O vaše peníze usilují šmejdi, takže zapomeňme na stud a začněme zostra. Jestli vás trápí hemeroidy, jezte vlákniny, pijte nealkoholické nápoje, choďte na pěší výlety a navštivte svého lékaře. Nekupujte podvodné mastičky, například Gelarex. Recenze podvedených uživatelů vyznívají varovně, nebo vyloženě tragicky.

Hemoroidy (zkomoleně hemeroidy) jsou cévy na konci trávicího traktu. Jakmile se zanítí, začnou bolet anebo krvácet – podle toho, jestli jsou na povrchu či uvnitř konečníku. Lékaři jako prevenci doporučují, abychom jedli vlákniny (luštěniny, jablka, banány, brambory), dostatečně pili nealkoholické nápoje a přiměřeně se hýbali (chodili, cvičili, plavali).

Pokud zdravotní problémy přetrvávají, navštivte svého lékaře, nebo rovnou specializovaného proktologa. Pravděpodobně vám poradí vhodnou dietu, hygienu a celkovou životosprávu, eventuálně léky či operaci. Zatímco šarlatáni a virtuální anonymové vám nabídnou předraženou bezcennou mastičku.

Bájný MUDr. Jan Havlíček, alias Olaf Schulz

„Moderní farmaka způsobují vyrážku, otoky a další problémy. Proto preferuji přírodní léky, například na hemeroidy předepisuji Gelarex. Recenze jsou přesvědčivé – tato mastička se rychle absorbuje, zmírňuje bolest a nezanechává po sobě stopy,“ tvrdí podle internetové reklamy údajný proktolog Jan Havlíček. Jenomže Česká lékařská komora nikoho takového nezná.

Česká reklama na Gelarex

Vedle citace vidíme fotografii usměvavého muže, který vypadá jako lékař. Stejný elegán figuruje i v dalších jazykových verzích, jenomže domnělý „proktolog“ se pokaždé jmenuje jinak: v němčině Olaf Schulz, ve francouzštině Frédéric Juguet, v italštině Roberto Michelangeli, ve španělštině Juan Pérez, v polštině Marian Wasilewski, ve slovenštině a maďarštině John Green a mohli bychom pokračovat. Každopádně nikdo takový neexistuje, jde pouze o reklamní mystifikaci.

Německá reklama na Gelarex

Další podvod – Gelarex. Recenze jsou varovné

Jedno balení obsahuje 50 mililitrů a stojí 890 Kč, respektive 39 eur. Pod pofidérní reklamou však není podepsaná žádná česká, ani evropská firma, ale pouze jakási marketingová agentura Global Partners LTD, která dříve propagovala podvodné tablety Cardiol („proti mrtvici“). Navíc chybějí obchodní podmínky a adresa, kde bychom mohli reklamovat vadného zboží.

Podobně jako Gelarex byly propagovány starší mastičky HemorrhoSTOP a RectiStop („na hemeroidy“). Takže citujme, co o nich napsali zklamaní uživatelé: „Balíček mi došel, ale pasta v něm byla ztvrdlá a vůbec nešla vytlačit,“ konstatoval Ondřej. „Mastičku jsem použil. Následovalo silné krvácení. Natvrdo řečeno, nikdy předtím jsem neměl tak spálený zadek,“ pokračuje Vojta. „Darebákům, kteří mi odmítají vrátit peníze, bych nejraději celé balení nacpal někam,“ uzavírá Petr.

Autorka úvodní ilustrační fotografie: Vlada Karpovich

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno