V České republice žijí úžasní lidé, ale za státními hranicemi začíná dobrodružství. Cizokrajné národy, kultury, zvyky, chutě a tržiště nás inspirují, ať už během pracovní cesty, nebo dovolené. Abychom mohli vyrazit do světa, měli bychom znát aspoň nějaký světový jazyk. Studujme snadno a zadarmo! Například na portálu Youtube.com přibývají kurzy angličtiny pro začátečníky, ve kterých pochytíte základní slovní zásobu, gramatiku a výslovnost. Potom bývá nejlepší školou praktická komunikace, třeba přes internetovou aplikaci Skype. Určitě nekupujte podvodnou „platformu“ Fast Phrases!

„Cizím jazykem se plynule domluvíte po pouhých 14 dnech výuky. Stačí systém multimediálních frází Fast Phrases, umístěný v platformě,“ slibuje prodejní internetová stránka, která má také třeba polskou verzi. Jaké multimediální věty? Jaká platforma? Podezřelá reklama popisuje jakési „aktivizování mozkových polokoulí“ a „angažování různých smyslů“. Odkazuje na lingvisty a jazykové učitele, kteří nikde jinde nejsou dohledatelní. Reklama ve výsledku pouze nabízí produkt „Fast Phrases“ za cenu kolem 1 000 Kč. Kdyby „platforma“ skutečně fungovala, byla by hrozně levná, jenomže…

Uživatelské recenze na Fast Phrases a svobodná diskuse

Celá záležitost připomíná podvodné internetové reklamy na hubnutí, zvětšení svalů, léčbu mužských komplexů, křečových žil nebo vbočeného palce. Na prodejní stránce produktu Fast Phrases dokonce chybějí jakékoli obchodní podmínky! Kdo vlastně jazykový kurz nabízí? Kde byste případně uplatňovali reklamaci? Varovné jsou taky uživatelské recenze. „Tato zavádějící až podvodná reklama nijak nezrychluje studium cizích jazyků. Doporučuji ověřené metody, které předpokládají větší či menší práci,“ píše Petr Vladyka. „V reklamě  jsou použitá falešná jména a reference, ukradené fotografie,“ konstatuje Ivan Kupka.

Fast Phrases propagují podvodníci, ačkoli vycházejí ze skutečné metody. Někteří lektoři předkládají svým studentům seznamy frází, které obsahují často používaná slova. Pročítáním krátkých vět údajně lépe pochopíme významy a klíčové termíny uvíznou hlouběji v paměti. Věřit, nebo nevěřit? Každopádně ani Fast Phrases nezkrátí studium cizího jazyka na 14 dní! Svůj názor klidně přidejte pod článek, do svobodného diskusního fóra.

37 KOMENTÁŘE

 1. Máte pravdu, je to ojeb! Odfotené osoby s menami neexistujú. Ako potom veriť tomu celému! Verte mi, bolo to preverené! Už sa tým zaoberá aj SOI a polícia. Je to PODVOD!!!

 2. Všichni, co tady přemýšlíte o tom, zda je Fast Phrases podvod nebo ne – já nepochybuji o tom, že ano. Vždyť není možné, aby někdo nabízel výuku cizího jazyka a nezvládl přitom vlastní – všimli jste si té spousty chyb v jejich textech? !!

 3. Přidávám se – je to podvod..! Nechala jsem se zlákat, protože před léty, když jsem se učila angličtinu, mi můj pan učitel také dával kartičky. Metoda je to celkem účinná – takže nic nového pod sluncem, ale nenaučila jsem se za 14 dní anglicky, to tedy ne… Tak jsem byla potěšená, když jsem tu nabídku viděla na internetu, zaplatila jsem si hned nějaký balíček a čekala, že mi na e-mail přijde nějaký odkaz – jak je to obvyklé, když si něco solidního člověk na internetu najde a zaplatí – a nic! Po měsíci žádný odkaz a nic podobného. Když jsem si projela ještě jednou a pozorněji jejich stránky a odkazy, tak jediné místo, kam se dostanete, je objednávkový formulář. Žádná péče o zákazníka není k rozkliknutí a žádný kontakt nebo email také neexistuje!!!!! I když zvládám 3 jazyky, ani jeden jsem se za 14 dní nenaučila, i když jsem v dané cizí zemi pobývala. Ruce pryč od toho!!!!!

 4. Já jsem zkusila verzi angličtiny – úroveň 1 – základní znalosti. Musím říct, že kdybych neuměla ani trochu anglicky a byla bych opravdu začátečníkem, nedokázala bych přeložit vůbec nic. Tak těžké a náročné fráze hned v základní úrovni? A i mé nedokonalé znalosti postačily k tomu, abych objevila velké množství chyb, které mohou naučit nesmyslné fráze, dokonce opačného významu.

 5. A jejich stránky jsou pěkně „vykutálené“. Když kliknete na slibovanou nabídku „když objednáte ještě dnes, máte vše za 990,- Kč“, tak jste přesměrovaní na stránku, kde vyplníte své adresní údaje a pokud kliknete na pokračovat, tak jste na stránce, kde se dovíte, že za 999,- je jen základ, ale že další Fast Phrases pro mírně pokročilé stojí kolem 2000,- (už si přesně nepamatuji) a celek asi 5000,-… ale to už máte v e-mailu kopii objednávky. Koho by ani toto nevarovalo, tak je naivka.

  • Honzo, mně naopak částka klesla z původních 990 Kč – na „zlevněných“ 790 Kč, když jsem z jejich stránek odcházela. O lístečkové – kartičkové metodě jsem slyšela, ale jak koukám podle komentářů, nechala jsem se nachytat (taky nepřišla žádná odezva). A to jim může podvod projít, nebo sepíšeme hromadnou žalobu? Jednou úhradou se naše policie zabývat nebude. 🙁

 6. Vážení,
  to co prodává Fast Phrases je veliký podvod. Jak uvádějí, že vám vrátí peníze, nikoli, o peníze přijdete. Je to smyšlená společnost na polské adrese, zřejmě podvodníci. Kurzy si nekupujte, jsou beze smyslu. POZOR NA NĚ.

 7. Bohužel i já jsem se stala obětí podvodu. Peníze nikdy nevrátili, jejich kurzy jsou snůškou frází, které nikdy nepoužijete. Již po první lekci zjistíte, že jste naletěli. Kdo jim pošle peníze, nikdy je nedostane zpět. Údajně tihle podvodnice z FAST PHRASES sedí v Karibiku a baví se naší hloupostí. S jejich kurzy byste se nedomluvili nikde. Navíc dělají hrubé chyby, jsou to hloupí, ale vyčůraní lidé.

 8. Asi jsem taky naletěl, když jsem zaplatil před 3 týdny 990,-Kč a k dnešnímu dni jsem nic neobdržel ani po dvou e-mailových urgencích :-(.

  • :o) – Se snažím používat mozek – ale to oni taky vlastně tvrdí. 😀
   A protože snad mi mozek funguje, tak jsem začal hledáním (googlením a ve Wiki) prof. Jána Krukovského – marně. Ale kde tedy nafotili tu knižní stránku s jeho obrázkem a daty narození a úmrtí??? Text je tam nečitelný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno