Ve virtuálním světě můžeme cestovat časem a prostorem, najít staré přátele a novou lásku, nebo ukládat a vybírat peníze. Prozkoumejme společně internetbanking Fio – přihlášení, bezpečnostní opatření, odesílání plateb a tak dále. Ale nejdříve vysvlečeme do naha samotný finanční ústav, kterému svěřujete svoje těžce vydělané prostředky. Má férové obchodní podmínky a účtuje přiměřené poplatky? Kolik peněz vyvádí z České republiky a kolik tady zaměstnává lidí? Než použijete internetbanking Fio, měli byste vědět, komu vlastně důvěřujete!

Vítejte v ryze české bance, která vede osobní účty zdarma

Komerční značky mohou klamat – stačí jedno dobře zvolené přídavné jméno a člověk má rázem pocit blízkosti, spřízněnosti, zdravého patriotismu. Jenomže například „Česká spořitelna“ patří rakouské Erste Group, které vloni poslala přes 11 miliard Kč. „Československá obchodní banka“ zase spadá pod belgickou KBC, jíž minulý rok poslala na dividendách více než 13 miliard Kč! Obě obryně mohou za správu běžného osobního účtu vybírat 69 Kč měsíčně – buďto automaticky, anebo pokud nemáte příjem aspoň 15 000 Kč. Není divu, že hledáme internetbanking Fio.

Přihlášení do systému vlastně znamená, že dáváte přednost českému kapitálu. Fio holding, a.s. včetně stejnojmenné dceřiné banky sídlí v Praze. Za kormidlem najdeme čtveřici mužů, kteří podnik rozbíhali v 90. letech minulého století. Patří Petru Marsovi a Romualdu Kopúnovi, vedoucí pozice zastávají Jan Sochor a Ján Franek. Provoz běžného osobního účtu, stejně jako internetbanking nestojí vůbec nic – nula haléřů. Všechny služby ovšem úplně bezplatné nejsou, například použití bankomatu Fio banky může stát 9 Kč: „Počet výběrů zdarma je omezen na pět v jednom měsíci,“ říká ceník.

Jak funguje internetbanking Fio? Přihlášení uvidíte názorně

A nyní dejme prostor prvnímu videu, které názorně ukazuje vstup do systému. Uvidíme, jak vůbec najdeme internetbanking Fio: přihlášení na správné adrese, tak abychom nenaletěli podvodníkům a neztratili zbytečně svoje úspory. Obezřetní buďme zejména vůči spamům, které směřují na falešné stránky, aby tam důvěřivec napsal a prozradil svoje přístupové údaje! Kdokoli může vyzkoušet internetbanking Fio ZDE, klienti se přihlašují ZDE.

Druhé video testuje intuitivnost, neboli uživatelskou přívětivost pomocí oční kamery, která zobrazuje, kam přesně hledí návštěvník webu. Respondent dostal nejdříve čas, aby se uvolnil četbou zpravodajského portálu, potom se měl přihlásit do internetového bankovnictví, zjistit zůstatek na účtu a odeslat 500 Kč na jiný zadaný účet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno