Nejprve vás vyděsí, potom vychválí svoje úžasné řešení údajného problému, shrábnou peníze a nadobro zmizí. Metoda internetových šmejdů zřejmě na důvěřivého člověka zabírá, protože zůstává stále stejná, mění se jenom názvy podvodných produktů. Vloni prodávali bonbóny Skinetrin, které měly zničit plísně na chodidlech. Letos nabízejí „antimykotický sprej Fresh Fingers“. Internetová reklama ovšem vypadá pořád stejně a podvodníci nadále skrývají svoji identitu, aby nemuseli zklamaným zákazníkům vracet peníze.

Čtěte skutečné recenze o odmítnuté reklamaci

„Užíval jsem měsíční kúru, za 1 580 Kč. Ale nevidím vůbec žádný efekt,“ píše pan Žďárský. „Taky jsem naletěla, požádám o reklamaci,“ pokračuje paní Zdeňka. „Navzdory slibům a aplikaci drahého přípravku, plíseň zůstává zalezlá za nehty. Reklamaci jsem podala na uvedenou polskou adresu. Uběhly 3 měsíce a nikdo nereaguje,“ uzavírá další diskutérka. Fresh Fingers patří do řady předražených a bezcenných šuntů, jak dokládají uživatelské recenze na „bylinky proti parazitům“ Detoxic, „bandáž na koleno“ Knee Active anebo „stimulátor vlasů“ Asami.

Prostě a jednoduše, nedávejme peníze firmě, která skrývá svoje skutečné jméno a adresu. Anebo snad víte, kdo prodává Fresh Fingers? Legální existenci firmy případně zkontrolujte přes český obchodní rejstřík, anebo přes vyhledávač všech DIČ (daňových identifikačních čísel plátců daně z přidané hodnoty) v Evropské unii. Na trhu samozřejmě seženeme výrobky, které buďto zaberou, anebo aspoň jdou reklamovat. Ale musíme dávat pozor, od koho nakupujeme, případně zajít do kamenné lékárny, eventuálně za lékařem.

Místo Fresh Fingers vyzkoušejte bezplatné rady babiček

Nakladatelství Reader’s Digest vydává lidové recepty, vynalezené našimi předky. Někdy při pravidelném opakování účinkují, jindy nikoli. Ale každopádně nestojí příliš mnoho peněz a víte, co obsahují.

 • Hrst bazalkové natě zalijte 3 litry vody a minutu vařte. Sceďte do mísy, ve kterém 10 minut koupejte nohy.
 • Případně přidejte do vody 2 kapky levandulového oleje a taktéž máchejte nohy 10 minut. Přinejhorším dopadnete stejně, jako se sprejem Fresh Fingers, ale vaše peněženka tolik nezchudne.
 • Smíchejte 20 gramů kostivalového kořene, 10 g rozmarýnu a 3/4 litru olivového oleje. Směs půl hodiny zahřívejte ve vodní lázni, potom nechejte vychladnout. Následně přeceďte přes gázu, vymačkejte a dejte přes noc odstát. Ráno vmícháme 40 g rozpuštěného včelího vosku. Vznikne balzám, který jemně vmasírujeme tam, kam potřebujeme.

12 KOMENTÁŘE

 1. Pokud potenciální kupec jen trochu přemýšlí, tak fotky, které ho mají naladit ke koupi, by ho měly naopak 100% odradit. Nikomu nehet neodrůstá tak rychle, aby po 2 nebo 3 týdnech byla cca 1/2 nehtu obměněna. To by mělo být jasným důkazem podvodu – č. 1.
  A důkazem č. 2 – absolutně chybí, komu platíme.
  Není rozhodující, že stránky „Fresh Fingers“ vypadají dobře.

 2. Utratil jsem 2 081 Kč za tři balení. Bohužel za šmejd, který vůbec nepomáhá. Skutečně vyhozené peníze.

  • Mojí kamarádce pomohla mast, díky které slezl nehet, takže se vyléčilo napadené nehtové lůžko. Ale přípravek koupila v normální kamenné lékárně a zaplatila přijatelných 450 Kč, nikoli nehoráznou tisícovku.

 3. Dělám pedikúru a během 14 let jsem neviděla takový „ZÁZRAK“, aby někdo za jediný měsíc vyléčil plesnivý nehet na palci u nohy. Léčba ve skutečnosti trvá téměř rok: Poškozený nehet musí odrůst, nově narostlý se musí spojit s lůžkem – ale stále ještě není vyhráno, protože spory plísně máte doma v kobercích, v obuvi, ponožkách.

  Nesmíte přestat, musíte ošetřovat nehty každý den, jinak se plíseň stane vůči přípravku odolnou. Současně aplikujte dezinfekce do obuvi, ponožek, koberců atd.

  Já vím, píši dost laicky, nejsem lékařka, ale každý den vidím a slýchám svoje klienty, kteří popisují léčbu. Takže nevěřte na zázraky, na houby opravdu nezabírají. Jedině systematickou aplikací legálních prostředků se mykózy můžete zbavit.

  • Nic nekupujte, všechno je to podvod, jak vytáhnout z vás peníze…já jsem si vyléčila plíseň nehtu na palci pravé nohy sama. Je to tedy velká prasárna, nikoho tady k tomu nenabádám, ale když mi nepomohly žádné mastičky, vodičky, ani na kožním oddělení, tak jsem zkusila ze zoufalství obyčejný experiment, který jsem vyčetla v diskusi od nějakého pána: zbrousila jsem si nehet co to šlo a tampónem namočeným v bazénovým SAVU jsem nehet opakovaně potírala, nohy jsem si myla jen jádrovým mýdlem s jelenem…do roka se mi nehet o poznání ztenčil, přestal se drolit a půlit…teď nohám dopřávám bylinné koupele a promasíruji krémen s bambuckým máslem…zatím mám klid, ale nevím jestli vyhráno…

   • Máte někdo zkušenost se smrkovou mastí? Myslím, že jsem se taky nechala nachytat – je velmi chválená, ale mně tedy nepomohla. Měla jsem mírně zažloutlé nehty, avšak po aplikaci smrkové masti nevím, kam s nohama, jak mám hnusné prsty. Všechny ztmavly a kůže kolem nehtů se začala loupat, což se předtím nedělo. Tak nevím. Když jsem psala na kontaktní adresu, odpověděli teprve po třetím e-mailu. Také jsem vyzkoušela masti a krémy z lékárny, ale výsledky žádné. Proto jsem otestovala tohle, a dopadla ještě hůř.

    • Zakoupil jsem 4 balení smrkové masti a řekl bych, že se mi to spíš zhoršilo, než aby mně to pomohlo.

 4. Chlápek mě v telefonu přemlouval, ať si koupím napoprvé hned 3 balení, že je to výhodné. Koupila jsem jedno na zkoušku, z počátku se zdálo, že dochází ke zlepšení, ale ve finále nic.

  Jedna paní bylinkářka z mého okolí mi dala na drolivý nehet „smrkovou tinkturu“. Nehet se mi ztmavil, měl trochu lepší strukturu, ale pak se zase začal drolit.

  Teď zkouším lak z lékárny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno