Svalový orgán uvnitř našeho hrudníku je odpradávna symbolem humanity, lásky a samotného života. „Chytnu motýla – zahyne. Utrhnu květinu – zvadne. Krásu mohu pohladit pouze srdcem,“ básnil John Lennon. Podvodníci, kteří prodávají vodičku Heart Tonic, však empatii dávno ztratili. Slibují, že komukoli snadno vyléčí hypertenzi, ale přitom jenom lžou a kradou! Už dříve nabízeli tablety na bolavé klouby, přípravky na hemeroidy nebo proti parazitům. Nikdy však nikomu nepomohli, pokaždé jenom shrábnou peníze a zmizí!

Prastaré rady proti zvýšenému krevnímu tlaku

Lékařská věda dokázala vymýtit evropský mor, tuberkulózu nebo tyfus, a zásadní měrou přispěla ke prodloužení lidského života. Navíc v Evropě máme dobrou zdravotní péči zadarmo, takže hypertenzi řešme nejprve s doktorem. Heart Tonic není léčivým přípravkem ani podle oficiální vědy, ani podle prastarých lidových receptů, které popisuje například vydavatelství Reader’s Digest.

Naši předkové prý vyrovnávali krevní tlak například česnekem, čajem (z arniky / jmelí / rozrazilu/ ostropestřce mariánského), masážemi a koupelemi (přidáme do vany kafr, tymián, mátu peprnou, šalvěj či rozmarýn, anebo střídavě sprchujeme studenou a teplou vodu).

7 argumentů, proč nekupovat Heart Tonic

Upřímně doufám, že není příliš pozdě a nečtete moji recenzi teprve poté, co jste vyhodili peníze oknem. Vysvětlím vám, proč před kapkami „Heart Tonic“ varuji a budu rád, pokud třeba přidáte svoje postřehy do diskusního fóra.

 1. Inzerované sérum stojí poměrně hodně peněz, zvláště když nemáte garantovaný žádný dobrý výsledek.
 2. Takzvaný „Heart Tonic“ prodává anonymní firma, kterou nenajdete v českém obchodním rejstříku.
 3. Žádná autorita (například Státní ústav pro kontrolu léčiv) neschválil tento výrobek pro evropský trh.
 4. Pokud „Heart Tonic“ obsahuje například toxiny, po prodělané otravě těžko vypátráte viníka.
 5. Tento nesmysl samozřejmě nedoporučuje žádný český lékař (schválně se zeptejte obvodního doktora!).
 6. Prodejní internetová stránka se zaštiťuje neexistujícím Institutem kardiovaskulárních onemocnění.
 7. Reklama na „Heart Tonic“ připomíná podvodné přípravky proti ušnímu šelestu nebo zvětšené prostatě.

25 KOMENTÁŘE

 1. Vážený pane, za koho tedy lobbujete, když kritizujete Heart Tonic? Podle mého názoru lékařská věda vůbec netuší, jak vysoký krevní tlak řešit. Zkouší chemii, která má ovšem neblahé vedlejší účinky, protože uzdravení lidí není cílem farmaceutických koncernů.

  • Pane Valachu, lobbuji za poctivé doktory, kteří by sice mohli zbohatnout jako plastičtí chirurgové (kdyby zvětšovali prsa a rovnali nosy zbohatlíkům), ale místo toho pomáhají obyčejným lidem – dětem, důchodcům a všem potřebným. Lékařská věda má úžasné výsledky, když porovnáme délku dožití před několika staletími a nyní. Vždyť doktoři medicíny dokážou operativně „opravit“ dokonce i porouchané srdíčko, jak dosvědčí leckterý kardiak!

   Dále lobbuji za staré dobré bylinky a zdravou veganskou stravu, jak vidno ve článku výše: česnek nebo šalvěj lze získat poměrně levně, rozhodně levněji než sajrajt zbabělých zlodějíčků „Heart Tonic“.

   • Pane Woffe, máte naprostou pravdu, jsou to podvodníci a lidi jim věří jako hloupí. Koukala jsem se všude možně na internetu, jestli najdou něco o Medportal, ale nikde nic. Mluvila jsem o přípravku „Heart Tonic“ se svojí kardioložkou, která mě důsledně varovala. Díky ní mám tlak 120/70 a je mi dobře.

  • Nevážený Valachu, za koho lobujete vy? Uvedené stránky mají všechny známky podvodu. Mimochodem, kardioložka bez uvedení jména a pracoviště, zato s kravatou, se hned tak nevidí. Opravdu si myslíte, že cílem neznámých prodavačů Hearttonicu je uzdravení někoho? Pokud ano, jistě se mohou prokázat příslušnými studiemi; protože pokud chemie, co prodávají, jejíž případné vedlejší účinky vám asi nevadí, mají léčebný efekt, pak jsou lékem a musí projít nákladným schvalovacím procesem. Jak můžete tvrdit, že lékaři neumějí „řešit“ vysoký krevní tlak? Víte, co je tzv. esenciální hypertenze? Víte, kolik je příčin hypertenze?

   Jen tak pro zajímavost, zkuste přidat na prodejní stránky svůj komentář!

  • Dobrý den, Heart tonicu se věnujeme ve zpravodajství TV Prima, nechali jsme ho otestovat laboratoří a již víme, co obsahuje. Do reportáže hledám někoho, kdo ho v minulosti, nebo stále užívá. Ozvěte se mi prosím na mail tom.polak@iprima.cz i s kontaktem. Moc díky!

 2. Člověk se musí stránce Heart Tonic zasmát: Již za 6 hodin máte tlak v pořádku. No to je nabídka! A já blbec chodím čtyři roky k doktorovi pro prášky na tlak. – Doufám, že jste pochopili moji ironii. Kdyby byly tyhle kapky tak zázračné, nestály by 890 Kč, ale tisíce.

  • Přesně tak, podvodníci mají stále stejný propagační a prodejní systém. Zásadně zrovna DNES končí výhodná akce (jak překvapivé!), pod nabídkou jsou desítky pochvalných komentářů, které evidentně nenapsali zákazníci. Následně hledám recenze přes Google, čtu a okamžitě vím, že jsem se nemýlila!

 3. Zajímavé: Výrobce „léku“ v chvalozpěvu na svých stránkách uvádí, že výzkum skončil teprve nedávno, ale v příspěvcích „uživatelů“ jedna paní píše, že Heart Tonic „úspěšně užívá“ čtyři roky!

 4. Pane Woffe, nemohl byste, prosím Vás, něco zjistit o produktu Mangosteen (hubnoucí kůra z ovoce Mangosteen)? Taky nelze koupit jinak než přes internet. Má svoje stránky s fotografiemi zhubnutých žen, údajně lze zhubnout 15 kilogramů za 6 týdnů, zlevněná cena činí 990 Kč. Když produkt objednáte, napíší vám, že se ozvou. Druhý den Vám zavolá žena mluvící špatnou češtinou a najednou nabízí totéž na 6 týdnů za 3 500 Kč! Děkuji a jsem s pozdravem. Haklová

  • Taky jsem naletěla, přípravek objednala – a stoprocentně jde o podvod, protože nefunguje. Nejprve jsem couvala, ale potom mě obchodnice přemluvila, abych zaplatila 2 000 Kč za 3 kusy. Měla jsem dostat certifikát o produktu, avšak samozřejmě nic takového nepřišlo.

 5. Nejvíce mě pobavilo, jak získávají bioflavonoidy – pouze ze smůly planě rostoucích modřínů. :-)) – Dostatek bioflavonoidů je v oplodí pomerančů – to bílé mezi kůrou a plodem.

 6. Dobrý den. Děkuji za upozornění, i když jsem zboží objednala, nezaplatím. Zjišťuji, že s přibývajícími lety klesá moje obezřetnost a potřebuji logicky upozornit na podvody. Už jsem se dvakrát napálila.

  • Dobrý den, děkuji za upozornění. Je mi 49 let a mám problém kvůli vysokému tlaku. Moji lékaři úplně účinně nepomohou, ani dostatečně neporadí. Teď zrovna marodím, jsem docela nešťastná a chci zkusit něco nového. Přemýšlela jsem o Heart Tonic, ale díkybohu jsem nedokončila objednávku. Dám přednost nějakému bylinnému čaji – myslím, že nejsou tak drahé.

   • Dobrý den, Jano, hlavní příčinou vysokého krevního tlaku je příliš vysoké a trvalé emoční napětí. Tato disharmonie v mysli způsobuje celkový a dlouhodobý stres. Obavy, vztek, a nedobré myšlenky a obrazy ze všech médií jen umocňují strach a psychický tlak. Pokud je tento stav dlouhodobý a trvalý, výsledek se vždy dostaví. Zkuste knihu Nálada od Norberta Čapka, vyšla v Nakladatelství Santal. Jiří, 55, tlak i mysl OK.

 7. Pane Woffe, máte naprostou pravdu a děkuji, že jste varoval důvěřivé chudáky, kteří jsou léta na lécích a mají nadále vysoký tlak. Můj tchán trpěl stejným problémem, navíc taky vysokým cholesterolem, dnou a počínající artritidou. S manželkou jedli hrozně – ostatně jako 80 % české populace. Uzeniny, maso, moučná a sladká jídla, margaríny, co se tváří jako máslo, umělé cukry, aromata, konzervanty, minimum zeleniny a ovoce. Když vypadal opravdu špatně, dal na naše rady, aby pil šťávy z čerstvé zeleniny a ovoce.

  Například cholesterol totiž přirozeně vzniká v našem těle, aby chránil naše cévy před záněty, které propukají kvůli chybějícím živinám. Přesněji řečeno: Cholesterol zalepí ohroženou cévu, aby nedošlo k jejímu porušení. Jenomže pokud špatnou stravu přijímáme dlouhodobě, dojde k ucpání. Řešením ovšem není umělé snížení cholesterolu, nýbrž uzdravení cév – pomocí dobrého jídelníčku a vitamínů C, B, E a dalších. No a jak nyní žije můj tchán? Po roce, kdy užíval šťávy: Tlak v normě, dna se neozývá, zase dobře chodí a v pořádku má taky cholesterol, na který přitom přestal brát pilulky hned, když nasadil svou léčbu šťávami.

  Ještě jeden příběh se šťastným koncem. Máme známého, Slováka po několika infarktech. Rovněž byl v dosti špatném stavu. Potom změnil jídelníček a začal přijímat více vitamínu C. Načež šel na kontrolu, ale byl poslaný jinam, protože jeho osobní lékař nevěřil svým očím – myslel, že má rozbitý přístroj. Navštívil tedy Bratislavskou nemocnici, kde dlouho koukali na monitor a pak konstatovali – tohle není možné, pane, Vaše jizvy po infarktech prostě zmizely. Žádný zázrak, jenom změna stravy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno