Stačí vám jakýkoli chytrý telefon, připojený k internetu, a zvládnete základní konverzační fráze ve světových jazycích. Přejděte na bezplatný online překladač společnosti Google, tam zmáčkněte ikonku mikrofonu, potom řekněte libovolnou českou větu, následně zvolte cizí jazyk, zmáčkněte ikonu tlampače – a ozve se překlad. Podobnou technologii slibují různí podnikavci pod názvem Muama Enence, jenomže požadují docela hodně peněz a sklízejí převážně záporné recenze.

Cena začíná na 27,80 €. A pozor na podmínky!

„Slavní japonští vynálezci vyvinuli hlasový jazykový překladač, který byl určený původně jenom pro vysoké politiky a nadnárodní korporace. Nyní svůj produkt – Muama Enence Translator – uvedli na volný trh, ovšem pouze na omezenou dobu. Navíc selhává jejich dodavatelský řetězec, takže nakupujte, dokud ještě máte čas,“ vyzývají nás různé internetové prodejní stránky. Jména údajných „japonských vědců“ obvykle chybějí, ale najdeme tam videa, na kterých mladý cestovatel nebo cestovatelka komunikuje s cizincem pomocí malého diktafonu.

Každopádně dávejme pozor na obchodní podmínky. Zatím jsem totiž nenašel nabídku, podepsanou českou firmou – odpovědná společnost obvykle sídlí v zahraničí. A co když Muama Enence nebude fungovat? Co potom podnikneme, abychom svoje zaplacené peníze dostali zpátky? Cena přístroje přitom dosahuje desítek eur, tedy stovek až tisícovek českých korun! Nejlevnější nabídku – za 27,80 € – jsem našel v internetovém obchodě Amazon.com.

Fiktivní a autentické recenze na Muama Enence

Na leckteré inzertní stránce nalezneme pouze pozitivní reakce údajných zákazníků, což bývá podezřelé. Pokud do tamních diskusních fór nelze přidat novou otázku nebo připomínku, nejde o seriózní informační zdroj a můžeme předpokládat, že obsahují jenom sebechválu samotných prodejců. Citujme tedy recenze, zveřejněné v internetovém obchodě Amazon.com, který přece jenom patří mezi celosvětově známé platformy. Například ZDE převažují nejkritičtější, jednohvězdičková hodnocení. Některá vyberme a přeložme:

 • „Muama Enence neumí správně rozpoznávat použité jazyky. Tento přístroj proto nelze použít, pokud komunikuji například se zákazníky.“
 • „Teprve když jsem obdržel zaplacenou zásilku, zjistil jsem, že Muama Enence funguje pouze prostřednictvím mobilních telefonů, které mají operační systém Android.“
 • „Škoda peněz. Vyzkoušel jsem tři různé mobilní telefony, vždycky se systémem Android, a Muama Enence nepracuje.“
 • „Nekupovat. Mám podezření, že nejde o japonský, nýbrž o čínský výrobek.“
 • „Nepoužitelné.“

Muama Enence připomíná řadu podvodných produktů, které také měly usnadnit mezinárodní komunikaci, ale svoje uživatele zklamaly: Fast Phrases, Ling Fluent, Easy Phrases nebo Pingulingo.

18 KOMENTÁŘE

 1. Takže v tomto přístroji je jenom mikrofon, reproduktor a bluetooth, a jde vlastně o dálkové ovládání telefonu, ve kterém je spuštěna aplikace Google Translator? Jinými slovy, místo abyste museli mačkat několik tlačítek na displeji telefonu, díky Muama Enence vám stačí dvě tlačítka? To by mělo jakýsi efekt, ale za nižší cenu.

 2. Dostal jsem nefunkční výrobek. Sám nic neumí, sice využívá překladač Google, ale jedná se pouze o dálkové ovládání této aplikace v telefonu, pouze přes internet. Zkrátka, Muama Enence je podvod na zákazníky! Přístroj jsem po komplikované komunikaci vrátil a musel uhradit 15 % z ceny za poštovné. NEKUPOVAT!!!

 3. Děkuji za informace o přístroji. Ještě, že někdo (kdo se vyzná) napíše pravdu o daném výrobku. Jelikož jazyky neumím, bylo lákavé vystartovat po něčem takovém, jako je Muama ENENCE. Díky za Vaše vysvětlení dané technologie – kašlu na to. Děkuji.

 4. Sú to podvodníci. Prístroj som si objednal, zaplatil, ale tovar zatiaľ neprišiel (prešlo už 20 dni od zaplatenia).

 5. Je to podvod. Nekupovat. Ked maju taky super prekladac, preco komunikuju len v anglictine. Pokusam sa tovar vratit, ale bohuzial spiatocnu adresu nie a nie dostat. Ja som dokonca musel zaplatit aj clo.

 6. To samé iTranslator z Číny: Funguje jen přes Google, a ještě k tomu zadaný překlad komolí a překládá do nesmyslných slov a vět, které vůbec nechcete, takže se stejně nedomluvíte. Je to opravdu jen tahání peněz z lidí a podvod. Jan

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno