polské verzi dostal přezdívku Andrzej Kowalski – a dalším evropským národům je představován ještě jinak. Za reklamou evidentně stojí totožní šarlatáni, kteří pomocí téhož triku prodávali podvodný prášek Detonic Powder. Dokonce používají shodnou fotografii a stejná jména fiktivního „doktora“!

Autentická recenze a diskuse o kapslích Cardiline

Pod reklamou najdeme název středoamerické (panamské) firmy BERNADATTE LTD. Stejná stopa vede od dalších podvodných preparátů: Micinorm, Tinedol, Varicobooster, Erogan či Bactefort. Všechny mají několik shodných rysů:

 • Podvodné výrobky bývají propagovány fiktivními osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom jsou vymyšlené.
 • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným figurantům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o reklamě nemá tušení.
 • Odpovědná firma sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
 • Chybějí seriózní obchodní podmínky, od distributora (kurýra) nedostaneme žádnou fakturu a těžko uplatníme reklamaci. Cena mezitím vyšplhá buďto na 1 698 Kč, nebo na „zlevněných“ 849 Kč.
 • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: Pexels.com

23 KOMENTÁŘE

 1. Již jsem si ho koupil za 2 980 Kč. Když jsem ho rozbalil, byl poslán z Bulharska. Je to velký podvod, ale už s tím nic nemohu dělat.

 2. Objednala jsem a po přečtení recenzí zapochybovala. Volala jsem zpět na číslo, ze kterého mi operátorka volala. Kupodivu jsem se dovolala na mobil nějaké ženě, která o mé objednávce nic nevěděla. Tak jsem objednala znovu a opět mě během pár minut volala operátorka. Zrušit objednávku již nešlo, prý již byla odeslána. Na dotaz, kde je potvrzení objednávky, mi nebylo odpovězeno a odesilatel je prý firma shop online. Dnes mi byla zaslána SMS: „Poslaly jsme balík.“ Tak ho na doporučení operátorky nepřevezmu. Není to standardní postup vyřízení objednávky a ani zaslání není v pořádku, minimálně chybí jméno firmy, která balík zasílá. Doporučuji NENAKUPOVAT.

 3. Dobrý den, patřím k dalším zákazníkům, kteří si objednali a zakoupili dne 4.1.2021 tzv. lék CARDILINE a já jsem si k tomu přiobjednala lék R-CARDIO FORTE v celkové ceně 1 280,- Kč. Po rozbalení balíčku jsem zůstala mírně řečeno velmi překvapená z obsahu. Z obalu krabice mne oblil děsný cigaretový zápach, prostě šílený smrad! V ten moment mi došlo, že není něco správně!

  Lék, respektive potravinový doplněk R KARDIO FORTE neobsahuje český překlad a schází příbalový letáček-informace, tudíž nevím, co je skutečně obsahem jednotlivých kapslí. Součástí objednávky je formulář s názvem Připomínka kupujícímu pro odmítnutí, čili vrácení zásilky. Jenže je uvedena adresa pro odeslání do Bulharska! Ale zboží je odesláno z Česka! Na telefon +420234261790 se nelze dovolat, resp. je spuštěno oznámení, že jsou všichni operátoři zaneprázdnění a že nás budou kontaktovat co nejdříve. Tak už čekám a čekám….

  Pro upřesnění moji objednávky online mi operátor telefonoval do cca 5 min., byl to muž a rozhovor probíhal ve velmi příjemném duchu. No a to je nejspíše to jediné pozitivní na celé transakci. Jinak zůstává ve mně trapný pocit z naivního seniora reálně obraného o 1 280,- korun.

  VARUJI!! nebo se snad online shop – lékárna ozve!?

 4. Je to podvod! Kupil som 2 mesacne balenie. Potom som zacal patrat po internete, a zistil som, ze bulharska firma Green Line, ktora to predava, ma jedineho zamestnanca, a zaobera sa vybavenim barov a nocnych klubov! Na zakaznicke cislo sa dovolat neda, lebo „vsetci operatori su zaneprazdneni“.
  A este k tomu ten pripravok nie je schvaleny ani SUKL, takze je to riskantne!
  K peniazom sa uz nedostanem, mohol som rozmyslat skorej. Trochu drahe poucenie!
  NEKUPUJTE to!

 5. Děkuji za tento článek, pane Woffe.
  Babička za mnou přišla, abych si poznamenal do počítače, že má tyhle tablety koupit a řekl jsem jí, ať mi ukáže, kde je našla.
  Snažil jsem se jí vysvětlit, že to je podfuk a tenhle článek mi k tomu pomohl.

 6. Chápem, že je to podvod a som rada, že som to prečítala, ale zarazilo ma váš životný štýl, že denne 4 hodiny beháte a 3 hodiny cvičíte. Kedy chodíte do roboty a ostatne každodenné potreby?

 7. Je to podvod. Objednala som si tri balenie. O týždeň volala operátorka, že to nepomôže, že si mám objednať ešte ďalšie, neviem aké. Vrátila som všetko, peniaze nemám. Neviem, kde sa mám obrátiť, na ktorú adresu. NEOBJEDNAVAJTE!

 8. Najprv objedná, zaplatí a potom ide preverovať firmu, až zisti, že naletel podvodníkovi. Tak mu treba. Kedy už ľudia budú mať toľko sedliackeho rozumu, že skôr, ako si niečo objednám, najprv si podrobne a dôsledne preverím firmu a až potom, keď je všetko OK, si niečo objednám? Asi nikdy. A podvodníci to dobre vedia, preto zneužívajú tych sprostých hlupákov, ktorí vďaka svojej hlúposti prídu o peniaze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno