Díky naší zázračné planetě a předchozím lidským generacím máme výhodu, že nemusíme nutně vymýšlet žádné novoty. Můžeme klidně jenom objevovat bohatství, které odnepaměti vyrůstá na loukách, doplňováno bylinkářskými recepty našich babiček a dědečků. Například na unavené klouby prý pomáhá šípkový čaj, kostivalová nebo konopná mast. K bylinkářským přípravkům zdánlivě patří krém Move Flex (označovaný taky jako Move&Flex), který ovšem ve skutečnosti spadá spíše mezi podvody, jak uvidíme v následující analýze.

Krém Move Flex - česká reklama

Povídačky fiktivního „revmatologa MUDr. Milana Blažka“

Český „dědek kořenář“ Břetislav Nový, stejně jako bylinkář Bohumil Jukl doporučuje na kloubní problémy kostival. Oba jmenují také řadu dalších přírodních medikamentů – například březové listí nebo šípkový čaj. Patřičnou mastičku koupíte za několik desetikorun, eventuálně za několik stokorun pořídíte tlustou a obsáhlou knihu, podle které můžete sklízet rozkvetlé louky sami. Autoři zveřejňují svoji skutečnou identitu, pomáhají lidem mnoho let a za svoji práci nesou odpovědnost.

Na slávě autentických lidových autorit ovšem zkouší parazitovat leckterý podvodník, prodávající předraženou chemii. „Krém Move Flex považuji za nový, ale osvědčený přípravek, který odbourává záněty, obnovuje chrupavku a působí jako ochrana – před opotřebením, deformacemi a postižením kloubů,“ tvrdí podle internetové reklamy jistý revmatolog MUDr. Milan Blažek. Mastička údajně obsahuje několik zázračných bylin a stojí „pouhou“ tisícikorunu. Prodejní stránka má řadu zahraničních cizojazyčných verzí, ve kterých stejný „doktor medicíny“ dostal jiná jména – například Prof. Dr. Hans-Werner Hackler nebo Benjamin W Sorensen.

Krém Move&Flex - německá reklama

5 důvodů, proč zapomenout na krém Move Flex

  1. Neznáme identifikační údaje odpovědné firmy, takže nevíme, kde případně požádat o vrácení peněz, nebo na koho poslat policii.
  2. Solidní doktoři medicíny a lékárníci vám potvrdí, že krém Move Flex nefunguje, ostatně proto není předepisovaný.
  3. Autoři reklamy zneužívají jméno slušného českého lékaře a taky fotografie lidí, kteří o jejich „produktu” pravděpodobně nikdy neslyšeli.
  4. Úplně stejně jako Move Flex byly dříve propagovány další podvodné „kloubní výživy” – například Flexa Plus, Motion Free, Levasan MaxxArtrovexOsteorenBeez Max Ortho CreamArthroNeo nebo Articulatio PRO.
  5. Mast stojí skoro 1 000 Kč, za které můžete koupit opravdové protizánětlivé prostředky – seriózně otestované masti a tablety, byliny, nebo třeba vstupenku do lázní.

3 KOMENTÁŘE

  1. Takže MOVE FLEX! Proč jsou tyto takzvané zázračné léky prezentované na internetu? Je to okrádáni důvěřivých a často zoufalých lidí, kteří trpí bolestmi a hledají pomoc! Sám jsem (kdysi dávno) podlehl reklamě na hubnoucí přípravek – výsledek nulový, firmu jsem nenašel. Myslím, že prodej by měl být jenom přes lékárny.

  2. Mohu potvrdit, naprosto neúčinný. 2×15 ml, 15 ml za 890 Kč. Zakoupila jsem v situaci: Tonoucí se stébla chytá. Zlatý kostival. Poraďte se s lékařem – svým, kterého znáte. Já jsem konzultoval přípravek s lékařkou distributora, je to ukázkový podvod. Jak je možné, že vůbec takové přípravky mohou být na trhu! Už nikdy více. Naštěstí jsem se dala nachytat jen jednou, neudělejte stejnou hloupost.

  3. Děkuji za reakce, manželka to chtěla koupit, ale mně se v propagaci nelíbil ten nátlak (kupte nyní!). Já dávám přednost bylinkám, naše babky kořenářky věděly, co je potřeba.

    Usazování soli je pravdivé, jedinou účinnou obranou je změna jídelníčku a pití tekutin. Pozor na minerální vody, vše dělejme s rozumem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno