Češky a Moravanky nyní procházejí poměrně primitivním testem inteligence. Internetový vyhledávač Google.com jim masivně zobrazuje reklamu na krémy údajné společnosti LEFERY Cosmetics. Důvěryhodnost kampaně nedosahuje ani zajíce v pytli, naopak může fascinovat svojí prostoduchostí.

Lefery Cosmetics inzeruje svoje mastičky například ZDE, ZDE, ZDE, ZDE, ZDE nebo ZDE. „Ultraregenerační krémy proti vráskám LEFERY COSMETICS Active Cell Regeneration byly vytvořeny s myšlenkou o Vás,“ ubezpečuje obchodník. Sem tam přidává doporučení slavné americké dermatoložky, známé české kosmetičky nebo zkušené anglické odbornice. Jmenované osoby takřka určitě nenajdete, protože pravděpodobně neexistují. Skuteční jsou pouze laureáti Nobelovy ceny Robert F. Furchgott, Louis Ignarr a Ferido Murad, kteří pomohli objevit lék proti mužské impotenci, známou Viagru. Podezřelý spolek mastičkářů LEFERY slibuje, že podobně jako oxid dusnatý ztopoří mužský penis, napne a omladí také ženskou pleť. 🙂

Podezřelá komunikace s LEFERY Cosmetics

Před přípravkem varují tuzemské úřady. „Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že v případě nastalých zdravotních potíží v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku nemají toxikologická střediska možnost zjistit informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření,“ vysvětluje Ministerstvo zdravotnictví ČR. Český, britský ani americký registr firem totiž nezná žádnou firmu, která by měla v názvu LEFERY.

Když pošlete zprávu skrze kontaktní formulář domnělé společnosti Lefery, přijde vám pravděpodobně automaticky vracený e-mail: „Dobrý den, Děkujeme Vám, že jste nás kontaktovali. Vaši zprávu jsme obdrželi. Odpovíme co nejdříve. V případě, že je věc naléhavá, kontaktujte naši spotřebitelskou horkou linku na čísle – 00420 296180153. S pozdravem, Lefery Cosmetics Team“. Žádná další odpověď nedorazí. Na uvedeném telefonním čísle vám odmítnou dát svoje kontaktní informace, protože „jsme prostě Lefery z Anglie a bližší údaje nesmíme poskytovat“. Pokud oznámíte svoje vlastní osobní údaje, hrozí, že vaši sebemenší známku souhlasu bude telefonistka považovat za uzavření smlouvy.

LEFERY nabízí nebezpečné obchodní podmínky

Proč partička LEFERY tolik skrývá svoji pravou totožnost? Odpovědí jsou pozoruhodné obchodní podmínky. „Zákazník může být zatížen celními poplatky, dovozními poplatky a daněmi,“ přiznává Lefery Cosmetics s tím, že „tyto poplatky nám nejsou známy“. Prodávající dále „neumožňuje uplatnění reklamace na rozdíly ve vzhledu zakoupeného Výrobku a vzhledu Výrobku na internetové Stránce“. Po zaplacení tedy můžete dostat něco úplně jiného, než hezky vypadající kosmetický přípravek.

Věřme, že tuzemské spotřebitelky nedůvěryhodnou kampaň prokouknout a využijí svoji kupní sílu smysluplně. Povzbudivé je, že český internetový vyhledávač Seznam.cz nabídky „Lefery Cosmetics“ nezobrazuje.

53 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, když vidím Vaši diskuzi, musím i já se přidat. Zhruba popíšu příběh který ještě neskončil.Dne 21.10. jsem také objednal 1 ks krému pro svou partnerku (63 let), za 990 ,-kč,vše přišlo poštou(zdarma bylo poštovné od polské zasílatelské firmy :
  Pro Spedition LtD, al.Solidarnošci 115 lok.2
  00-114 Warszawa Poland
  a internetový kontakt kde jsem pak psal reklamaci byl : contactcz@leferycosmetics.com.
  Pak cca po 14 a 20 dnech užívání se objevila naobličeji skvrna a červené pupínky, tak jsme to skončily a napsal jsem jim reklamaci a zhruba to co ten pán o jejich hrubých chybách v jejich“ podmínkách“ pro klienta a že to vše nechám otestovat v labyně atd. Tak mi rychle odpověděli abych jim vše poslal zpět (ten zbytek krému), přidal jsem fota před a po aplikaci včetně internetového prohlášení našeho Min.zdrav. o tomto krému Mature skin day cream, který byl napsán na skleněné oválném obalu vespod malinkým písmem, ale oni inzerují krém Lefery activ cell regeneratin – denní.Vše jsem posílal v pátek 28.11 ráno poštou a mailem 27.11, večer včetně fotek, tak nyní čekám zda vrátí prachy složenkou na mou adresu. Pak Vám vše napíšu jak to dopadlo, a s důvěrou se na mě můžete obrátit ve společné případném postupu proti jejich praktikám. Ahoj Zdenda.

  • Zde je odpověď od Lefery na mou raklamaci :
   „Dobrý den,
   1. Tyto drzé pomluvy ministerstva zdravotnictví již řešíme.
   2. Nesplnění podmínek reklamace = zamítnutí reklamace. Drzé výhružky = bezpředmětné.
   S pozdravem,
   Zákaznické centrum Lefery Cosmetics
   tel. +420296180153“
   ———————————————————
   Pokud je někdo schopen podat „nějaké“ tr.oznámení , připojím se a pište mi tedy do odpovědi „Z“

   • Drzé pomluvy? Nuž nech teda zrušia svoje stránky, lebo pomluvy nie sú fakt, že kradnú obrázky z internetu, fotografie ľudí a vymyslaju si, že daní ľudia schudli s nimi. Údajný doktor LEFERY, ktorý to vraj celé vymyslel, ani neexistuje. Z fotobanky stiahnutá foto a podvodníci vytvárajú identitu, vraj doktor. Hnus. Protizákonné jednanie a oni normálne fungujú.

 2. Nedá mi to, nepřipojit se se svou troškou do tohoto
  mlýna. Myslete si o mé inteligenci co vám libo, nalítla jsem také. Včera ve chvilce chandry jsem narazila na jeden ze umiňovaných inzerátů. Protože jsem nikde neviděla cenu, statečně jsem se proklikala až k objednávce. S tím, že ji tam určitě najdu. Objevila se až po zadání osobních údajů. Objednávku jsem už nedokončila, ale to zřejmě nevadilo, protože už dnes ráno se mi objevil v poště mail, který mi k ní blahopřál. Rozhodnutá ji hned stornovat, začala jsem hledat kontaktní údaje. Našla jsem jen adresu ze které mi mail přišel a telefon. Ignorovala jsem odkaz, že na adresu odesílatele nemám odpovídat a objednávku na ní stornovala. Než jsem stihla použít telefon, ozvala se z čísla uvedeného v inzerátu slovensky mluvící paní, které jsem sdělila své přání objednávku stornovat. Zadrmolila nějakou mailovou adresu, které jsem nerozuměla. Následně jsem na dané telefonní číslo poslala sms, že žádám stejnou cestou poslat kontakt, na kterém mohu objednávku zrušit. Zatím ticho po pěšině. Uvidíme, co bude dál

  • Dobrý den, Dano, omlouvám se za úvod článku, ve kterém zmiňují sarkasticky inteligenci. Chtěl jsem začít „úderně“, aby bylo hnedka jasné, že „Lefery Cosmetics“ není dobrá volba. Ale samozřejmě lidský svět stojí na vzájemné důvěře, na to není nic hloupého. Výčitky si zaslouží jenom podvodníci, nikoli jejich oklamané oběti.

 3. Zdravím, Petře Volfe, omluva nebyla nezbytná, ale potěšila.Dopadla jsem lépe , než mnohé další,protože ta úžasná Lefery od mě neviděla a neuvidí ani korunu.Já zase na oplátku zůstanu u svého věku jasně deklarovaného vráskami a povolenými konturami pleti. Vrátím se k běžné kosmetice a ujištěním lidí, kteří mi fandí, že vypadám skvělé. To dámě vypne pleť a sebevědomí líp než zázračné krémy a nestojí to ani korunu.A ostatním inteligentním dámám, které podlehnout chvilkovému pokušení ,radím zastavit se se před tím, než otevřenou peněženku. Většinou to pomůže.

 4. Vzhledem k tomu, že potraviny z Polska u nás nemají nejlepší zvuk a tato kauza je opět navázaná na Polsko, tak by asi neškodilo to nějak předat i polským orgánům. Proč se podvodníci uchylují do Polska? Kdo jim tam dává prostor a beztrestnost?

 5. Také jsem měla přechodné zatmění mysli a objednala si krém. Za 2 hod. mi volal jakýsi Slovák a přemlouval ke koupi výhodnějšího balení a jestli nemohu ještě někoho doporučit, ať využiji jejich denní slevy, že už nebude. Odolala jsem , ale hned začala pátrat na netu. Když jsem zjistila , co je to za firmu, tak jsem objednávku chtěla okamžitě zrušit, ovšem po telefonu to nejde a dali mi e- mailovou adresu, ale v takové rychlosti, že se nedala zapsat. Po delším pátrání jsem zjistila, že firma sídlí na Maltě, komunikuje v angličtině. Nakonec jsem přece jen zjistila e- mailovou adresu, po velkých výhružkách, a stornovala objednávku. „Firma“ se neozvala a já doufám, že je to vyřízené. Pokud mě budou i nadále obtěžovat, podám na ně oznámení u Policie, ČOI, pokusím se i o noviny a televizi. Fakt je, že udělají vše pro to, aby lidé nemohli objednávky stornovat. A to dávají ke stornu pouze 2 hodiny, i když podle obč. zákoníku pro inter. obchod je 14 dní. Děkuji pane Wollfe, že jste rozjel diskusi. Bohužel , jen málo lidí ji čte. Veškerou komunikaci s nimi mám zálohovanou. Proti takovým Šmejdům se musíme bránit a informovat ostatní.

  • Pane Woffe, jedno z uvedených jmen na reklamě – paní Grafenwaldová z Olomouce, bývalá modelka 51 let, je také smyšlené a dle centrálního registru obyvatel žena takového jména v ČR nežije. S pozdravem Quido

  • Ja by som na Vašom mieste podal podnet na SOI aj v tomto prípade. Radím to každému, je nutné to zastaviť. A definitívne skoncovať s týmto svinstvom. Mám s tým osobný problém, preto sledujem, čo ešte vymyslia.

 6. Dano, mně se ženské vrásky líbí 🙂

  Ivo, ZDE se věnuji dalšímu podobnému výrobku, tentokrát na hubnutí, dost možná jej mají na svědomí stejné firmy jako tyhle mastičky Lefery. Ovšem Polsko ve skutečnosti může být jenom tranzitní země, přes kterou jsou zásilky pouze přeposílané. My vlastně ve skutečnosti nevíme, ve které zemi ani na kterém kontinentě obchodník sídlí – figuruje tu Polsko, nějaká Slovenka, taky Malta a možná bychom mohli stopovat dál a dál… 🙁

  Milá Povodni, o případu jsem informoval taky ZDE, ZDE a ZDE. Případně můžete článek sdílet s přáteli, aby bylo varováno co nejvíce lidí.

  Zdendova komunikace s Lefery Cosmetics dokazuje, jak arogantní póvl stojí na opačné straně. Ale trestní oznámení je bohužel prakticky znemožněné, právě protože přesně neznáme identitu prodejce, známe pravděpodobně jenom prostředníky a zasilatelskou firmu, která třeba odmítne poskytnout informace o svém partnerovi.

 7. Díky moc,

  za vaše příspěvky… velmi mi pomohly při rozhodování, zda přípravek koupit/nekoupit mojí babičce.

  S pozdravem a přáním už jen úspěšnějších nákupů.

  Mirejzr

 8. Zdravim,

  dekuji za uzitecne informace o techto „specialistech“

  mozna je take na uvaze jak nejaky seriozni internetovy portal muze u sebe takovouto pochybnou firmu nechat inzerovat.

 9. Podobná inzerce je problematická, protože probíhá přes reklamní systémy internetových vyhledávačů Google.com (AdSense) a Seznam.cz (Sklik). Uživatelům Internetu se zobrazují inzeráty podle toho, co vyhledávají. Například pokud jsem dnes na Googlu nebo Seznamu hledal kosmetiku, reklamní systémy těchto portálů mi budou ukazovat různém nabídky kosmetiky nejenom v přirozených výsledcích vyhledávání, ale také na různých placených plochách. Systémy Google AdSense nebo Sklik může využívat provozovatel jakéhokoli „slušného“ webu, a za zobrazování reklam potom dostává část inzerentových peněz. Přitom ale zpravidla neví, co přesně se jeho čtenářům zobrazuje.

  Podvodné reklamy může zablokovat Google nebo Seznam, eventuálně provozovatel konkrétních stránek – ten ovšem většinou ani nemusí vědět, že nějaké „Lefery Cosmetics“ existuje. Částečnou vinu za tento podvodný byznys tedy mají provozovatelé samotných vyhledávačů, kteří evidentně dostatečně nekontrolují, zda jejich inzertní systémy nevyužívají nějací všiváci. Na druhou stranu, pravděpodobně právě vyhledávače Vám umožnily najít tento varovný článek, a nákup nebezpečné „kosmetiky“ přehodnotit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno