Češky a Moravanky nyní procházejí poměrně primitivním testem inteligence. Internetový vyhledávač Google.com jim masivně zobrazuje reklamu na krémy údajné společnosti LEFERY Cosmetics. Důvěryhodnost kampaně nedosahuje ani zajíce v pytli, naopak může fascinovat svojí prostoduchostí.

Lefery Cosmetics inzeruje svoje mastičky například ZDE, ZDE, ZDE, ZDE, ZDE nebo ZDE. „Ultraregenerační krémy proti vráskám LEFERY COSMETICS Active Cell Regeneration byly vytvořeny s myšlenkou o Vás,“ ubezpečuje obchodník. Sem tam přidává doporučení slavné americké dermatoložky, známé české kosmetičky nebo zkušené anglické odbornice. Jmenované osoby takřka určitě nenajdete, protože pravděpodobně neexistují. Skuteční jsou pouze laureáti Nobelovy ceny Robert F. Furchgott, Louis Ignarr a Ferido Murad, kteří pomohli objevit lék proti mužské impotenci, známou Viagru. Podezřelý spolek mastičkářů LEFERY slibuje, že podobně jako oxid dusnatý ztopoří mužský penis, napne a omladí také ženskou pleť. 🙂

Podezřelá komunikace s LEFERY Cosmetics

Před přípravkem varují tuzemské úřady. „Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že v případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření,“ vysvětluje Ministerstvo zdravotnictví ČR. Český, britský ani americký registr firem totiž nezná žádnou firmu, která by měla v názvu LEFERY.

Když pošlete zprávu skrze kontaktní formulář domnělé společnosti Lefery, přijde vám pravděpodobně automaticky vracený e-mail: „Dobrý den, Děkujeme Vám, že jste nás kontaktovali. Vaši zprávu jsme obdrželi. Odpovíme co nejdříve. V případě, že je věc naléhavá, kontaktujte naši spotřebitelskou horkou linku na čísle – 00420 296180153. S pozdravem, Lefery Cosmetics Team“. Žádná další odpověď nedorazí. Na uvedeném telefonním čísle vám odmítnou dát svoje kontaktní informace, protože „jsme prostě Lefery z Anglie a bližší údaje nesmíme poskytovat“. Pokud oznámíte svoje vlastní osobní údaje, hrozí, že vaši sebemenší známku souhlasu bude telefonistka považovat za uzavření smlouvy.

LEFERY nabízí nebezpečné obchodní podmínky

Proč partička LEFERY tolik skrývá svoji pravou totožnost? Odpovědí jsou pozoruhodné obchodní podmínky. „Zákazník může být zatížen celními poplatky, dovozními poplatky a daněmi,“ přiznává Lefery Cosmetics s tím, že „tyto poplatky nám nejsou známy“. Prodávající dále „neumožňuje uplatnění reklamace na rozdíly ve vzhledu zakoupeného Výrobku a vzhledu Výrobku na internetové Stránce“. Po zaplacení tedy můžete dostat něco úplně jiného, než hezky vypadající kosmetický přípravek.

Věřme, že tuzemské spotřebitelky nedůvěryhodnou kampaň prokouknout a využijí svoji kupní sílu smysluplně. Povzbudivé je, že český internetový vyhledávač Seznam.cz nabídky „Lefery Cosmetics“ nezobrazuje.

53 KOMENTÁŘE

 1. Já krém užívám už 2 týdny a jsem s ním naprosto spokojena. zásilku jsem dostala po 2 dnech, co jsem potvrdila objednávku. Na dotaz přes kontaktní formulář jsem dostala odpověĎ během 2 hodin. Takže asi tak.

 2. To zní skvěle. Když jste tedy balíček této podezřelé kosmetiky dostala, kontakty jakého výrobce a distributora jsou v něm uvedeny? Prosím jméno firmy nebo firem včetně právní formy, sídla a identifikačního čísla, jenom tak vyvrátíte podezření, že jste placená spamerka „Lefery Cosmetics“. Psal jsem totiž na vámi zadanou e-mailovou adresu jarmila.novotna@seznam.cz, ale není funkční – na HelpDesku Seznamu http://www.napoveda.seznam.cz/cz/ mi sdělili, že není používaná již 6 let, a proto ji zrušili.

 3. Tak placená spamerrka, jo? Kdybys chlapče pozorně četl, vše bys našel. Kromě toho jsem veškeré údaje měla ve faktuře, kterou mi zaslali v potvrzujícím mailu asi tak 1 minutu po objednání. S firmou ani s výrobkem jsem neměla nejmenší problém. Takže jediný spam je tuten článek. Ale to je ta dnešní zbrklá mládež – kdejaký zakomplexovaný budižkničemu si hraje na redaktora, na „recenzenta“, atp.

  • Milé( dámy) Vy nečtete recenze kde je spousta podvedených lidiček???Je to opravdu hnus co se může dít v České republice a nikdo Vás neklepne přes prsty.Takže mám svuj názor a proto odpovídám, dejte si couváka.

  • Jarmila, netrep hlúposti. Ide o podvod ako vyšitý, rovnaké problémy su aj v SR. Kopec webov, podvodné stránky zarábajú na tom, že referenčný odkaz na „mojom webe“ odkazuje na falošný magazín, ktorý prípravok predáva. Ja dostanem províziu za to, že som oklamal nejaké obete, ktoré si to objednali. Je to obrovská pyramídová hra v ktorej ide o veľké peniaze a čo najvacsi počet oj… oklamaných ľudí.

   Prípravok je neúčinný a keď je niekto sprostý dostatočne natoľko, že tomu uverí napriek všetkým idníciám alebo dokonca si ani nechce priznať, že spravil chybu, je to jeho vec, no nech svoju hlúposť nešíri medzi ostatných.
   A mimochodom, všade kde sa tento prípravok kritizuje sa akosi rýchlo objaví hneď prvý komentár v zmysle:

   Ja užívám přípravek již dva týdny a pozoruji výsledky, jsem naprosto spokojená. – Stále to isté dookola, ten istý fingovaný blud. Schválne dva týždne, lebo za dva týždne by sa malo dať niečo odsledovať. Ako je teda možné, že dôveryhodnejší ľudia nevidia výsledok ani po pol roku?

  • Souhlasím, jděte od toho, podvod jak vyšitý, je to vůbec možné v této republice, kde platíme daně atd., že nás v klidu nechá ždímat, podvádět atd.? Jana

 4. Mimochodem svoji skutečnou e-mailovou adresu neuvádním na kdejakém pochybném fóru, aby mě neotravoval kdejaký Trottel. Pokud chcete nadále psát rádoby recenze, naučte se alespoň základy gramatiky. Máte se ještě v životě ještě hodně co učit.

 5. Klidně pokračujte, je s vámi zábava, asi zrecenzuji ještě další podobné „kosmetické přípravky“ :-). Ovšem:
  1. Stále jste neuvedla konkrétní identifikační údaje oné podivné firmy, takže jste podezření nevyvrátila, svými invektivami jej naopak prohlubujete.
  2. Pokud jde o zpochybňování relevance mojí redaktorské práce, zde jsou některé moje mediální výstupy v Českém rozhlasu, Aktuálně.cz, Deníku, Metru apod.: http://www.cenyenergie.cz/sledujte-ceny-energii-na-socialnich-sitich-medialni-vystupy/
  3. Pokud jde o gramatické chyby, buďte konkrétní, korekce je smysluplná, zatím ale jenom čeříte vodu – byť, pravda, zábavně :-).

 6. Přeji dobrý den všem. Krém jsem užívala 5 týdnů (takže mi dokonce vystačil o týden déle, než je uvedeno) a jsem s ním naprosto spokojena.
  A nyní k panu Woffovi: Pokud chcete působit důvěryhodně, smajlíki byste si měl nechat na facebook nebo na mimibazar, atp. K bodu 1 sděluji to samé, co předchozí diskutéři – identifikační údaje firmy jsou celkem přehledně uvedeny. K bodu 2 mohu sdělit snad jen to, že sebechvála smrdí. No a k bodu 3 – pokud ani přes upozornění diskutérů nejste schopen najít chyby a přiznat je, měl byste se vrátit do ZŠ a najít si jiné hobby než si hrát na redaktora.

  • Marie Novotná, lepšie meno si vymyslite. Martii Novotných je tisíc. To, že tu niekto napísal pravdu neznamená, že ho môžete urážať. Som rád, že som narazil na článok, kde otvorene niekto krizizuje pravdivými argumentami to, čo je pravda. Vaša múdrosť je obmedzená na tieto komentáre. Akonáhle by ste totiž naozaj čítali tento článok, tak nenapíšete, čo ste napísali. Práve Vaše prejavy sú dôkazom toho, že ste už hneď prvú vetu a informácie o úradných hodnoteniach výrobku, absolútne nepochopili. Ak by ste drahá pani, či fingovaný autor fingovaných webov, pochopili, nenapíšete tu túto vymyslenú obhajobu.

   Uvedomte si, že toto nie je jediný článok, ktorý sa snaží otvorene ľudí upozorniť na obrovské svinstvo. Ja verím, že sa CZ a SK úrady rozhýbu a začnú tvrdo postupovať proti stránkam, ktoré propagujú a dávajú bannery, pretože cez kód referenčný ďalej reklamy smerujú na podvodné stránky s nákupom. Tam vzniká provízia a ľudom sa oplatí propagovať podvodné stránky, ked dostávajú províziu.

  • Naprosto s Vámi souhlasím, popsal jste to naprosto jednoznačně, jsem jedna z podvedených, kde najít nějakou akční formu, aby nás takto nemohli podvádět? Nevím si rady, nikdo z firmy se mnou nekomunikuje a přípravek je naprosto nefunkční a slibované peníze, když to nebude fungovat, patrně nikdy neuvidím. Jana

 7. Prodejce „LEFERY Cosmetics“ tady ukazuje svoji pravou tvář. „Komentáře“ jeho spamera nebo spamerky samy sebe usvědčují ze lži, tudíž je pouštím a publikuji. Jednou se podepisujete jako „Jarmilka“, podruhé jako „Marie Novotná“ – údajně používáte krém „už 2 týdny“, ze kterých je náhle „5 týdnů“. Ale pokaždé odesíláte svoje spamy ze stejné IP adresy: 83.167.240.138, což vás usvědčuje z podvodu. Takže skutečně pokračujte, dealere LEFERY Cosmetics, Googlu se tahle živá diskuse začala líbit a posílá sem až překvapivý počet lidí, kteří hledají, zda je LEFERY Cosmetics skutečně taková bžunda, jako to vypadá.

 8. Vážený spamere, píšete naprosté nesmysly. Nepřiznáte si, že jediný spam je tuten článek a místo toho tu ještě napadáte diskutující.

  • Konečně jste zase tady, „Jarmilko“ alias „Marie Novotná“! 🙂 A opět mi vykáte, to je zdvořilostní pokrok. Ovšem doposud jsme byli pod tímto článkem jediní 2 diskutující, ostatní řádově stovky čtenářů zde pobyly průměrně 1 minutu a 55 sekund, a bez komentáře odešly jinam – předpokládám, že nikdo z nich už si nikdy nic od LEFERY Cosmetics nekoupí. Lenka níže potvrzuje, že se zásilkou nedostala žádný doklad, který by obsahoval identifikační údaje podezřelé firmy „Lefery“ a další standardní náležitosti.

 9. S firmou Lefery není něco v pořádku. V zásilce jsem neměla fakturu či jiný doklad o zakoupení. Odesílatel na zásilce je jakási firma prodávající podvodné potravinové doplňky.Již tři neděle se doklad marně snažím získat. Deklarovaný účinek krému nevidím. Rozhodla jsem se krémy vrátit. Možná ještě další komentář připojím.

  • Dobrý den, Lenko, byl bych Vám vděčný, kdybyste upřesnila jméno odesilatele. Pokusil bych se potom vypátrat víc. Mám vážné podezření, že „Lefery“ – ať je to, kdo chce – jsou podvodníci, kteří za nějaký čas začnou internetovými reklamami propagovat pod jinými jmény další „zázraky“. Bylo by dobré zavčas varovat lidi.

  • Já s tím naprosto souhlasím, ale když jsem odepsala varovné komentáře, tak se mi vyjádřili, že musím čekat na schválení. Jana

 10. Ahojte, hele – můj názor na věc. Rozklikla jsem reklamu na přípravek Lefery a tam komentáře typu Jarmilka: Je to skvělé, nemám vrásky, vypadám mladě… Všilmi jste si, že kdybyste tam chtěli napsat svůj komentář, není kam? Jak se tam teda dostaly ty původní, navíc s dnešním datem… Vsadím se, že kdybych to rozklikla zítra, budou tam tytéž komentáře se zítřejším datem. Např tam píše paní, že je jí 71 let, užívá tento přípravek a kolegyně v kosmetickém salónu si již všimly… Tu paní bych teda chtěla vidět. Ani mě tak nezajímá to, jakou má pleť ale to, ve kterém salónu pracuje 😀 Když už si tam sami distributoři píšou receze, měli by u toho používat mozek. Ještěže vypadám mladě i bez zázračných krémů, na který není ani jedna kritika (už to je podezřelé). Je to totéž, jako ty hubnoucí zázraky, co spolknete a do Vánoc dole 20 kg. A kde by se asi ty tuky ztratily? Že by je sežrala ta kouzelná pilulka nad kterou se i lékaři chytají za hlavu 😀 😀 😀 Na to mohou skočit fakt asi jen blbci.

  • Tie fotky sú kradnuté z iných stránok, na iných majú iné mená, iné mesto a iný vek. Najhoršie je, že samotné majiteľky ksichtov = originál daní ľudia – nikdy nedali súhlas na niečo také. Fitness tréneri, osobnosti, aj bezvýznamní ľudia. Nikto im nevie pomôcť.

   Posledný objav vo veci je, že celé to fingované podvodné svinstvo pochádza z Poľska. Odhalil to vnútorný kód.

   • Mišo, díky za zastání. Možná už víte, že stejní podvodníci, kteří prodávají „Lefery Cosmetics“, propagují také pilulky „na hubnutí“ CGA800, přípravky „pro mužskou potenci“ Potenga Sex Power Increase a Turbo Max Blue, a pilulky „na svaly“ Men Solution.

    Ale Polsko je podle mého názoru falešná stopa. Někteří diskutéři pod články uvádějí, že jim došly faktury s kontakty firmy Active Food Supplements (AFS Ltd.), která sídlí zřejmě na Komorách, v Indickém oceánu (firemní weby jsou ZDE a ZDE).

    Evropské úřady asi ještě nejsou na podobnou internetovou kriminalitu připraveny. Třeba hlavní hygienik ČR mi na stížnost vůbec neodpověděl :-(.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno