O vaše peníze usilují šmejdi, takže zapomeňme na stud a začněme zostra. Jestli vás trápí hemeroidy, jezte vlákniny, pijte nealkoholické nápoje, choďte na pěší výlety a navštivte svého lékaře. Nekupujte podvodné mastičky, například Gelarex. Recenze podvedených uživatelů vyznívají varovně, nebo vyloženě tragicky.

Hemoroidy (zkomoleně hemeroidy) jsou cévy na konci trávicího traktu. Jakmile se zanítí, začnou bolet anebo krvácet – podle toho, jestli jsou na povrchu či uvnitř konečníku. Lékaři jako prevenci doporučují, abychom jedli vlákniny (luštěniny, jablka, banány, brambory), dostatečně pili nealkoholické nápoje a přiměřeně se hýbali (chodili, cvičili, plavali).

Pokud zdravotní problémy přetrvávají, navštivte svého lékaře, nebo rovnou specializovaného proktologa. Pravděpodobně vám poradí vhodnou dietu, hygienu a celkovou životosprávu, eventuálně léky či operaci. Zatímco šarlatáni a virtuální anonymové vám nabídnou předraženou bezcennou mastičku.

Bájný MUDr. Jan Havlíček, alias Olaf Schulz

„Moderní farmaka způsobují vyrážku, otoky a další problémy. Proto preferuji přírodní léky, například na hemeroidy předepisuji Gelarex. Recenze jsou přesvědčivé – tato mastička se rychle absorbuje, zmírňuje bolest a nezanechává po sobě stopy,“ tvrdí podle internetové reklamy údajný proktolog Jan Havlíček. Jenomže Česká lékařská komora nikoho takového nezná.

Česká reklama na Gelarex

Vedle citace vidíme fotografii usměvavého muže, který vypadá jako lékař. Stejný elegán figuruje i v dalších jazykových verzích, jenomže domnělý „proktolog“ se pokaždé jmenuje jinak: v němčině Olaf Schulz, ve francouzštině Frédéric Juguet, v italštině Roberto Michelangeli, ve španělštině Juan Pérez, v polštině Marian Wasilewski, ve slovenštině a maďarštině John Green a mohli bychom pokračovat. Každopádně nikdo takový neexistuje, jde pouze o reklamní mystifikaci.

Německá reklama na Gelarex

Další podvod – Gelarex. Recenze jsou varovné

Jedno balení obsahuje 50 mililitrů a stojí 890 Kč, respektive 39 eur. Pod pofidérní reklamou však není podepsaná žádná česká, ani evropská firma, ale pouze jakási marketingová agentura Global Partners LTD, která dříve propagovala podvodné tablety Cardiol („proti mrtvici“). Navíc chybějí obchodní podmínky a adresa, kde bychom mohli reklamovat vadného zboží.

Podobně jako Gelarex byly propagovány starší mastičky HemorrhoSTOP a RectiStop („na hemeroidy“). Takže citujme, co o nich napsali zklamaní uživatelé: „Balíček mi došel, ale pasta v něm byla ztvrdlá a vůbec nešla vytlačit,“ konstatoval Ondřej. „Mastičku jsem použil. Následovalo silné krvácení. Natvrdo řečeno, nikdy předtím jsem neměl tak spálený zadek,“ pokračuje Vojta. „Darebákům, kteří mi odmítají vrátit peníze, bych nejraději celé balení nacpal někam,“ uzavírá Petr.

Autorka úvodní ilustrační fotografie: Vlada Karpovich

3 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den. Moje nedávná zkušenost s „Gelarex“. Mám před 10 lety ustřiženy vnější hemeroidy tzv. Longovou metodou. Krvácení se mi občas objeví tedy asi z vnitřních.

  K věci: Přečetl jsem si srdcervoucí článek o mladé české vědkyni, které nedávno zemřel tatínek. Teď již bohužel nevím, zda přesně na rakovinu tlustého střeva a údajně nevěnoval pozornost častému krvácení z konečníku. To děvče prý vyvinulo zázračný Gelarex atd.

  Řekl jsem si – za 890 Kč zkusím. Objednal jsem. Za cca hodinu telefon a slovensky mluvící děvče mě doslova různými okecávkami přemluvilo na objednávku 2 + 1 výrobek. Údajně pro nižší poštovné. Já hlupák, přiznám, na to přistoupil. Žil jsem navíc v domnění, že dostanu 2 + 1 Gelarex za cca 2 390 Kč. Fakturu bohužel už nemám. Vyhodil jsem ji – přímá adresa pro reklamaci či pro navrácení tam prostě nebyla.

  Bylo na ní 2 x Gelarex za 990 Kč/ks (tedy ne uváděných 890 Kč) a 1 x Total Vital Forte (30 gelatinových kapslí), celková váha 9,2 gramů. Obojí z Burgas – Bulharsko. E-mail: balcantradeeu@gmail.com

  Na faktuře mimo tu bulharskou adresu byla další do Severního Irska.

  Včera 10.11.2021 jsem byl v ordinaci urologa (jiný problém), ale zeptal jsem se na Gelarex. Shodou okolností do ordinace v tu dobu přišla ještě jedna jeho kolegyně – jednomyslně řekli šmejd a naznačili oba, že již to konzultovali i s jinými urology.

  4.11.2021 jsem měl opět telefonát od toho slovenského děvčete. Prý za další zásilku nebudu platit poštovné. Už jsem ji odmítl. Názor o šmejdech jsem už tehdy měl a taky jí řekl.

  Nečekám od nich nic zpět. Faktura je pryč. Slíbil jsem jí ale, že když budou na ně stížnosti, přidám se. Napálit jsem se nechal poprvé a snad naposled.

  Její číslo: 608 412 588

 2. S podvodným Gelarexem mám bohužel špatnou zkušenost. Rozhodně nepomohl. Vyhodit do koše. Nekupovat! V době, kdy jsem už měl tuhle (zázračnou) mast, volala mi nějaká slečna, že musím přikoupit nějaké kapsle či tablety. Jinak to nebude fungovat. Odmítl jsem. Už mi to bylo divné, v reklamním článku nebylo nic o nějakých doplňkových tabletách. Vyzkoušel jsem a moje problémy se spíše zhoršily!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno