Trýznivá kožní vyrážka často bývá varovným signálem, tedy důsledkem ještě závažnějších problémů. A podobně taky různé šarlatánské podvody, jako například kapky Magniskin, signalizují systémovou krizi oficiálního zdravotnictví – nedůvěru pacientů vůči doktorům medicíny. Možná jsou spotřebitelé naivní, když utíkají k internetovým šmejdům. Anebo selhal jejich lékař, když přehlížel primární příčiny zdravotních problémů a tak dlouho kurýroval pouhé příznaky, až přišel o svoje klienty.

Magniskin - recenze, cena, diskuse

Imaginární pohádkář jménem Ernest Frajkovský

„Do 24 hodin vás přestane svědit a pálit kůže. Za 28 dnů vaše pleť omládne, její genetická informace bude silnější, život bude daleko větší zábava, a jednou provždy bude vypadat esteticky! Stačí jediné, totiž abyste koupili a používali můj preparát Magniskin,“ slibuje podle internetové prodejní stránky prof. Ernest Frajkovský. Díky zázračným kapkám se údajně uzdraví kdokoli, třeba i stoletý stařeček, který právě umírá na rakovinu kůže… Sami asi chápete, že něco takového by nepodepsal žádný seriózní lékař nebo vědec.

Uvedená reklama má také cizojazyčné verze, kde domnělý „profesor Ernest Frajkovský“ vypadá stejně, ale dostal jiná jména, například pro Slováky prof. Ernest Hurtiš. Tento „molekulární biolog“, navzdory chlubivé reklamě, samozřejmě nebyl nominovaný na Nobelovu cenu. Ba co víc, ve skutečnosti vůbec neexistuje, stejně jako jsou vymyšlení „spokojení uživatelé“ inzerovaných kapek.

Podvod Magniskin ve slovenštině

Takže pokud chcete vyzkoušet nějakou alternativní medicínu, investujte peníze raději jinam. Nebo navštivte normálního dermatologa, který není pouhou reklamní figurkou a za svoje případné chyby nese odpovědnost. Jinak budete podvedeni, což vám může psychicky i fyzicky přitížit.

5 důvodů, proč neutrácet za kapky Magniskin

  1. Neznáme identifikační údaje odpovědné firmy, takže nevíme, kde případně požádat o vrácení peněz, nebo na koho poslat policii.
  2. Solidní doktoři medicíny a lékárníci vám potvrdí, že kapky Magniskin nefungují, ostatně proto nejsou předepisované.
  3. Autoři reklamy lživě odkazují na Nobelovu cenu a zneužívají fotografie lidí, kteří o jejich „produktu“ pravděpodobně nikdy neslyšeli.
  4. Úplně stejně jako Magniskin byly dříve propagovány další podvodné „kapky nebo mastičky proti vyrážkám“ – například Psorifix, Bustural, VaricofixPapiSTOP nebo Artrovex.
  5. Tento preparát stojí skoro 1 000 Kč, za které můžete koupit daleko účinnější proti-exémové prostředky – bylinnou směs, foto-terapii, nebo vyjeďte třeba na uklidňující nedělní výlet, protože kožní problémy někdy bývají důsledkem stresu a problematického životního stylu.

1 komentář

  1. Dobrý den, jak je možné, že tuto záležitost nikdo neřeší, myslím orgány zodpovědné za trestní řízení? Když daný přípravek (lék) nemá inzerované vlastnosti, tak jde o zjevný podvod – ohlupování a okrádání důvěřivých lidí, respektive jejich zneužívání. Na slovenském webu (proti-hoaxovém) jsem si našel hodnocení, a tam je uveden zase prof. Ernest Nějakýjiný. Bylo mi to hned divné, už i ta čeština v pohádce o Magniskinu. Děkuji. Kopečný, Olomouc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno