Na vysoký krevní tlak pomáhá zdravá výživa a přiměřený pohyb, případně medicína předepsaná odpovědným lékařem. Naproti tomu pofidérní tablety Cardiline vám leda přitíží.

Miluji čokoládu a kakaovou buchtu, dříve jsem vychutnával také kuřecí řízky nebo připečené špekáčky, a dlouhodobě se nervuji kvůli pracovním povinnostem. Ale přitom hledám rovnováhu, abych své srdce neobalil tukem a nepřiškrtil stresem.

  • Po třicítce jsem přestal jíst maso, které nahrazuji rostlinnou potravou (podle mých zkušeností jsou především luštěniny výživově a chuťově plnohodnotnou náhražkou, pokud máte správné recepty a rádi experimentujete).
  • Každý týden čtyři hodiny cvičím a tři hodiny běhám. Celé víkendy trávím vycházkami.
  • Přemýšlím pozitivně. Schválně věřím tomu, že naše životy mají smysl a lidé jsou spíše dobří než špatní. Negativní emoce, zvláště strach a nenávist, jsou totiž sebevražedné.

Doporučuji vám podobný životní styl, abyste netrpěli vysokým krevním tlakem (hypertenzí). Avšak možná máte ještě jiné potíže – bolavé klouby nebo trávicí komplikace – kvůli kterým nemůžete sportovat ani jíst luštěniny. V takovém případě důvěřujte lékařům a dávejte pozor na podvodné internetové reklamy, například na kapsle Cardiline.

Fiktivní lékař Ondřej Pumpr alias Patrick Zwanzger

„Potvrzuji! Existuje jenom jeden přípravek, který rychle zabírá na hypertenzi: Cardiline. Zapomeňte na laické rady, internetové poradny a televizní pořady. Experti a doktoři důvěřují jenom kapslím Cardiline, které okamžitě a navždy harmonizují váš krevní tlak,“ tvrdí podle internetové reklamy „doktor vyššího stupně Ondřej Pumpr“. Dokonce vidíme jeho údajnou tvář.

Avšak v německé jazykové mutaci se stejný „doktor“ jmenuje Patrick Zwanzger, v polské verzi dostal přezdívku Andrzej Kowalski – a dalším evropským národům je představován ještě jinak. Za reklamou evidentně stojí totožní šarlatáni, kteří pomocí téhož triku prodávali podvodný prášek Detonic Powder. Dokonce používají shodnou fotografii a stejná jména fiktivního „doktora“!

Autentická recenze a diskuse o kapslích Cardiline

Pod reklamou najdeme název středoamerické (panamské) firmy BERNADATTE LTD. Stejná stopa vede od dalších podvodných preparátů: Micinorm, Tinedol, Varicobooster, Erogan či Bactefort. Všechny mají několik shodných rysů:

  • Podvodné výrobky bývají propagovány fiktivními osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom jsou vymyšlené.
  • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným figurantům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o reklamě nemá tušení.
  • Odpovědná firma sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
  • Chybějí seriózní obchodní podmínky, od distributora (kurýra) nedostaneme žádnou fakturu a těžko uplatníme reklamaci. Cena mezitím vyšplhá buďto na 1 698 Kč, nebo na „zlevněných“ 849 Kč.
  • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: Pexels.com

14 KOMENTÁŘE

  1. Již jsem si ho koupil za 2 980 Kč. Když jsem ho rozbalil, byl poslán z Bulharska. Je to velký podvod, ale už s tím nic nemohu dělat.

  2. Objednala jsem a po přečtení recenzí zapochybovala. Volala jsem zpět na číslo, ze kterého mi operátorka volala. Kupodivu jsem se dovolala na mobil nějaké ženě, která o mé objednávce nic nevěděla. Tak jsem objednala znovu a opět mě během pár minut volala operátorka. Zrušit objednávku již nešlo, prý již byla odeslána. Na dotaz, kde je potvrzení objednávky, mi nebylo odpovězeno a odesilatel je prý firma shop online. Dnes mi byla zaslána SMS: „Poslaly jsme balík.“ Tak ho na doporučení operátorky nepřevezmu. Není to standardní postup vyřízení objednávky a ani zaslání není v pořádku, minimálně chybí jméno firmy, která balík zasílá. Doporučuji NENAKUPOVAT.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno