Zdravé klouby podmiňují naši ohebnost a pohyblivost, ale časem začínají drhnout a pobolívat. Od malička dáváme organismu zabrat sportem a prací, takže postupně můžeme dostat revma – například artrózu nebo artritidu. Hlavním příznakem bývá bolest kotníků, kolen, loktů, zkrátka kloubů. V krajním případě dostanete invalidní důchod, ale raději zavčas vyhledejme léčbu, abychom mohli užívat plnohodnotného života co nejdéle. Přitom myslete dopředu, pročítejte recenze a obchodní podmínky, abyste nebyli zklamaní například pastilkami Flexa Plus!

„Unikátní složení potravinového doplňku pomáhá regenerovat poškozené chrupavky a efektivně odstraňuje otravnou bolest,“ slibuje prodejní internetová stránka, která má také italskou, španělskou, polskou, maďarskou, slovenskou, rumunskou, bulharskou nebo lotyšskou verzi. Kapsle Flexa Plus stojí někdy 990 Kč, jindy 790 Kč a díky případné reklamaci údajně dostanete svoje zaplacené peníze zpátky. Prodejce buďto popletl, nebo záměrně vylhal pro potravinový doplněk Flexa Plus recenze. „Stačilo několik dnů a díky zázračným bonbónům mám klouby zase zdravé jako dříve!,“ vypráví žena jednou pojmenovaná Maria a jindy Anna.

Flexa Plus – recenze složení a obchodních podmínek

Celá záležitost připomíná podvodné internetové reklamy na bleskovou výuku jazyků, vyhlazování vrásek, hubnutí, zvětšení svalů, léčbu mužských komplexů, křečových žil nebo vbočeného palce. Na prodejní stránce produktu Flexa Plus dokonce chybějí jakékoli obchodní podmínky! Kdo vlastně podezřelé pilulky nabízí? Kde byste případně uplatňovali reklamaci? Varovné jsou taky odborné recenze. Pastilky „Flexa Plus neprocházejí dlouhým, ekonomicky náročným ověřováním účinnosti v podobě klinických studií,“ upozorňuje Mgr. Lukáš Dobrovolný.

Lékárník zpochybňuje odvážný reklamní slib, že řeřicha peruánská a další obsažené látky utlumují bolest. Upozorňuje, že bonbónky Flexa Plus nejsou nabízeny normálními českými lékárnami a podobné potravinové doplňky bývají jenom „draze vykoupeným slibem, který vzbuzuje velké očekávání, ale mívá nicotný účinek“. Raději využijte služby svého obvodního lékaře, který dosáhl patřičného vzdělání, nese plnou odpovědnost a je hlídaný státními orgány. Svůj názor klidně přidejte pod článek, do svobodného diskusního fóra.

Kde můžete reklamovat podezřelé bonbónky?

Z českých prodejních stránek vede stopa na doménu vitanet.cz, která údajně patří jistému Karlu Svobodovi (svoboda@vitanet.cz, +420 602 344 188). Pokud hledáte podobně nazvaný stavební materiál, letový tarif nebo obinadlo, přejděte na stránky společností Schiedel, Emirates nebo Stanislav Vlček.

59 KOMENTÁŘE

 1. Před několika týdny jsem objednala 1 balení Flexa Plus. Došla mi 1 krabička polské výroby bez návodu a nikdo neodpovídá na dotaz, zda výrobek prošel přes SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv).

 2. Zrovna jsem uvažovala o koupi tohoto výrobku. Ještě, že jsem narazila na tyto recenze.

  Je mi 50 let a mám už artrózu v mnoha kloubech. Bolestmi páteře trpím od mládí. Podotýkám, že nemám žádnou nadváhu. Macu peruánskou obsahoval i doplněk na menopauzu, který jsem nedávno užívala a žádné zmírnění bolestí jsem necítila. Nyní užívám od Barny’s Alavis Triple blend, prý velice účinný, tak uvidím za delší dobu.

  Jakmile jsou již klouby poškozené, tak žádný přípravek nemůže zabrat za pár dní, možná tak silnější chemický léky – analgetika, které mají ale strašně nežádoucích účinků a ničí nám ostatní orgány.

 3. Ptám se, proč pořád chce někdo někoho ošidit. Obrat o peníze. Styďte se! Někomu, kdo potřebuje pomoc, prodat neúčinný „produkt“. Je mně z toho smutno.

 4. Jedná se o podvodný podnik z polské Warszawy. Operátorka s Vámi hovoří lámanou slovenštinou, objednávku Vám vyřídí ihned do 4 dnů, ovšem vyřízení reklamace a vrácení peněz trvá 2 měsíce, protože Flexa Plus není žádný lék na klouby, ale obyčejný kakaový prášek v ampuli. Reklamaci musíte vyřídit přes Warszawu, zaplatit 99 Kč za zásilku zpět a odečtou Vám zaplacené poštovné 140 Kč, tzn., že Vás tenhle marketingový podvod přijde na 239 Kč. Také jsem se stal jejich blbcem a napálil se.

 5. Před koupí přípravku jsem si přečetl komentáře typu: „Třetí den užívání bolesti zcela pominuly.“ Ale všechny komentáře následně zmizely, takže můžu zodpovědně potvrdit, že jde o podvod a ČOI by měla případ řešit. Prodejní stránky totiž nadále fungují.

 6. Dobrý den, cítím smutek z toho, že je někdo taková hyena a využívá nemoci druhých ke svému obohacení. Myslím, že by zákonodárci měli v tomto ohledu konat.
  A co s tím? Objednat a potom nepřevzít.

  • Zákonodárci sice píšou zákony, ale Vy jste dospělí a rozhodujete se sami. Můžete se bránit soudem, jedině tak podvodníci narazí. Nemáte dostatek prostředků na proces? Jediná obrana – neskákat ne lep! Hezký den!

 7. Vzhledem k tomu, že jsem si přečetl samá záporná hodnocení pastilek FLEXA Plus, chci tento dosud nepoužitý přípravek na klouby vrátit. Na obalu je použitelnost do XI. 2017. Prosím o sdělení adresy a o vrácení peněz. Je mi 87 let a musím se prý léčit předepsanými léky.

 8. Lidi, kdy se konečně poučíte a přestanete skákat na špek prolhaným podvodníkům? Nejdříve vždycky hledejte skutečné recenze! Flexa Plus = opět jenom podvod. Copak nejste schopní zapnout mozek?!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno