Lidé hledají potravinový doplněk, který sníží jejich tělesnou váhu a dokonale vytvaruje postavu, aniž by museli cvičit nebo měnit svůj jídelníček. Existuje vůbec takový zázrak? Cizokrajné organismy jménem spirulina a chlorella zavrhli všichni oslovení lékaři. Tabletky CGA800 jsou jenom zákeřnou pastí. Internetové reklamy nyní propagují přípravek Forskolin ACTIVE, díky kterému údajně „zhubnete rychle bez diet a cvičení“! Pestrobarevné stránky zachycují krásnou mládež, pózující v plavkách. Prodejce vysvětluje, že štíhlé figury vytvarovala látka forskolin.

Ach jo, bohužel ani tentokráte nepřinášejí obchodníci rychlé vysvobození. „Rostlinu Coleus forskohlii, která obsahuje zmiňovanou látku, v doplňcích stravy zakazuje platná vyhláška 225/2008 Sb., s ohledem na farmakologické účinky forskolinu,“ vysvětlil ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Příslušný dokument lehce vyhledáme sami ve Sbírce zákonů, prostřednictvím Portálu veřejné správy. Prodejce potravinového doplňku Forskolin ACTIVE evidentně porušuje českou legislativu, když volnou komerční distribucí svojí směsi obchází lékaře.

Kdo vlastně nabízí tabletky Forskolin ACTIVE?

Evropská ochrana spotřebitele dosahuje vysoké úrovně, a proto zbabělí podvodníčci využívají počítačovou síť. Například společnost Active Food Supplemets podobně prodávala mastičky Lefery a Hydroface. V případě produktu Forskolin ACTIVE sledujeme podobnou taktiku. Český, italský, rumunský nebo maďarský web obsahuje recenze stejných uživatelek, které v každé jazykové verzi dostaly jiná jména (Lucie Š. = Emanuela I. = H. Lilla = Ioana R.). Výtažek rizikové látky prodává tajemná společnost „Forskolin Active Ltd.“, zamlčující svoji adresu a identifikační číslo. Podle obchodních podmínek nemusí uznat reklamaci.

Které tělesné funkce potenciálně ohrožuje forskolin?

Různí hazardéři občas zkoušejí propašovat na tuzemský trh nebezpečné potraviny. „Forskolin ACTIVE“ připomíná starší kapsle „LEVEL 7“, před kterými varoval Státní ústav pro kontrolu léčiv. Odborné argumenty jsou mnohem přesvědčivější, než barevné reklamní fotografie opálených hubeňourů. Výtažek rostliny zvané kopřivěnka (koleus Forskohlův, zkráceně forskolin) může rizikově ovlivnit činnost srdce, srážení krevních destiček a hormony štítné žlázy! Co říci závěrem? Spíše než abychom vyhazovali řádově tisícikoruny, v případě výživových potíží raději navštivme svého lékaře, kterého platíme formou zdravotního pojištění.

14 KOMENTÁŘE

  1. Štíhlosti dosáhnete jenom střídmostí při přijímání potravy. Pokud někdo píše, že můžete cokoli neomezeně konzumovat a přitom zhubnete, tak lže. Popírá přírodní zákony.

    • Je rozdíl, jestli jíte se zpomaleným, nebo nastartovaným metabolismem. Do svých 25 let jsem měl 75 kilogramů při výšce skoro 2 metry a nemohl přibrat tuk ani svaly. Teprve sedavé zaměstnání a věk mi metabolismus zabrzdily a kila šla nahoru.

      Nepotřebujete jenom pohyb, ale taky hormonální rovnováhu, pohodu, zdravý spánek, sluníčko, sex, přátele, spoustu endorfinů, tuky pro vitamíny, bílkoviny pro svaly, omezit rychlé cukry jenom na akutní doplnění energie a mít se rád. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno