V České republice žijí úžasní lidé, ale za státními hranicemi začíná dobrodružství. Cizokrajné národy, kultury, zvyky, chutě a tržiště nás inspirují, ať už během pracovní cesty, nebo dovolené. Abychom mohli vyrazit do světa, měli bychom znát aspoň nějaký světový jazyk. Studujme snadno a zadarmo! Například na portálu Youtube.com přibývají kurzy angličtiny pro začátečníky, ve kterých pochytíte základní slovní zásobu, gramatiku a výslovnost. Potom bývá nejlepší školou praktická komunikace, třeba přes internetovou aplikaci Skype. Určitě nekupujte podvodnou „platformu“ Fast Phrases!

„Cizím jazykem se plynule domluvíte po pouhých 14 dnech výuky. Stačí systém multimediálních frází Fast Phrases, umístěný v platformě,“ slibuje prodejní internetová stránka, která má také třeba polskou verzi. Jaké multimediální věty? Jaká platforma? Podezřelá reklama popisuje jakési „aktivizování mozkových polokoulí“ a „angažování různých smyslů“. Odkazuje na lingvisty a jazykové učitele, kteří nikde jinde nejsou dohledatelní. Reklama ve výsledku pouze nabízí produkt „Fast Phrases“ za cenu kolem 1 000 Kč. Kdyby „platforma“ skutečně fungovala, byla by hrozně levná, jenomže…

Uživatelské recenze na Fast Phrases a svobodná diskuse

Celá záležitost připomíná podvodné internetové reklamy na hubnutí, zvětšení svalů, léčbu mužských komplexů, křečových žil nebo vbočeného palce. Na prodejní stránce produktu Fast Phrases dokonce chybějí jakékoli obchodní podmínky! Kdo vlastně jazykový kurz nabízí? Kde byste případně uplatňovali reklamaci? Varovné jsou taky uživatelské recenze. „Tato zavádějící až podvodná reklama nijak nezrychluje studium cizích jazyků. Doporučuji ověřené metody, které předpokládají větší či menší práci,“ píše Petr Vladyka. „V reklamě  jsou použitá falešná jména a reference, ukradené fotografie,“ konstatuje Ivan Kupka.

Fast Phrases propagují podvodníci, ačkoli vycházejí ze skutečné metody. Někteří lektoři předkládají svým studentům seznamy frází, které obsahují často používaná slova. Pročítáním krátkých vět údajně lépe pochopíme významy a klíčové termíny uvíznou hlouběji v paměti. Věřit, nebo nevěřit? Každopádně ani Fast Phrases nezkrátí studium cizího jazyka na 14 dní! Svůj názor klidně přidejte pod článek, do svobodného diskusního fóra.

37 KOMENTÁŘE

 1. Nyní po přečtení komentářů koukám, že jsem také naletěla. V pondělí jsem jim převedla z účtu požadovaných 790 Kč a když (jak i nahoře někdo píše) jsem se nedočkala do dnešního dne žádné odezvy, tak hledám něco o firmě Fast Phrases – a nic jsem nenašla, pouze tyto stížnosti. Tak mám jít taky na policajty? Ti se nějakým necelým osmi stovkám vysmějí. Nebo je někde nějaká hromadná žaloba na ně? Přeci to takto nenechám, já jsem ty prachy neukradla, jenom jsem myslela, že dostanu nějaký materiál (taky jsem totiž slyšela o kartičkové metodě ); že se do doby, než pojedeme do Španělska, naučím pár slibovaných základních pojmů.

 2. Už podle toho článku bylo naprosto jasné, že to nemůže fungovat. Ještě jsem si ani nestihl vygooglit ty osobnosti a už tady píšete, že neexistují a nemám důvod Vám to vyvracet.

  Podle tohoto článku byste měli dostat nějakou „platformu“ (pravděpodobně kartičky), na které se podíváte, přečtete větu a najednou se aktivují obě mozkové hemisféry a budete se učit 5x rychleji. Pěkná volovina :-).

  Takže Vy, co jste si to koupili nevím, jestli se to nějak vyřeší vrácením peněz nebo ne (podle mého názoru spíše bohužel ne), ale ponaučení do příště z toho plyne. „Nejdřív googli (hledej na internetu recenze, přečti nějaké diskuze) a pak kupuj. Nikdy ne naopak!“

  • Moc děkuji za zveřejněné komentáře, zrovna jsem chtěla objednávat lekci angličtiny za „akční“ cenu 790,- Kč. Ještě, že jsem si Vás našla. Za ušetřené peníze koupím raději tlustý slovník :)).

 3. Tak to se taky hlásím. Ach jo.
  Já jsem zaplatila 1880,- kč – a mně poslali link na stažení programu a heslo pro vstup.
  Program opravdu stáhnout šel – jenže nevím, zda funguje. Je to setup.exe – tedy pro Windows. Já mám Apple.
  V objednávce samozřejmě psali, že je to pro všechny operační systémy.

  Napsala jsem jim, jestli mi pošlou apku pro Mac – ještě nemám odpověď. Ale psala jsem jim včera. Tak uvidím, časem.
  Docela mne to dostalo, ta stránka tady.

 4. Děkuji za upozornění. Objednal jsem si 3 stupeň pro pokročilé. Ještě nic nepřišlo. Alespoň jsem ušetřil.

 5. Srdečně vás zdravím, lidičky, také jsem bohužel naletěla a také samozřejmě nereagují na emaily, takže penízky jsou fuč, jen mě utěšuje skutečnost, že boží mlejny melou!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno