Přestaňte jíst cukrovinky, dávejte přednost bílkovinám nebo tukům, a máte takzvanou ketogenní dietu. Internetoví podvodníci tento trend využívají, když prodávají tablety „Keto Diet“ a přitom fixlují „uživatelské recenze“.

Potraviny mají léčivou moc, pokud svůj jídelníček sestavujeme správně, podle individuálních potřeb. Například americký režisér Jim Abrahams dlouho bezmocně pozoroval, jak jeho syn Charlie trpí epilepsií. Předepsaná farmaka sice částečně pomáhala, ale zároveň měla negativní vedlejší účinky. Ustaraný otec tedy zkoušel různé alternativy, a údajně zabrala takzvaná ketonová dieta, která omezuje sacharidy (cukry) a chybějící energii doplňuje bílkovinami nebo tuky (například masem, samozřejmě nesmí chybět ovoce a zelenina). Jim Abrahams tento příběh dokonce zfilmoval, do hlavní role obsadil Meryl Streepovou a snímek pojmenoval „Především nikomu neublížím“.

Ketonovou dietu zkoušejí také lidé, kteří chtějí zhubnout. Zachovávají stejný princip – upřednostňují bílkoviny a tuky, omezují sacharidy. Strávníkův organismus přitom rozkládá mastné kyseliny a nadstandardně produkuje takzvané ketolátky, podobně jako kdyby hladověl.

Tento výživový trend však paralelně zneužívají internetoví šmejdové, když prodávají tablety „Keto Diet“.

Co znamená „food supplement“ a jaké dávkování doporučují podvodníci, abychom shodili 20 kilogramů

Šejdíři provozují řadu internetových stránek, kde propagují své „hubnoucí pilulky“. Tvrdí tam, že lidskému organismu škodí nejenom obezita, ale také pohyb. Fiktivní studentka Lenka Klapková však údajně vymyslela geniální řešení: potravinový doplněk (anglicky „food supplement“) Keto Diet. Prý stačí dvě tablety denně, abyste za měsíc zhubli 15 až 20 kilogramů.

Jako domnělé důkazy slouží uživatelské recenze, které jsou však podvržené. Tablety jednou vychvaluje „Češka Nela“, podruhé „Španělka Carlota“ nebo „Němka Natascha“, pokaždé však vidíme stejnou fotografii.

Česká verze:

Recenze na tablety Keto Diet v češtině

Španělská verze:

Recenze na tablety Keto Diet ve španělštině

Podvodné a autentické recenze na tablety Keto Diet

Pod reklamou bývá podepsána středoamerická firma BERNADATTE LTD, která figurovala také pod staršími padělky: ReCardio, ProstEro, Detonic, Bactefort, Hondrostrong, Cardiline či SugaNorm. Tyto nabídky rozpoznáme podle několika jednoduchých charakteristik.

 • Podvodné výrobky bývají propagovány fiktivními osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom jsou vymyšlené.
 • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným figurantům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o reklamě nemá tušení.
 • Odpovědná firma sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
 • Chybějí seriózní obchodní podmínky, od distributora (kurýra) nedostaneme žádnou fakturu a těžko uplatníme reklamaci. Cena mezitím vyšplhá buďto na 1 698 Kč, nebo na „zlevněných“ 849 Kč.
 • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: pexels.com

11 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý večer, souhlasím.
  Tablety Keto Diet jsem si také koupila a po 10 dnech pořád nic, i při dodržování pravidel stravování a pohybu. Jinak bych už po úpravě jídelníčku a pohybu zhubla 2 kg. Vrátit zpět další balení?

 2. Tak podvodnou nabídku na hubnoucí tablety jsem dnes dostala a Keto Diet objednala. Ještěže mám internet a při hledání jsem našla váš článek. Když je to trestné, mám to nahlásit na policajty? Mám i telefon. Díky.

 3. Tak jsem skoro „sežrala“ tablety Keto Diet za 2 000 Kč – a bez efektu. Akorát mě teď ty dva tisíce strašně tlačí v břichu. Moje blbost, měla jsem si všechna ta negativa přečíst dříve, než jsem si tohle objednala. Je to obrovský podvod a nedoporučuji.

 4. Obrovský podvod za těžké peníze. Holt za blbost se platí. Nedoporučuji a nestrkejte peníze podvodníkům.

 5. Mám stejný pocit jako ostatní. Je to podvod a zavádějící reklama. Nezhubla jsem ani 10 dkg. Dejte si pozor na tuto „výhodnou“ nabídku a na tzv. slevu.

 6. Dobrý den, koupila jsem si také 3 x po 20 tabletkách a řekla bych, že jsem spíš přibrala, než shodila. Jediné, co shodíte, je vysoká částka z účtu! Pokud chcete přibrat, kupte si je.

 7. Ahoj! Vidím to stejně – fiktivní LENKA je navázána původem na místo mého bydliště (hacknutá adresa). Zkuste i vygůglovat věhlasného doktora endokrinologa. Achtung, achtung!

 8. Mám stejnou zkušenost. Zakoupila jsem si 6 balení těchto úžasných tablet. Nezhubla jsem ani gram, spíš jsem pár kilo přibrala. Nekupujte to, je to podvod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno