Mykózu vyléčí dobrý doktor, údajně zabírá také česnek nebo speciální bylinkový nálev. Ale buďte obezřetní vůči drahým krémům, které jsou prodávány přes internet například pod značkou Micinorm.

V moderních městech lehce nabudeme dojmu, že zeměkoule patří člověku. Všude kolem vidíme lidi a výsledky jejich práce, jenom občas zahlédneme stromky obklíčené betonem, případně psy uvázané na vodítku. Potom se objeví nějaký nový virus – a akcie globálních korporací padají. Nebo dostaneme mykózu – a rázem máme pokaženou náladu.

Raději tedy mějme stále na paměti, že jsme součástí pozemské přírody, nikoli jejími panovníky. A právě proto využívejme svoji evoluční výhodu: rozum. Nepropadejme panice, důvěřujme medicíně a nekupujme zbytečnosti, mezi které patří také krém Micinorm.

Dermatolog Alexej Bozunov, zvaný též Wolfgang Hofmann

„Dneska se vám trochu loupe kůže na nohách, zítra ucítíte lehké svědění a pozítří budete muset do nemocnice, kde vám dají pětkrát denně antibiotika! Kvasinky jsou navíc nakažlivé. Jestli onemocníte vy, brzy bude mít stejné problémy celá vaše rodina! Takže hned teď začněte používat Micinorm,“ straší nás podle internetové reklamy „lékař a dermatolog Alexej Bozunov“.

V německé jazykové mutaci však stejný figurant dostal jméno Wolfgang Hofmann, Francouzům je představený jako Alexis Dubois – a takhle bychom mohli virtuálně procestovat půlku Evropy. Seriózní doktor má samozřejmě jenom jednu identitu, svoje pacienty neděsí, a neprodává ampulku bizarního krému za 790 Kč.

Česká jazyková verze

Česká reklama na Micinorm

Německá jazyková verze

Micinorm Deutschland

Recenze na Micinorm od České obchodní inspekce

Na prodejních stránkách najdeme také „komentáře spokojených uživatelek“, ani těm však nevěřme. Stejná žena je tam jednou představena jako Elena z Prahy, podruhé Hildegarda z Düsseldorfu, potřetí Marie z Paříže. Tamní recenze jsou tedy pravděpodobně sepsané samotnými prodejci.

V patičce webu stojí jméno panamské firmy BERNADATTE LTD, která byla spojená také s jinými rizikovými produkty: Detonic Powder, ReCardio, ProstEro, Bioretin, El Macho, Erogan, Tinedol nebo Silane Guard. Micinorm na tuto pofidérní řadu navazuje.

Česká obchodní inspekce už varovala, že jde o „zcela neznámý přípravek“, obchodní podmínky jsou „nedostatečné“ a případný nákup považuje za „rizikový“. Raději tedy zajděte za (nějakým lepším) doktorem. A pokud moderní medicína opravdu nezabírá, zkuste přírodní alternativy – na plíseň údajně pomáhá česnek, olej z oregana nebo nálev z lichořeřišnice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno