Do vod československého internetu podnikají loupežné nájezdy piráti. Na svoje oběti útočí sugestivními reklamami. Nabízejí pohádkové omlazení nebo zeštíhlení, které údajně způsobí zázračná kyselina chlorogenová, případně kyselina hyaluronová. Stačí chvilka, abychom prokoukli nástrahu.

Virtuální šmejdi zásadně neuvádějí svoji identitu ani domovskou destinaci – schovávají se za Poláky, Jihoevropany nebo Afričany. Desítky komentářů pod články, které jsme věnovali jejich zmetkům (krémům Lefery, tabletám CGA800 a Potenga), dokazují nebezpečnost inzerovaného zboží. Místo omlazení pokožky často naskakují pupínky. Kilogramy neubývají, ba naopak. Zklamaní důvěřivci ztratili zbrklým nákupem stovky až tisícovky korun. Přitom uváděné látky lze sehnat levně a bezpečně. Kyselina chlorogenová a kyselina hyaluronová, kterými se virtuální lháři ohánějí, jsou totiž součástí lehce dostupných a běžně konzumovaných potravin, nápojů a kosmetiky

Kyselina chlorogenová pomáhá hubnout, když pijete střídmě kávu

„Kyselina chlorogenová ve vysoké dávce urychluje hubnutí bez jakýchkoli vedlejších účinků,“ tvrdí podvodníci na jednom ze svých bizarních webů. Za 30 tablet údajně obsahujících jmenovanou látku chtějí 990 Kč! Zapátrejme, oč vlastně běží. „Kyselina chlorogenová je obsažená v kávě, a to 50 až 150 miligramů v jednom šálku. Kromě kávy jsou bohatým zdrojem též brambory, jablka, hrušky, meruňky, broskve,“ říkají studijní materiály Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Není tedy nutné utrácet tisícovku – káva, brambory nebo jablka jsou levnější, a kýženou látku obsahují také.

Anglickojazyčná média Journal of Agricultural and Food Chemistry a Daily Mail píšou, že kyselina chlorogenová skutečně ovlivňuje lidskou váhu. Ovšem pozor! Podle výzkumu pomáhá káva hubnout, pokud je konzumovaná střídmně. Naopak, kdo pije pět, nebo více šálků kávy denně, pravděpodobněji přibere! Podobně „šokující odhalení“ skýtá kyselina hyaluronová – další tajemství virtuálních smejdů.

Kyselina hyaluronová je získávaná laboratorně a dostupná v lékárnách

„Kyselina hyaluronová hluboce hydratuje pokožku,“ vysvětlují internetoví piráti princip svého „průkopnického krému proti vráskám“. Za balení kdovíjaké hmotnosti požadují 1 370 Kč! Rozlišme pojmy a dojmy. Stárnutím skutečně ztrácíme některé užitečné, v organismu přirozeně přítomné látky, mezi které patří kyselina hyaluronová. Kožní tkáň potom sesychá, vypadá opotřebovaně. Naštěstí kyselina hyaluronová je vyráběná laboratorně, prostřednictvím bakterií. Kosmetické firmy prodávají přípravky, které pleti ubývající složku dodají.

Abychom zregenerovali vysušenou pokožku, nemusíme kupovat předražený krém, jehož prodejce ani neprozrazuje svoje jméno! Profesionální lékárníci samozřejmě vědí, že existuje kyselina hyaluronová a doporučují řadu bezpečných přípravků, které „omlazovač“ obsahují. 100 mililitrů masti lze sehnat za 100 korun. Kosmetická hydratace kůže tedy přijde dráže, než kyselina chlorogenová obsažená v kávě nebo broskvích, ale určitě levněji než podvodné zboží bezejmenných šmejdů.

1 komentář

  1. Dobrý den, to co zde píšete, je kriticky myslícímu člověku nad slunce jasné. Pouze lidi hloupí a nemyslící na to mohou naletět. Já se proto na udávané šmejdy nezlobím. Každý je svého štěstí strůjcem. To, že se na školách nevyučuje kritické myšlení, je v moci našich zákonodárců a lidí, kteří je volí. Já rozhodně takové politiky nevolím. I mezi tou spoustou stran si lze vybrat takovou, která to s námi myslí opravdově.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno