Ketogenní diety jsou populární, čehož samozřejmě využívají internetoví šmejdi. Stejně jako dříve prodávají nápoj, který nám údajně pomůže zhubnout, aniž bychom museli cvičit. Ale starému podvodu dali nové trendové jméno: Keto Light. Sami nadále zůstávají v anonymitě, respektive skrytí v internetovém podsvětí.

Snědené kalorie spalujeme intelektuální a fyzickou prací, sportem a dalším pohybem. Ovšem lidé, kteří mají spíše pasivní povahu, chtějí hubnout pohodlněji. Například přestávají jíst cukry (pečivo, ale taky těstoviny, rýži, brambory, ovoce apod.) a upřednostňují bílkoviny (maso, sýry, vajíčka, ořechy atd.). Organismus potom rychleji spotřebovává tuky, přičemž vznikají takzvané ketolátky. Proto se tahle dieta jmenuje ketogenní.

Pasivita, ani lenost není zločin. Musíme však aktivně ověřovat informace, abychom nenaletěli hyperaktivním lhářům a zlodějíčkům. Internetoví šmejdi nyní prodávají svéráznou „ketogenní dietu“, přesněji prášek, který pojmenovali Keto Light +.

Manipulátoři se prozrazují zdánlivými detaily

Na prodejní stránce vidíme nadšené recenze, napsané lámanou češtinou. Skvělou „drogu“ vychvaluje například „Anna z Brna“, „Marie z Prahy“ nebo „Eva z Plzně“. Všechny dostaly prášek Keto Light, který nechaly rozpustit ve vodě a vypily. Potom údajně shodily 11 až 30 kilogramů – rychle, bezpracně, pohodlně, pasivně, navždy.

Česká reklama na Keto Light

Podobná prodejní stránka visí na několika internetových adresách, přeložená do různých jazyků. Pokaždé vidíme stejné recenze a tváře, avšak odlišná jména a destinace: „Maria z Malborku“, „Rumyana ze Sofie“ nebo „Marina z Madridu“. Evidentně nejde o autentické uživatelské příspěvky, nýbrž o sebechválu samotného prodejce.

Polská reklama na Keto Light

Recenze nejenom na „hubnoucí nápoj“ Keto Light

Na uvedených prodejních stránkách chybějí obchodní podmínky, stejně jako adresa a identifikační číslo odpovědné firmy. Nacházíme tam pouze neurčitý autorský podpis: „© TerraLeads“. Stejně byly podepsány také podvodné prášky, tablety a mastičky Choco Lite, Effectero, Cardio NRJ, Vary Forte, Hammer of Thor, Flekosteel, nebo Germixil.

„Měla bych zhubnout cca 20 kilogramů, ale neshodila jsem ani dekagram,“ shrnula svoje zkušenosti Miluška. „Proč prodejce takových produktů nikdo nestíhá?,“ namítá Miloš. Internetoví šmejdi zatím unikají policii, před jejich nelegálními nabídkami však varuje Státní ústav pro kontrolu léčiv a také Česká obchodní inspekce.

  • Falešné výrobky bývají zaštítěny vymyšlenými osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom neexistují.
  • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným statistům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o kampani nemá tušení.
  • Odpovědný podnikatel obvykle sídlí mimo Evropskou unii a nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
  • Cena rozpustného prášku Keto Light + byla „zlevněna“ na 990 Kč (nebo 39 eur). Nevíme však, jaký objem nebo jakou hmotnost má jedno balení.
  • Chybějí seriózní smluvní podmínky, od kurýra pravděpodobně neobdržíte fakturu a těžko uplatníte reklamaci.
  • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: pixabay.com

2 KOMENTÁŘE

  1. Keto Light + užívám od 1. 7. 2021 – pravidelně, jak doporučuje prodejce. Dodnes jsem nezhubla ani deko. Zase jsem naletěla. A přitom jsem paní prodavačce (telefonní operátorce) vysvětlovala, proč potřebuji zhubnout pouze 5 kg. Jsem zklamaná. Spíš než vyhozené peníze mě mrzí a štve, že jsem natrefila na další podvodný produkt. Ráda bych, aby mi vrátili peníze, ale odpovědná společnost si najde nějaký důvod, proč neuzná reklamaci. :-/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno