Psané slovo má tradičně velkou váhu, zvláště když vyjde v novinách. Známe přece okřídlená rčení: „Co je psáno, to je dáno“, „viděl jsem to černé na bílém“ (vytištěné na papíře), „říkali to v televizi“, „četl jsem to na internetu“ a podobně. Ale cena papíru a tiskáren klesla tak nízko, že dneska kdejaký mluvka vydává vlastní periodikum. A výroba internetového „média“ stojí jenom trochu úsilí a času, případně pár stokorun. Na jednu stranu tedy máme svobodu projevu, ale zároveň musíme ověřovat informace. Příkladem budiž „lék na sluch“ Multilan Active.

Prodejci jsou podvodníci nejtěžšího kalibru, píše uživatel

Na zpravodajských webech vykukuje reklama, která slibuje uzdravení (polo)hluchým lidem. Když na inzertní plochu klikneme, přejdeme na jiný portál, který sice vypadá taky jako seriózní médium, ale má jediný účel: Prodat „bylinnou kúru“ Multilan Active. Schválně tam projděte různé rubriky a odkazy – pokaždé budete přesměrováni na stejnou prodejní stránku! Uvidíte fotografie obyčejných usměvavých lidí, kteří vyprávějí o zaručeném výsledku „léčebné kúry“. Prý stačí denně užívat 2 kapsle rostlinného přípravku Multilan Active a získáte zpátky ztracený sluch!

Reklamní kampaň pochopitelně vede k objednávkovému formuláři. Nezkušený spotřebitel akceptuje nehoráznou cenu (kolem 1 000 Kč), vyplní svoje osobní údaje, zaplatí nebo odsouhlasí dobírku a – čeká na uzdravení. Úplně stejnou cestou prošli zoufalí pacienti, kteří zakoupili tablety Tinnitus Stop, Activlan, Aktivlan nebo naslouchátko Audisin Maxi Ear Sound. Čtěte jejich uživatelské recenze ZDE a ZDE! „Přípravek nekupujte. Nefunguje, prodejci jsou podvodníci nejhoršího kalibru. Toť moje osobní zkušenost,“ píše například Sláva. A marně požaduje vrácení zaplacených peněz!

Za „lék na sluch“ Multilan Active nechce nikdo nést odpovědnost

Proč nezakročí policie, stát, Evropská unie? Jak je vůbec možné, že podvodníci veřejně inzerují šunt? Inu, darebáci byli za císaře Karla IV., za tatíčka Masaryka, za Gottwalda, Husáka, Havla, jsou za Zemana a pravděpodobně budou i po naší smrti. Přitom nemusíme vystudovat policejní akademii, abychom zavčas zjistili, že Multilan Active není důvěryhodný výrobek.

Vždyť citovaní „lékaři“ a „odborníci“ vůbec neexistují! A odpovědná firma nikde (na prodejním webu, na faktuře, v obchodním rejstříku) neuvádí svoje skutečné jméno a další identifikační údaje! Jedná podobně jako legendární bankovní lupiči, kteří nosili přes hlavu černou punčochu. Akorát díky virtuální realitě vypadá klamavá maska seriózně. Kontrolní mechanismy fungují daleko lépe v tradičních kamenných obchodech – ve skutečném světě, kde lži neprocházejí tak jednoduše jako na anonymní webové stránce.

Takže: Než cokoli nakoupíme přes internet, hledejme a ověřujme, prosím, identitu prodejce (vyhledávače obchodních rejstříků  najdete ZDE). Anebo v případě domnělých zdravotnických potřeb oslovme svého lékaře, který Multilan Active určitě nedoporučí.

7 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj, právě jsem dokončil několik komentářů na oficiálních stránkách produktu Multilan Active. Všechny byly odstraněny. Psal jsem tam, že užívám přípravek asi měsíc – bohužel žádný efekt. Moje dcera, absolventka farmaceutické fakulty, říká, že jde o kombinaci několika vitamínů, ale za silně přemrštěné ceny. Na oficiálním webu jsem taky žádal, aby byl můj názor vyvrácen rozumnými argumenty, taktéž smazáno.

  Mám problémy se sluchem, a tak zkouším všechno. A takhle asi Multilan Active funguje – jako podvodná vábnička na okrádání zoufalých lidí, kterým nedokázali pomoci normální lékaři. Ovšem dostal jsem ještě další nabídku: Údajně jsem dokončil teprve první ze tří léčebných etap, což v úvodním inzerátu nebylo zmíněno. Zkrátka z mého pohledu podvod, ale nemohu přesvědčit klienty, kteří mermomocí chtějí prodejcům věřit.

  • Chvála Bohu, že existují poctivci, kteří vypalují rybníky takovým šmejdům, jako jsou prodejci v tomto případe MULTILANU aktive. Ale jak rozlišit podvodníky a poctivě smýšlející lidi, kteří se mohou nedopatřením taky „namočit“?

   • Naletěla jsem těmto šmejdům, ale zavčas jsem svého omylu zalitovala a objednávku zkoušela telefonicky a e-mailem zrušit. Po telefonu mě oslovil nějaký pan Veselý a sdělil mi, že objednávku zrušit nelze, protože už byla předaná kurýrovi. V případě, že balíček nepřevezmu, budu platit poštovné a balné ve výši cca 1 200 Kč.

    Když se mi ozval kurýr, sdělila jsem, ať zásilku nedoručuje a vrátí zpátky. Taky jsem se zeptala na adresu odesilatele a odpověď zněla: „kurýr E“. Firma, od které jsem zboží objednala, je neznámá. Přesto mi přišel e-mail, s číslem účtu, na který musím zaplatit 11 000 Kč. Věc jsem předala SPZI Praha. Co podniknout dále?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno