Migrace rozděluje občany do různých názorových táborů, zaměstnává politiky a stává se životním osudem válečných uprchlíků. Celoživotní nomád Naren Shaam vzal cestování jako podnikatelskou příležitost. Opět se přesunul na jiný kontinent, aby v Berlíně založil startup GoEuro, který svým klientům rezervuje dopravní spoje. Investoři i turisté jsou nadšení.

Narodil se v Indii, vystudoval a pracoval ve Spojených státech amerických. Potom se rozhodl, že procestuje starý kontinent. Projel 14 evropských států a přitom zjistil, jak rozmanití a přitom roztříštění jsou zdejší dopravci. Tolik možností – a žádný srovnávač! A tak se turista Naren Shaam rozhodl, že vyvine potřebnou aplikaci.

Berlín prý přitahuje talenty

Z Ameriky se natrvalo přestěhoval do Evropy, přičemž jako základnu svého projektu vybral německou metropoli. Tady sice Shaam občas trochu postrádá slunce, ale od začátku tohoto dobrodružství byl okouzlený životní úrovní Berlína. Cítil, že právě sem přiláká potřebný kapitál a perfektní mezinárodní tým. V roce 2012 tedy v Berlíně založil startup GoEuro, a udělal dobře.

Firmě uvěřila řada investorských skupin, například: Kinnevik AB, Kleiner Perkins nebo banka Goldman Sachs. Dohromady indo-americko-německému vizionáři poslaly 261 milionů eur, v přepočtu zhruba 6,7 miliardy českých korun. A taky ony zřejmě udělaly dobře.

Evropa je naše, jedeme dále

GoEuro nyní spolupracuje se stovkami dopravců, pokrývá 36 států, každý den má statisíce uživatelů a zaměstnává přes 300 lidí. Ostatně, zkuste vyhledat vlaková, autobusová a letecká spojení do nějaké zajímavé destinace sami, na webu GoEuro. Potom můžete rezervovat vybraný spoj, nebo rovnou koupit jízdenku či letenku.

Naren Shaam nyní uvádí jako své nejoblíbenější destinace Řím, Pompeje a další lokality, kde vzkvétaly starověké civilizace. Ale kdo ví, za nějaký čas možná přesídlí třeba do Austrálie. Ostatně, jak sám říká, nebude mít klid, dokud službu GoEuro nerozšíří na celý svět, aby si kdokoli cestující odkudkoli kamkoli mohl najít nejlepší dopravní spojení.

Vždyť cestování je super – tedy pokud nemusíte před ničím neutíkat, máte dobré úmysly, platné doklady, dostatek peněz a zdravé tělo i mysl.

1 komentář

  1. Ano, takových migrantů potřebujeme více! Migrantů, co budou umožňovat lepší volný pohyb všem ostatním.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno