Houbovou infekci vyléčí šikovný dermatolog, který vystudoval medicínu a nese odpovědnost za svoji práci. Mastičku Fungonis Gel však prodává anonymní firma, takže těžko uplatníte reklamaci a pravděpodobně nebudete odškodnění.

Dolní končetiny máme proto, abychom mohli stabilně stát a došli, kam potřebujeme. Svoje nohy však samozřejmě pravidelně myjeme a stříháme na nich nehty, protože chceme být čistí a upravení, třeba když vyjdeme mezi lidi v sandálech. Bohužel, navzdory každodenní hygieně můžeme chytnout plíseň, neboli mykózu, která potom svědí v ponožkách a vypadá ošklivě, když jsme bosí.

V takovém případě hledejme šikovného lékaře – dermatologa, přestože ani nejlepší doktoři neznají účinnou medicínu na všechno. A dávejme pozor, abychom navíc ještě zbytečně nepřišli o peníze, třeba prostřednictvím podezřelé mastičky Fungonis Gel.

Prof. Vladimír Švanda alias Dr. João Azevedo

„Většina pacientů otálí, než přijde do mojí ordinace. Naštěstí máme Fungonis Gel, který léčí nejen mykózu, ale naprosto bezpečně odstraňuje také její následky,“ říká podle internetové reklamy „Prof. MUDr. Vladimír Švanda“. Na přiložené fotografii vypadá zdravě a sympaticky.

Česká jazyková verze:

Fungonis Gel v Česku

Tato reklama má také cizojazyčné mutace, kde uvidíme stejného „lékaře“. Vypadá totožně, opět vychvaluje mastičku Fungonis Gel, ale jmenuje se jinak! Například v portugalské verzi má na virtuální vizitce napsáno „Dr. João Azevedo“, před Slováky stojí jako „MUDr. J. Rafaj, PhD.“ a odlišně je představený rovněž v dalších evropských státech.

Portugalská jazyková verze:

Fungonis Gel v Portugalsku

Podvržené diskuze a recenze na Fungonis Gel

V internetové reklamě figurují také „spokojení uživatelé“, kteří v různých jazykových verzích vypadají stejně, ale mají různá jména. Tamní diskuze a recenze tedy pravděpodobně sepsali samotní prodejci, a právě proto vyznívají pochvalně. Jméno odpovědné obchodní společnosti však chybí – podobně jako byly anonymně prodávány podvodné krémy Fresh Fingers, OnycoSolve, Skinetrin, Fitospray nebo Foot Powder. Shrňme charakteristiky, které sedí na podobné podfuky.

Jak poznáme falešné internetové reklamy:

 • Podvodné výrobky jsou propagovány fiktivními odborníky, které bychom marně hledali v knihovnách, na vysokoškolských fakultách a v dalších renomovaných institucích.
 • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným figurantům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o reklamě nemá tušení.
 • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama mívá několik jazykových mutací, fotografie „věhlasných odborníků“ a „nadšených uživatelů“ bývají stejné, jejich jména však nikoli.
 • Odpovědná firma sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
 • Chybějí seriózní obchodní podmínky, od distributora (kurýra) nedostaneme žádnou fakturu a těžko uplatníme reklamaci.
 • Mastičky jako Fungonis Gel obvykle nefungují, inzerované zázraky se nekonají.
 • Podvedení spotřebitelé často trpí zdravotními potížemi, například vyrážkami, které dříve neměli. Ale nedostanou zpátky svoje zaplacené peníze, ani nezískají žádné odškodnění.

11 KOMENTÁŘE

 1. Když údajná pacientka napíše, že se „hrozivé mykózy“ zbavila za dva týdny, a měla nehty jako děťátko, musím se smát. To asi jen neměla umyté nohy od hnoje. :-))) Úspěšně vyléčit mykózu nehtů trvá v nejlepším případě čtyři až šest měsíců, a i potom se musí doléčit preventivním ošetřováním nohou antimykózními léky.
  Takže tento „zázrak“ je zase jen útok na peněženky případných pacientů. Osobně doporučuji jít hned v počátku k lékaři.

 2. Skutečný lékař dermatolog vyléčí rychle. Zjistit, že jde opět o podvod, mi netrvalo ani 30 vteřin.

 3. Ano, stačilo mi zadat do vyhledávače jméno toho lékaře, co to doporučuje a nikde se neobjevil – ani na cizích webech. Je to opravdu jednoduché, třeba tam bylo kolo slevy a pokaždé se zastavilo na 50% slevě. No měli by je dostat k soudu.

 4. Souhlasím. Proč někdo konečně nezakročí proti těmto zlodějům a podvodníkům, kteří okrádají slušné lidi se zdravotními problémy? Produkt nemá hodnotu ani 150 Kč, natož 1 000 Kč. I mého otce takto obelhali a okradli. Než si takový šmejd koupíte, prosím, pořádně pročtěte i tato varování. Peníze při reklamaci vám nikdy nevrátí. Jen vyhodit několik tisíc korun za nesmysl. Doufám, ze brzy skončí před soudem.

 5. Zdravím, tak to já se pěkně napálila. Při objednávce mi bylo doporučeno šest balení, jeden Fungonis vydrží necelý měsíc a půl. Zaplatila jsem 3 999 korun a co teď? Peníze zpět nedostanu. Já bych se nejradši zmuchlala a zahodila.

 6. Asi jsem udělal stejnou hovadinu. Ale patří mi to, takže to hned nezahodím, ale zeptám se na SÚKL, že nechají takové svinstvo na trhu.

 7. I jako laik poznám podvodnou reakci zákazníka. Pokud je na fotografii nehet zcela zasažen a po jednom týdnu užívání preparátu je tentýž nehet krásný a bez destrukcí, je to holý nesmysl a podvod. Celý nehet na palci u nohy odroste cca za 1/2 roku a ne za týden. Ale také jsem naletěl a za drahé peníze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno