Jihoevropané dlouho obědvají a večeří, ale přesto zůstávají štíhlí. O jejich životním stylu vznikl film, jehož název však zneužívají podvodníci, když prodávají „hubnoucí tablety“ FatFix. Na černém trhu seženete taky kapky Idealica. Raději však zajděte na příjemnou vycházku a potom pozvěte svoje přátele na zdravou chutnou hostinu.

Žijeme déle a pohodlněji než naši dávní předkové, ale přitom trpíme novými „civilizačními chorobami“, například obezitou, vysokým tlakem, aterosklerózou a následnými infarkty. Americký vědec Ancel Keys už v polovině minulého století formuloval zajímavou teorii: Kardiovaskulární potíže jsou způsobovány nasycenými tuky, které bychom proto měli jíst jenom v omezeném množství. Jinými slovy: Tučné maso, máslo nebo sýry konzumujme pouze výjimečně.

Ancel Keys zesnul teprve nedávno – poté, co oslavil 100. narozeniny. Jeho recept na dlouhý zdravý život však vyvolává polemiku.

Potřebujeme společné hostiny a přirozený pohyb?

Jihoevropané popírají moderní dietní trendy od rána, ostatně čokoládová pomazánka Nutella pochází z Itálie. Tradiční oběd, stejně jako večeře poblíže Středozemního moře trvá minimálně hodinu a plyne jako společenská událost, například v širším rodinném kruhu. Na stole přitom obvykle najdeme lokální sezónní ovoce a zeleninu, ale také pečivo, olivový olej, ryby a sýry. Španělé, Francouzi nebo Italové ovšem – až na výjimky – zůstávají štíhlí!

Irský filmař Donal O’Neill a britský kardiolog Aseem Malhotra o tomto životním stylu natočili film The Big Fat Fix. Už samotným názvem vlastně vyzývají, ať „opravíme“ svoje představy o tuku. Doporučují, abychom „nedémonizovali“ tuto potravinovou složku, ale abychom pomalu společně vychutnávali rozmanité kvalitní pokrmy a potom se průběžně přirozeně hýbali – třeba někam zašli pěšky. Sedavá stresující práce, prokládaná rychlým občerstvením, automobilismem a nárazovým urputným cvičením, prý lidskému organismu škodí daleko hůře, než nasycené tuky.

FatFix a Idealica nejsou na hubnutí, pozor na „recenze“

Záleží na vás, jestli vyzkoušíte jihoevropský životní styl, nebo třeba některou redukční dietu. Dávejte však pozor na tablety FatFix, které svým názvem připomínají zmíněný film. Jsou prodávány přes internetovou stránku, kde chybí kontakt na odpovědnou firmu, za 1 499 Kč.

Tablety FatFix a kapky Idealica v české verzi

Citovaný prof. Jan Koloušek neexistuje, jeho údajná fotka pochází z komerční fotobanky. „Recenze“ jsou tam falešné, stejná „spokojená uživatelka“ se jmenuje jednou Jitka Bláhová (pro Čechy), podruhé Monika Matusik (pro Poláky) – podle toho, jakou jazykovou verzi otevřete.

Tablety FatFix a kapky Idealica v polské verzi

Stejně jako „FatFix“ byly propagovány také falešné „hubnoucí přípravky“ 3D Chilli, Keto Diet, Vanefist Neo nebo FitMax3. A v poslední době přibyly ještě kapky Idealica, prodávané za 790 Kč.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: pexels.com

20 KOMENTÁŘE

 1. Jediný opravdu účinný způsob hubnutí je spálit přijaté kalorie. To je zejména pohybem. Fyzická práce, sport a tak. Jiný způsob hubnutí neexistuje. Pilulky a různé jiné jsou jen pěkný business pro produktéra.

 2. Také jsem se nechala nalákat na tento produkt Fatfix. Když přišla zásilka z Polska bez faktury a dodacích údajů s návodem, jen v igelitovém sáčku, okamžitě jsem zásilku pro nedůvěru vrátila. Od února se s nimi dohaduji. Poprvé zásilku nikdo nepřevzal, vrátila se zpět. Podruhé byla převzata, ale peníze stále urguji, přestože znají číslo mého účtu. Mohu říci jen dejte si pozor. Jiřka

 3. Jednoduchá rada, jak nenaletět. Pokud se takový produkt nedá koupit v lékárně nebo ho ani neznají, je to vždy podvod. KAŽDÝ podobný přípravek totiž musí být schválen, byť by to byl jen doplněk stravy, musí být zaregistrován a musely proběhnout prokazatelné klinické studie.

 4. Je to chyták, aby z lidí vytáhli peníze. Objednala jsem si, měsíc jsem brala tak, jak jsem měla a nezhubla jsem ani deko, naopak jsem kilo přibrala. Paní mi po telefonu řekla, že mi zavolá po třech týdnech a je to už měsíc a půl a nic. Zbytečně jsem vyhodila 2500,- Kč. Nikdy tomuto prostředku nevěřte.

 5. Také jsem naletěla na produkt Fatfix. Nezhubne tělo, ale peněženka a účet v bance.

  Po operaci jsem musela 1 rok používat invalidní vozík, nyní jsem v invalidním důchodě. Bez pohybu jsem přibrala 20 kg. Svoji původní váhu jsem chtěla mít zpět, vyzkoušela jsem snad všechny produkty na hubnutí, ale vše bez úspěchu. Fatfix jsem si objednala jako poslední, podle mého rozhodnutí mělo jít o balení 3 x 30 kapslí. Bohužel mi přišla zásilka z Polska, v igelitovém sáčku, bez faktury a návodu, ovšem v zásilce bylo 3 x 60 kapslí, za 7 490,- Kč. Tím jsem ztratila důvěru ve Fatfix. Tehdy mi volala nějaká Anna Kopečková, a znovu má zavolat 21. 6. 2021. Vím, že bude zase uměle prodlužovat telefonní hovor a chytat se každého mého slova, aby mě přesvědčila, že díky jejich produktu zhubnu 18 kg, přičemž můžu dál pít kávu a kouřit.

  Fatfix užívám dle jejího doporučení, ale výsledek je špatný, ani deko dole, naopak denně přibývám na váze, v průměru 1/2 až 1 kg. Vzhledem k předchozím recenzím si myslím, že se mi už nikdo neozve a já jim volat nechci, protože bych mohla začít sprostě řvát. Fatfix je příkladem hnusného podvodu, kvůli kterému na nás šmejdi vydělávají peníze.

  Na každého jednou dojde, pan Bůh v nebi a Lucifer v pekle všechno sledují. Apeluji tímto na ostatní, dávejte si pozor na podvodníky. Někdo je štíhlý celý život, jiný po nemoci přibere na váze, někdo je obézní už od mládí. Jsme jací jsme a nosí nás zem, kašlete na podobné produkty, pohybujte se a choďte často na procházky do přírody, to je zdarma a s větším účinkem pro celé naše tělo a život.

  Inka z Brna

 6. Před přípravky typu FATFIX je třeba se mít na pozoru. Ale než pošlete peníze, tak je vaší povinností (pokud o ně nechcete přijít) přečíst si na netu dostupné recenze. Pak zjistíte, že na trhu existuje řada doplňků stravy na hubnutí na přírodní bázi, s přesně definovaným složením a zpravidla za přijatelnou cenu (5-6 Kč/tbl). Naproti tomu musí snad být každému jasné, že cena 50 Kč/tbl (FATFIX) smrdí podvodem.

 7. Fat Fix je podvod. Měl jsem 60 tablet. Zároveň jsem držel drastickou dietu a intenzívně jezdil na kole: cca 3x týdně, cca 40 až 50 km. Výsledkem bylo, že mi váha stoupla asi o 1,5 kg. Nenechte se nachytat.

 8. Všechny tyto podvodné nabídky mají několik společných rysů: Obsahují dlouhatánské povídání a vychvalování. Vždy citují nějakou odbornou instituci, která neexistuje. Taky odkazují na doktora, kterého nikde jinde nenajdete. Chybí tam adresa a kontakt na výrobce. Ceny se pohybují kolem 1 000 Kč. „Sleva“ údajně platí jenom dnes, ale ve skutečnosti platí pořád. Jsou tam recenze, na které není možno reagovat. Když sami recenzi napíšete, není zveřejněna. Pokud prohledáte miniaturní odkazy vespod, někdy zjistíte, že celý cirkus začíná někde na Kypru nebo v podobné destinaci. Dneska už stačí pouhý nadpis a vím, že jde o další podvod. Je mi to k smíchu! Ale žijeme v době, kdy se jedni snaží obelhat a okrást druhé. Takovou dobu jsme chtěli?

 9. Ještěže jsem našla tento článek, ještě není pozdě. Reklamu jsem našla na internetu, vyplnila formulář a už zvonil telefon. Objednali mi tři balení za 4 500 Kč, že prý pomůžou. Až když jsem položila telefon, přišla zpráva o nebezpečí. Před podvodem se můžu chránit akorát tak, že toto číslo nechám zablokovat a upozorním rodinu, aby nepřebírala žádný balíček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno