Venkovské čarodějky dříve dávaly svým zákazníkům podivuhodné rady, třeba aby se během měsíčné noci vykoupali ve vaječných bílcích. Jako důsledek slibovaly uzdravení, lásku, početí apod. My – moderní lidé máme pocit, že jsme podobnému šarlatánství unikli díky seriózní vědě a technice. Ve skutečnosti však stále existuje mnoho důvěřivců, kteří draze kupují úplné voloviny a přitom věří, že například bezpracně zhubnou. Poslední „kouzlo“ se jmenuje MultiSlim a údajně obsahuje „malinové ketony“. Zapátrejme trochu, abychom nenaletěli bezcitným šejdířům.

(Malinové) ketony jsou průmyslová rozpouštědla

„Maďarští lékaři vyvinuli revoluční přípravek. Světové laboratoře potvrzují, že kapky MultiSlim očišťují a uzdravují tělo, přitom pomáhají trávicímu traktu a spalují tuk, aniž byste museli cvičit nebo hladovět. Hlavní ingrediencí jsou malinové ketony, obohacené dalšími přírodními látkami. Výsledná směs navíc výborně chutná,“ hlásají prodejní internetové stránky. Multi Slim údajně vyřeší jakýkoli zdravotní problém: Obsahuje prospěšné bakterie a zároveň zabíjí nebezpečné mikroby, zlepšuje krevní oběh, chrání před zánětem a rakovinou atd. Inzerovaná cena přesahuje 1 000 Kč, avšak nevíme, zdali včetně daně z přidané hodnoty, nebo bez DPH.

Základem MultiSlimu jsou prý jakési „malinové ketony“, což zní vědecky a přitom přírodně. Asi jako když pravěká šamanka pronesla zaklínadlo, které mělo probudit nebožtíka k životu. Mezi ketony počítáme například bezbarvé kapaliny aceton a butanon, tedy průmyslová rozpouštědla. Tyto látky jsou vyráběny v chemických laboratořích, nikoli mačkáním lesních malin. Slouží například k výrobě plastů a lidskému organismu nijak neprospívají, naopak mohou člověka zabít, takže logicky nepatří k potravinovým doplňkům.

Podvodné kapky MultiSlim – recenze, hodnocení, cena

Jestli chcete, můžete o vysvětlení požádat odpovědnou firmu. Ale nevěřím, že dostanete uspokojivou odpověď. Prodejce totiž vedle „malinových ketonů“ MultiSlim nabízí taky třeba dlahu Varikosette, prášky Penirium, nebo další podfuky Osteoren a Motion Free – a spotřebitelé dosvědčují, že tyto šunty jsou podvrh (vizte redakční recenze a následné diskuse, tedy hodnocení samotných spotřebitelů ZDE, ZDE, ZDE a ZDE.

Obchodník přitom porušuje zákony Evropské unie, když ve svých e-shopech uvádí pouze následující kontaktní údaje: Global Beauty Stores, Seychely, info@naturalniprodukty.cz. Podle naší legislativy totiž musí prodejce sídlit, nebo provozovat pobočku na území EU, nesmí tady prodávat zboží odněkud z Afriky, aby nemohl v obchodních podmínkách alibisticky psát, že neuzná reklamaci „kvůli chybnému užívání přípravku“! Ostatně Evropský parlament připravuje předpis, podle kterého budou podobné podvodné weby vyřazovány.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno