Česká obchodní inspekce varuje před krabičkou, která má podle reklamy spořit elektřinu. Takzvaný Electricity Saving Box, respektive Energy Saver Pro, ve skutečnosti pracuje přesně opačně. Energii sám odebírá, místo aby snižoval její spotřebu.

Jak jde čas, v českých obchodech seženeme stále lepší elektrické přístroje. Například rozsvícená žárovka dříve spotřebovala zhruba 100 wattů za hodinu, což stálo kolem 50 haléřů – dnešní zářivka poslouží stejně, ale za přibližně šestinové náklady. Podobně bychom mohli srovnat staré a nové ledničky, pračky nebo sporáky. Průměrná domácnost díky tomuto technologickému vývoji ušetří řádově tisícikoruny ročně, přestože elektřina mezitím zdražuje.

Ale podvodníci nikam nepokročili. Stejně jako před lety, opět přes internet nabízejí pochybný „spořič“. Dokonce ani nezměnili název tohoto přístroje, kterému říkají Electricity Saving Box nebo Energy Saver Pro.

Česká obchodní inspekce varovala před nepravdami

„Nic takového nekoupíte v normálních obchodech, protože dodavatelé elektřiny nechtějí přijít o zisk. Přitom jde o legální metodu. Dostanete malé a jednoduché zařízení, které zapojíte do elektrické zásuvky, co nejblíže elektroměru. Doufám, že potom také ušetříte většinu výdajů za elektřinu, stejně jako já,“ říká podle internetové reklamy údajný elektrikář Pavel Janáček. Na prodejním webu však najdeme jenom zámořské kontaktní údaje: „Genius Rainbow Limited, Suite 504, 5/F, Nathan Centre, 580G-580K, Nathan Road, Kowloon Town/City Kowloon Country: Hong Kong“.

Stejnojmenný přístroj byl prostřednictvím internetu inzerovaný už v roce 2013. Česká obchodní inspekce (ČOI) tehdy krabičku koupila a nechala odborně otestovat. „Electricity Saving Box elektrickou energii nejen vůbec nespoří, ale naopak ji sám spotřebovává,“ konstatovala následně ČOI. „Klamavé obchodní praktiky“ však nemohla postihnout, protože odpovědný subjekt sídlil mimo Evropskou unii a v České republice nebyl oficiálně zastoupen.

Pište recenze na Electricity Saving Box, přispějte do diskuze

Totožný podfuk byl prodávaný také pod jmény Power Factor Saver nebo Tesla Saver Eco. Další reklama slibovala automobilistům, že spotřebují méně paliva díky vynálezům ProEngine Ultra a FuelFree. Několik nešťastníků se napálilo, ale potom naštěstí na internetu zveřejnili svoje pravdivé recenze, čímž rozproudili diskusi. Další lidé díky tomu zavčas pochopili, oč jde, a podvodníkům neposlali ani korunu.

Pokud máte ve své elektrické zásuvce Electricity Saving Box (neboli Energy Saver Pro), popište v našem diskusním fóru, jaké máte zkušenosti. Třeba pomůžete dalším občanům, aby zbytečně nepřišli o peníze.

1 komentář

  1. Je to stejně geniální vynález jako známý rakouský selektivní filtr do zásuvky. Pouští do spotřebiče jen hodné a ekologické elektrony z větráků, slunečníků a vodních zdrojů. S přimhouřením oka ještě pustí uhelné elektrony. Ovšem jaderné eklhaft zlé a neeko elektrony nepustí a pošle je zpátky. 🙂 🙂 🙂
    Přitom stačí mít ukončené základní vzdělání a používat rozum, aby člověk přišel na to, že podobné věci jsou naprostý fyzikální nesmysl.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno