Na vysoký krevní tlak pomáhá zdravá výživa a přiměřený pohyb, případně medicína předepsaná odpovědným lékařem. Naproti tomu pofidérní tablety Cardiline vám leda přitíží.

Miluji čokoládu a kakaovou buchtu, dříve jsem vychutnával také kuřecí řízky nebo připečené špekáčky, a dlouhodobě se nervuji kvůli pracovním povinnostem. Ale přitom hledám rovnováhu, abych své srdce neobalil tukem a nepřiškrtil stresem.

 • Po třicítce jsem přestal jíst maso, které nahrazuji rostlinnou potravou (podle mých zkušeností jsou především luštěniny výživově a chuťově plnohodnotnou náhražkou, pokud máte správné recepty a rádi experimentujete).
 • Každý týden čtyři hodiny cvičím a tři hodiny běhám. Celé víkendy trávím vycházkami.
 • Přemýšlím pozitivně. Schválně věřím tomu, že naše životy mají smysl a lidé jsou spíše dobří než špatní. Negativní emoce, zvláště strach a nenávist, jsou totiž sebevražedné.

Doporučuji vám podobný životní styl, abyste netrpěli vysokým krevním tlakem (hypertenzí). Avšak možná máte ještě jiné potíže – bolavé klouby nebo trávicí komplikace – kvůli kterým nemůžete sportovat ani jíst luštěniny. V takovém případě důvěřujte lékařům a dávejte pozor na podvodné internetové reklamy, například na kapsle Cardiline.

Fiktivní lékař Ondřej Pumpr alias Patrick Zwanzger

„Potvrzuji! Existuje jenom jeden přípravek, který rychle zabírá na hypertenzi: Cardiline. Zapomeňte na laické rady, internetové poradny a televizní pořady. Experti a doktoři důvěřují jenom kapslím Cardiline, které okamžitě a navždy harmonizují váš krevní tlak,“ tvrdí podle internetové reklamy „doktor vyššího stupně Ondřej Pumpr“. Dokonce vidíme jeho údajnou tvář.

Avšak v německé jazykové mutaci se stejný „doktor“ jmenuje Patrick Zwanzger, v polské verzi dostal přezdívku Andrzej Kowalski – a dalším evropským národům je představován ještě jinak. Za reklamou evidentně stojí totožní šarlatáni, kteří pomocí téhož triku prodávali podvodný prášek Detonic Powder. Dokonce používají shodnou fotografii a stejná jména fiktivního „doktora“!

Autentická recenze a diskuse o kapslích Cardiline

Pod reklamou najdeme název středoamerické (panamské) firmy BERNADATTE LTD. Stejná stopa vede od dalších podvodných preparátů: Micinorm, Tinedol, Varicobooster, Erogan či Bactefort. Všechny mají několik shodných rysů:

 • Podvodné výrobky bývají propagovány fiktivními osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom jsou vymyšlené.
 • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným figurantům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o reklamě nemá tušení.
 • Odpovědná firma sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
 • Chybějí seriózní obchodní podmínky, od distributora (kurýra) nedostaneme žádnou fakturu a těžko uplatníme reklamaci. Cena mezitím vyšplhá buďto na 1 698 Kč, nebo na „zlevněných“ 849 Kč.
 • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: Pexels.com

23 KOMENTÁŘE

 1. Děkuji za věcný komentář. Šmejdi a lidé, kteří se neštítí ničeho, byli, jsou a budou stále mezi námi.
  Snažme se být prozíraví a nedovolme jim manipulaci s námi.

 2. Podvedený člověk má nejdříve chuť nadávat na současnou dobu, nedokonalou demokracii, volný trh… Ale když hlava vychladne, uvědomí si, že Cardiline je nelegální podvod, zatímco takoví komunisti podváděli, lhali, kradli a popravovali zcela oficiálně.

  • Čo má toto spoločné s komunistami?
   Šírenie nelegálneho lieku by malo byť potrestané. Toto jedna z vymožeností tejto doby, môžu pokojne okrádať ľudí celé roky. Práve že za komunistov by ich už dávno odmenili.

 3. Děkuji za uvedené informace a komentář. Je třeba bojovat proti těmto gaunerům všemi prostředky.

 4. Vždyť je to stále stejné. Nemá ani cenu pátrat. Stačí zkusit najít údajného doktora nebo název propagující instituce a vše je jasné. Zjistit, že jde o stále stejný podvod, trvá kolem dvaceti třiceti vteřin. Lidé, myslete, ať zbytečně nenaletíte podvodníkům, nejen v politice.

 5. Také jsem si všiml nabídky na zázračný lék Cardiline. Bylo s ním spojeno jméno profesora Pirka, věhlasného kardiochirurga. Nedalo mi a napsal jsem mu email s dotazem, zda o tom ví, protože jsem předpokládal, že takové akci by nepropůjčil své jméno. No a odpověď byla jednoznačná. Ne, nepodporuje ten lék, jeho jméno bylo zneužito, jako u jiných podobných „zázračných“ léků. Jménem pana profesora Pirka můžu prohlásit, že hodnocení toho léku není jeho názorem a že se jej na to nikdo neptal a že jeho jméno je tam uvedeno bez jeho souhlasu.

 6. Je to velký podvod. Lidičky, nekupujte to. Všechny tyto lidi, co s tím mají něco společného, tak je zavřít do klece, aby ty vymyšlené léky konzumovali oni. Potom je šoupnout do kriminálu.

 7. Moc všem děkuji za komentáře. Málem jsem udělala chybu a uvěřila jsem (paní v telefonu byla velmi milá), ale pak mi to nedalo a dohledala jsem tuto stránku… A to jsem si myslela, že mám celkem vysoké IQ a nikdy bych šmejdům nenaletěla. Děkuji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno