Přestaňte jíst cukrovinky, dávejte přednost bílkovinám nebo tukům, a máte takzvanou ketogenní dietu. Internetoví podvodníci tento trend využívají, když prodávají tablety „Keto Diet“ a přitom fixlují „uživatelské recenze“.

Potraviny mají léčivou moc, pokud svůj jídelníček sestavujeme správně, podle individuálních potřeb. Například americký režisér Jim Abrahams dlouho bezmocně pozoroval, jak jeho syn Charlie trpí epilepsií. Předepsaná farmaka sice částečně pomáhala, ale zároveň měla negativní vedlejší účinky. Ustaraný otec tedy zkoušel různé alternativy, a údajně zabrala takzvaná ketonová dieta, která omezuje sacharidy (cukry) a chybějící energii doplňuje bílkovinami nebo tuky (například masem, samozřejmě nesmí chybět ovoce a zelenina). Jim Abrahams tento příběh dokonce zfilmoval, do hlavní role obsadil Meryl Streepovou a snímek pojmenoval „Především nikomu neublížím“.

Ketonovou dietu zkoušejí také lidé, kteří chtějí zhubnout. Zachovávají stejný princip – upřednostňují bílkoviny a tuky, omezují sacharidy. Strávníkův organismus přitom rozkládá mastné kyseliny a nadstandardně produkuje takzvané ketolátky, podobně jako kdyby hladověl.

Tento výživový trend však paralelně zneužívají internetoví šmejdové, když prodávají tablety „Keto Diet“.

Co znamená „food supplement“ a jaké dávkování doporučují podvodníci, abychom shodili 20 kilogramů

Šejdíři provozují řadu internetových stránek, kde propagují své „hubnoucí pilulky“. Tvrdí tam, že lidskému organismu škodí nejenom obezita, ale také pohyb. Fiktivní studentka Lenka Klapková však údajně vymyslela geniální řešení: potravinový doplněk (anglicky „food supplement“) Keto Diet. Prý stačí dvě tablety denně, abyste za měsíc zhubli 15 až 20 kilogramů.

Jako domnělé důkazy slouží uživatelské recenze, které jsou však podvržené. Tablety jednou vychvaluje „Češka Nela“, podruhé „Španělka Carlota“ nebo „Němka Natascha“, pokaždé však vidíme stejnou fotografii.

Česká verze:

Recenze na tablety Keto Diet v češtině

Španělská verze:

Recenze na tablety Keto Diet ve španělštině

Podvodné a autentické recenze na tablety Keto Diet

Pod reklamou bývá podepsána středoamerická firma BERNADATTE LTD, která figurovala také pod staršími padělky: ReCardio, ProstEro, Detonic, Bactefort, Hondrostrong, Cardiline či SugaNorm. Tyto nabídky rozpoznáme podle několika jednoduchých charakteristik.

  • Podvodné výrobky bývají propagovány fiktivními osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom jsou vymyšlené.
  • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným figurantům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o reklamě nemá tušení.
  • Odpovědná firma sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
  • Chybějí seriózní obchodní podmínky, od distributora (kurýra) nedostaneme žádnou fakturu a těžko uplatníme reklamaci. Cena mezitím vyšplhá buďto na 1 698 Kč, nebo na „zlevněných“ 849 Kč.
  • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: pexels.com

12 KOMENTÁŘE

  1. Takovýchto podvodných lákadel je plno. Na klouby, krevní tlak, ale jedno mají společné. Zázračný student z ČR, o kterém se nikde nikdy nepsalo a nepíše a nikdo o něm neví :-))))). A všichni to objevili zázračně v roce 2020 (např. Marek Horák – krevní tlak), jen ten doktor je stále stejný a stejně nedohledatelný. Já se hlavně divím, jak kolikrát i solidní web může tuto reklamu na svých stránkách publikovat a být k tomu slepý… Ano, není slepý, ale prachy za reklamu nesmrdí, že?

  2. Držel jsem přirozenou „ketonovou dietu“. Jedl jsem tlusté maso, špek, normální maso, vajíčka, ale vyhýbal jsem se příloh jako chleba, rohlíky, knedlíky, brambory. Zpočátku to bylo nepříjemné, protože (co si budeme povídat) ovar s hořčicí a křenem, bez měkkého chleba není ono, ale časem jsem si zvykl. Pil jsem jenom vodu mírně sycenou a nebo vinné střiky. Pivo ne, má hodně ketonu. V lékárně jsem si koupil proužky na měření ketonů v moči a po asi týdnu mi začaly ukazovat odchod ketonů z těla. Čím fialovější byla barva papírku, tím rychleji hubnete. Ovšem jako všechno, chce to dělat s rozumem a jednou týdně si dopřát třeba kousek chleba, brambor a zeleniny. Za měsíc jsem shodil osm kilo, bez hladu a trápení. Ale znovu upozorňuji, chce to shazovat s rozumem, aby si člověk neublížil, protože s ketony z těla odcházejí i ostatní látky pro tělo důležité.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno