Zatímco zemědělci kydají hnůj a dělníci šermují nářadím vedle montážní linky, hezky oblečení manažeři vesele debatují v čisté kanceláři. Ovšem kdo chce rychle vydělávat velké peníze, musí jinam: na finanční trhy! Díky chytrým lidským hlavám a výkonným počítačům dneska vynášejí především akcie, dluhopisy, spekulace. Ráno levně nakoupíte cizí národní měnu, večer šikovně prodáte – a máte balík! Jistý Martin Kollár, respektive stejnojmenný obchodní ústav nabízí svoje obchodnické umění. Co je takzvaná Kollárova metoda? Kolik můžeme vydělat?

Byznysmen Martin Kollár ve skutečnosti neexistuje

Možná správně tušíte, že jste povědomé slovanské jméno už kdysi slyšeli. „Vezmi člověku svobodu a přestane být lidskou bytostí, stane se polním živočichem,“ napsal například československý vlastenec Jan Kollár. Právem získal svoje místo ve školních čítankách a jeho příjmení nevymizelo. V encyklopediích najdeme stejnojmenného malíře, fotbalistu nebo filmaře. Ale neexistuje žádný významný finančník Martin Kollár, leda v internetové reklamě!

Slavná „Kollárova metoda“ porušuje české zákony

„Naučil jsem tisíce Čechů, jak lehce a rychle vydělávat 30 000 až 200 000 Kč měsíčně,“ tvrdí v internetové reklamě údajný Martin Kollár. Dokonce prý otevřel vlastní obchodní ústav, kam přijímá skoro všechny zájemce: Stačí české občanství, plnoletost a nízký příjem. Takzvaná Kollárova metoda údajně vydělává obyčejným důchodcům, matkám samoživitelkám i bývalým dělníkům hotové jmění! Ale… Bohužel všechny uvedené postavy jsou vymyšlené, prostě neexistují. Web sprostě lže, klame, porušuje české zákony, a proto běží na zahraniční adrese.

Další „obchodní ústav“ na okrádání dobrých lidí

Když podmanivou reklamu poslechnete a klikáte dál, nakonec najdete formulář. Pokud vyplníte svoje svoje kontaktní údaje, časem vám zavolá telefonní operátor, který žádného Martina Kollára, jeho metodu ani obchodní ústav nezná, ale strašně chce vaše peníze. Údajně vám poradí, jak zbohatnete na finančních spekulacích (například na nákupu a prodeji cizích měn), stačí jenom zaplatit nějaké peníze za poradenství. Přitom používá starý podvodný trik – akorát dříve svému fiktivnímu šéfovi neříkal Marin Kollár, ale Adam Abramovič, Jan Šrámek apod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno