Česká obchodní inspekce varuje před kapkami, které podle internetové reklamy pročišťují cévní soustavu. Detonic Powder navíc není povolený Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Lidé žijí stále pohodlněji, zdravěji a déle. Přesto, nebo možná právě proto (povzbuzeni dosavadními civilizačními úspěchy) zkoušíme svoji pozemskou pouť ještě prodloužit. Chodíme na preventivní lékařské prohlídky, sportujeme, jíme čerstvou zeleninu a ovoce. Výborně! Spojujme ověřené tradice s vědeckém pokrokem, abychom se měli ještě lépe. Ale nevěřme podvodníkům, kteří prodávají pouhé iluze! Mezi typické příklady takových zlodějin patří přípravek Detonic Powder.

Dostanete 50% slevu, a cena „klesne“ na 849 Kč

Podle internetové reklamy konečně vznikl medikament, který efektivně pročišťuje cévy: Detonic Powder. Jeho propagátory jsou údajně bylinkář Jan Drahokoupil a lékař Ondřej Pumpr. Pokud koupíme kapky Detonic (nazývané rovněž „Heart Tonic“), prý můžeme žít 120 let a přitom se stále cítit „úplně zdraví“. Cena činí 1 698 Kč, po slevě 849 Kč. Jenomže pokud zapátráme, zjistíme, že jde o sprosté lži.

Detonic v češtině

Česká obchodní inspekce (ČOI) označuje reklamu za smyšlenou. „Výrobek není schválen Ústavem pro kontrolu léčiv, prodejce je anonymní. Nákup zde za rizikový považuje také Česká obchodní inspekce,“ dodává ČOI. Lékař, označený coby Ondřej Pumpr, v německé jazykové verzi dostal přezdívku Patrick Zwanzger. A reklama je podepsaná jménem panamské společnosti BERNADATTE LTD, podobně jako některé starší podvody: Bioretin, ProstEro, SugaNorm, Bactefort nebo Varicobooster.

Detonic v němčině

Na Detonic Powder vycházejí negativní recenze

Na reklamních stránkách najdeme také „uživatelské příspěvky“ a „diskuze“, které hýří optimismem, protože jsou napsané samotnými prodejci. Jinak jsou však kapky Detonic kritizované nezávislými internetovými magazíny, ale i televizními reportéry. Pokud máte nějaké autentické zkušenosti, přidejte svoji recenzi do našeho diskusního fóra, níže. A ještě shrňme, jak poznáme lživé reklamy:

 • Podvodné výrobky jsou propagovány fiktivními odborníky, které bychom marně hledali v knihovnách, na vysokoškolských fakultách a v dalších renomovaných institucích.
 • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným figurantům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o reklamě nemá tušení.
 • Odpovědná firma sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
 • Chybějí seriózní obchodní podmínky, od distributora (kurýra) nedostaneme žádnou fakturu a těžko uplatníme reklamaci.
 • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

51 KOMENTÁŘE

 1. Už jsme naletěli a rozmýšlím se, jestli to zkusit vrátit. Detonic Powder nejsou kapky, ale prášek, bez návodu jak užívat. Asi rovnou do koše. Už nikdy více.

  • Dnes mi přišel mnou objednaný Detonic Powder. Zřejmě jsem asi naletěla podvodníkům. Když jsem otevřela balíček, nebyl tam u toho žádný český návod, jak se to má užívat a je pravda, že je to nějaký prášek. Přemýšlím, že bych to taky vrátila, ale pochybuji, že bych dostala peníze zpět.

 2. Prozkoumala jsem celý web, kde se nabízí Detonic. Žádná z osob, které tam jsou uvedeny, není dohledatelná. Web nemá žádnou adresu ani jméno, v textu jsou chyby, což znamená, že jde o špatný překlad z cizího jazyka.

  Pokud by to byl tak zázračný přípravek, tak by zcela jistě byl distribuován legální cestou. Navíc se v textu píše, že se jedná o doplněk stravy a hned v další větě je napsáno, že se jedná o lék (ten by musel být schválený státním ústavem pro kontrolu léčiv).

  No podle mě je to podvod jako hrom. Lidi, než naletíte podvodníkům, ověřte si, co kupujete a od koho.

  • Samozřejmě takových stránek s nabídkami zázračných pilulek a všeho možného je spousta. Mě by jen zajímalo, jestli s tím ČOI může něco dělat. Případně předat na PČR na kyberkriminalitu. Vždyť je to podvod jako hrom. Celá stránka je založena na lži a na ničem jiném, a všem to bez problémů prochází. Minimálně zablokovat domény a zakázat prodeje. Takových pofidérních stránek je spousta a pořád jim to prochází. Vydělávají na lidské hlouposti. Když se v dnešní době lidé snaží vydělat na prodeji respirátorů za přehnané ceny, tak to se řeší. Ale tady tahle zlodějina zůstává dlouhé roky absolutně bez povšimnutí.

 3. Neprozřetelně jsme naletěli a stydíme se za to. Hned po objednání Detonicu jsme zjistili, bohužel pozdě, že jde pravděpodobně o podvod. 3 hodiny po objednání jsme na prodejcem uvedeném čísle pomocí SMS objednávku zrušili.
  Pak přišla jen zpráva od kurýra, že nám do 5 pracovních dní dodají balík. Na telefonním čísle kurýra 420 225 373 373 jsme chtěli zásilku odvolat, ale ozvalo se jen, že volané číslo neexistuje. Tak uvidíme. Pokud někdo s balíkem přijede, zásilku nepřevezmeme. Snad takto půjde se nevítaného balíku zbavit.

  • Ahoj všichni, co naletěli na Detonic. Ještě ho nemám doma, ale prý mi ho dovezou kurýrem. Jak jsem zjistil, že je to podvod, tak jsem napsal kurýrovi, že to nemá vozit: 225 373 373 – a že odstupuji od smlouvy a stejné jsem napsal na číslo paní, která mi to nabízela: 910 902 527.

   Nevím co se stane, kdyby zásilka došla a já ji nepřevzal. Do 14 dnů mám prý právo zrušit smlouvu. Byla to telefonická domluva a bylo by špatné, kdyby ten, co nabízí špatné zboží, byl na tom lépe, kdyby mě za to potrestali a oni mohli klidně pokračovat ve svých podvodných obchodech a klamání lidí.

   Je toho hodně a v těch právních zákonech je tolik místa (děr) k podvodům, že si začínám myslet, že je to schválně. Za důvěřivost se platí!

   Děkuji za přečtení.

   Miro

   • Vážení, jediná možnost jak se vyhnout podvodům je číst recenze na internetu. Pokud jste již objednali, neprebirejte balík a hlavně dopředu nic neplaťte. Já bych se takovým ani neomluvila.. Ať je zrujnuje posílání balíku nikam….

 4. Tonoucí se i stébla chytá. Ač je to podezřelé, že před 3 dny jsem vyplnila své jméno a telefon, vzápětí z českého čísla volala nějaká Ruska a chtěla, abych mluvila rusky a pak zavěsila. Tehdy to bylo za 890 Kč. Hned mi to však bylo podezřelé, že honem a dnes končí sleva. Nečetla jsem to moc důkladně.
  Dnes jsem to pročetla celé a hle, dnes zase končí sleva a je to za 849 Kč… Snad všechny příznaky mám, a to některé již od mládí, kdy jsem pracovala. Vysoký cholesterol máme v rodině, i další choroby, steatózu jater mám už prokázanou, také plát na aortě při předoperačním vyšetření…

 5. Našla jsem spoustu nabídek na různé „elixíry“, tedy zázračné prostředky. Styl všech nabídek je stejný. Smyšlený odborník, rozbor zdravotních potíží (bývá pravdivý) a poté nastupuje rychlé řešení v podobě „zázračného“ přípravku. Většinou nechybí ani sleva. Rychlé řešení opravdu neexistuje. Kdo si takový „elixír“ koupí, tak zaplatí za iluze a v lepším případě to odnese jen peněženka, v tom horším i zdraví. Cesta od zdravotních potíží, včetně únavy existuje, není však rychlá ani pohodlná, za to je účinná a nestojí moc peněz.

 6. Dnes mně Detonic Powder přivezl Kurýr, po rozbalení: tři krabičky Detonic v prášku za 2 088 Kč, výrobce Manufacturers IN RUSSIA, Distributor LITADA LATVIA, vše napsané na krabičce, faktura, český návod není, ani dávkování, český návod jsem vyhledal na GOOGLE, složení bylinných směsí v prášku.

 7. CITUJI: Pan profesor Koláček provedl více než 100 tisíc operací mozku. Foto soudruha PROFESORA se mění každý den. 100 000 operací znamená při 2/den 50 000 dní, tj. 140 roků. JSOU TO VYPATLANÍ IDIOTI.

 8. Objednala jsem, zaplatila skoro 2 000 Kč, protože kapky je zapotřebí užívat nejméně 1 měsíc, aby se dostavil účinek. Teď tady sedím, mám je před sebou na stole (tedy ten prášek) a přečetla jsem si váš článek. No a co teď, peníze už mi nikdo nevrátí a jsem totálně naštvaná, ale hlavně na sebe, že se nechám takhle napálit a jsem tak důvěřivá nána. Ach jo.

 9. Máte, prosím, odkaz na zmínku ČOI o tom, co píšete? Případně nemáte, prosím, informaci o tom, jak postupovat, když jsme naletěli reklamě na Seznamu a produkt zakoupili? Děkuji. Pro informaci, jdu kontaktovat Seznam.cz s odkazem na Váš článek, jestli reklamu nemohou stáhnout.

 10. Prosím neuzivejte též jsme zakoupili a manžel je týden bral a zvýšil se mu tlak a nebylo mu dobře měla jsem strach, že budu volat záchranku měl 190/100

 11. Tak jsem málem také naletěla! Po telefonickém hovoru jsem měla dotaz jestli se výrobek prodává i v lékárnách, bylo mně řečeno, že ne! Když jsem se zeptala jaký název má jejich distribuce, položili telefon! Ještě že tak!!!!

 12. Ahoj čtu recenze na daný produkt …. samozřejmně po zakoupení POWDER DETONIC …..je mi hanba,že jsem si to nepřečetla než jsem si ty 3 balení zaplatila.Je mi smutno,že takové podvody se dnes pořád dějí.A vydělává se na důvěře lidí….

 13. Vážení přátelé! I já jsem naletěl, ale ještěže jsem při listování v telefonu náhodou objevil tento článek, kde je popsán celý podvod. Tím jste mně zachránili 2 080 Kč, za což Vám alespoň Děkuji. S pozdravem Jan

  • Ahoj – zajímavé, že na tuto otázku nikdo neodpověděl. Také mě to zajímá, jelikož jsem na tom stejně. Vím akorát, že do 14 dnů můžu zrušit smlouvu i bez udání důvodu, ale je tam určitě i nějaké kdyby atd.

   Na závěr si tedy shrňme, jak postupovat, pokud obdržíte telefonát s nabídkou zboží či služby. V první řadě můžete nabídku slušně odmítnout. Jestliže je ale pro Vás zajímavá, v klidu si vyslechněte informace, které vám budou podány. S rozhodnutím a přijetím nabídky se neukvapujte. Od smlouvy, kterou po telefonu uzavřete, lze odstoupit do 14 dnů od převzetí zboží nebo od první dodávky služby.

   Ahoj a díky za přečtení.

   Miro

 14. Bohužel, i já naletěl. Jsou to podvodníci, protože recenze si píšou sami. Nekupujte, cítím se po tom špatně. Není to certifikovaná firma.

 15. Dobrý den.
  Chtel bych se prosim zeptat, když se ví že je to takový podvod, tak proč se to na to neupozorni třeba v TV aby si lidé dali pozor- starší lidé to nezjistí takhle z internetu.
  Díky Martin

 16. Detonic jsem si neobjednala ani jsem ho nechtěla, jenom mě zarazilo, kolik měli chyb v textu reklamy, tak jsem zapátrala po prof. Michalu Koláčkovi z Ostravy a zjistila jsem, že je to fyzik a ne žádný neurochirurg. Pozor, je to vše podvod, lákají z lidí peníze!!!

 17. Jak to, že jim prodej a webové stránky pořád fungují? To jim to nemůže ČOI zablokovat? Děkuji za odpověď.

 18. No jsem rád, že si čtu tuhle recenzi už jsem byl skoro pro. Odradilo mne že je třeba zadat
  číslo telefonu. Řekl jsem si no oni budou volat mě, ale z linky kterou hradím já jak jinak
  a cena hovoru dorovná slevu do původní ceny bez slevy. No a pak jsem se proklikal
  k této recenzi a díky za ní. Jen pro autora pokud tak již neudělal bylo by dobře to
  celé dát na Facebook. Jinak jak je zmíněno sídlo firmy je mimo EU a to záměrně
  protože pokud převezmete a koupíte máte sice možnost odstoupit od smlouvy
  ale na vrácení peněz můžete zapomenout. Existuje vymáhací společnost i tady v Česku
  je ale určena podnikatelům a mezinárodně vymáhané částky se pohybují v řádu milionů.
  L

 19. Bressy.
  Ja nenaletela.Clanek super tak jsem si hned nasla co to ten DETONIC je a recenze.
  Já nechápu,že to lidé neudělají napřed aby zjistili,že ti lékaři vůbec neexistují a vse je zmanipulované,aby na vás vydeli a vy pak nemate kam to vratit a hlavne vam nevrati prachy.
  Vyse je pár dotazů,zda,kdyz je to na pošte,to musi převzit.
  NEMUSÍTE!!Nemaj sanci vas k tomu donutit!!Posta to vrati a hotovo!!Mate 14 dni to je zakon a nebudete to prebirat a posilat zpet za prachy,když to nemusite ani přebrat!!!!!

 20. Na ucpané cévy: ZELENINA, ZELENINA, ZELENINA A JEŠTĚ JEDNOU ZELENINA. Na bůček, slaninu, sýry, tučné a sladké produkty se jenom koukat.

 21. Ja tento pripravek nasla na unavu , na ucpane cevy s jinym textem stejne tvare, na inkontinenci opet jiny text a stejne tvare. Prijde mi to jak reklama na ….s kridelky=da se s tim jezdit na kole,letat., ale nikde zadne kolo a letadlo v balicku taky nebude. Tedy polikat neco, co pomaha vylecit od unavy,ucpanych cev,srdce,mocove problemy a mozna i zlomena noha se zahohi bez lekarske pomoci=to uz snad prokoukne i naproste tupelo. Lidi nejdrive hledejte a pak objednavejte. Chvala temto clankum,ktere otevrou oci vsem.

 22. Dobrý den.. Jo..jsem mezi vámi
  kteří naletěli…ach jo.

  ?koupila jsem si 3 ks… Že prý jen tak to má účinek..No..necítím. Nic..hm. cévy asi nejsou cítit..že fungují..AAA
  Oooo tooom to je….Jsem naivní blbka… děkuji ☀

 23. Jak se říká – tonoucí se…..Tak jsem se chytla Detonic a potvrzuji:
  DETONIC JE NA NIC!
  Dlouho jsem váhala, pak objednala, užívala a nakonec jsem zaplakala ( tedy spíš zlostí), protože jsem si nijak nepomohla…
  ŘEKLA JSEM SI, ŽE TO UŽ TEDY VYUŽÍVÁM PODLE NÁVODU. A poctivě sem návod dodržovala. Využívala jsem (!) tři balení za víc než 2000,-Kč
  Jenže se mi tlak ani o ň nesnížil, ba dokonce se mi začal zvyšovat !
  Prosím Vás , nevěřte a zrušte své objednávky! Teď mám co dělat, abych se dostala z té šlamastiky, co sem svou blbostí sama sobě zavinila !

 24. Dobrý den, prosím je tu někdo kdo objednal , ale poslal zpět do 14 dnů a dostal zpět peníze??
  Bohužel můj tchán také naletěl a tel.číslo, které je uvedeno nefunguje.
  Děkuji za info

 25. Jak tak vidím, na netu se to hemží zloději a podvodníky, je těžké nenaletet když má člověk velký zdrav problém a hledá pomoc když doktor nepomůže. Jen nechápu, že je tu v naší zemi nechají řadit, okrádat a podvádět lidi, mají tu úplný ráj a to jde mimo mé myšlení.

 26. 15.8.2020 jsem si zavolala na zákaznický servis tel. č. 234261790a požadovala jsem informaci o tomto produktu s tím, že chci znát výrobce. Mladík na druhém konci mě ujistil, že se jedná o českou firmu sídlící v Ostravě. Tak mě dnes výrobek přišel, jsem naštvaná. Na fa jsou uvedeni Bulhaři z Londýna. Nebudu ho užívat, jsem lehčí o 1080,- Kč. Ach jo, jak jsme stará, tak jsem….

 27. Bohužel i já naletěl. No, v životě jsem ztratil víc než 2 000 Kč. Za blbost se prostě platí. DOPORUČUJI VŠEM NEKUPOVAT.

 28. Pravděpodobně i já jsem naletěla. Dnes mi přišel nějaký prášek ve třech plastových krabičkách – takže ani kapky, ani tobolky, ale prášek. Když jsem volala na to číslo, ze kterého mi volali oni při objednávání, číslo neexistuje. Bohužel jsem přišla svojí blbostí o 2 300 Kč. Ale jíst to určitě nebudu, škoda, že jsem tuhle diskuzi neobjevila dřív. NEKUPUJTE.

 29. Nebýt těchto varování a zkušeností jiných přispěvatelů, téměř jsem naletěl také. Je dobře, že lidé píší recenze, neboť ostatní by jinak též koupili tento ničivý šmejd.

 30. Součástí nabídky je fotka známého českého lékaře Jana Pirka a jeho jednoznačně kladné doporučení. Už ho někdo požádal (řekněme Státní úřad pro kontrolu léčiv), aby se k tomu vyjádřil ?
  Umožuje česká legislativa podvodnou stránku nějakým způsobem zrušit ?

 31. Taky jsem naletěl a svojí důvěřivostí jsem přišel o 3120 Kč. Dnes jsem též obdržel prášek v šesti krabičkách. V balíku mě přišla faktura a další papír s podmínkami kupujícího a dále formulář pro odmítnutí s důvody vrácení produktu. Bylo tam také uvedeno tel. číslo na zákaznický servis : +420234261790. Když jsem na toto číslo zavolal, ozvala se mně firma, která dodává oficiální tablety na čištění cév FRIOCÁRT. Tato firma má ale oficiální tel. číslo 239239035. Tak tomu nerozumím. „NEKUPUJTE“

 32. Dobrý den, taky jsem naletěla. Dostal jste někdo peníze zpět, když jste vrátili zboží do 14 dnů? Udávají bulharskou adresu.

 33. Je to hyenismus,který zaslouží tvrdé tresty. Bohužel nejsou jediní co chtějí pouze zneužít nemoci ostatních aby se obohatili.

 34. I já naletela, ale ještě jsem nezaplatila a nepřevzala. Mám odmítnout převzetí? Bojím se, že po mě budou vymahat Penále za nedodržení smlouvy. I když jsem ji uzavřela po telefonu a nemám od nich žádný papír? Předem díky za odpověď. Jinak přemýšlím, že zavolám na ČOI .

 35. Tak jsem taky naletela, ale ještě jsem detonic nezaplatila a nepřevzala. Bojím se ale, že jsem uzavřela smlouvu po telefonu a budou po mě vymáhat penále. Máte s tím někdo zkusenost? Děkuji předem za odpověď. Jinak přemýšlím, že zítra zavolám na IČO. Nechápu, že je jejich web stále nezablokovany.

 36. Chtěla jsem vrátit Detonic, dvě balení. Telefon nikdo nebral, a balíček se mi vrátil zpět – že nelze doručit. Tak mám doma Detonic a bojím se ho užívat, můj lékař mi řekl, že se jedná o samé bylinky, neměl by ublížit, ale nevím.

 37. Taky jsem málem naletěla, ještě že nejsem tak důvěřivá a zjišťovala jsem si něco o tomto zázračném léku dále.

 38. Také jsem naletěla. 4 plastové lahvičky práškového Detonicu. Jednu jsem už využila, ale další raději brát nebudu. Škoda, že jsem tyto recenze nenašla dříve.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno