Založit nadaci pro podporu dětí milionářů má stejnou logiku jako dávat dotace velkým a silným koncernům. Naši podporu potřebují malé a střední firmy, v zemědělství primárně farmy rodinného typu.

Peníze, české koruny

V této zemi si musíme určit priority. V našich státních nemocnicích, domovech seniorů a v dalších ústavech pracuje údržbář osm hodin za 13 tisíc, uklízečka za 11 tisíc, z policie odchází ti nejlepší do soukromého sektoru. Namísto abychom těmto lidem přidali a přirozeně tím zvedli příjmovou hranici v zemi u všech zaměstnanců, což je nyní ohromná šance v době růstu, a konečně odtrhli pořádnou porci lidí od hranice chudoby, vymýšlíme podivné projekty pro potřebné, co pro potřebné, pěkně pro všechny. Jako například zlevněné jízdné, které nás bude stát 7 miliard korun. Víte jaký vítr v ekonomice by tyto peníze udělaly v peněženkách hasičů, policistů, vojáků, zdravotních sester, lékařů nebo třeba těch uklízeček v nemocnicích?

Podpora malých a středních firem zvýší konkurenci, stabilizuje ekonomiku zejména v těžkých dobách, neb ti velcí odchází první. Zase teď budeme skuhrat jak nám EU ubližuje, ale my se opravdu chováme divně. Z daní nás všech podporujeme ty nejbohatší. Jen pár statečných začíná u nás podnikat a zaměstnávat lidi. Podmínky pro podnikání se rok od roku komplikují a my to vždy vylepšíme nějakým dalším nařízením a ještě jim pošleme na pomoc pět kontrol, ať je pěkně pumpnou o nějakou tu tisícovku. Co to udělat naopak? Založíš firmu, zaměstnáš lidi, první dva roky jsi osvobozený od daní a později budeš platit poloviční daně ve srovnání s těmi velkými.

Saša Uhlová dobře popsala podmínky těch co vydělávají u nás nejméně, ale přátelé, fyzicky dřou nejvíce. Co se o ně postarat? Je 21. století, budíček, otrokářství skončilo! No, zase se můžou profrčet rychlíkem, to také není od věci. Můžou si zajet třeba na hranice, třeba do Regensburgu a zeptat se kolik tam bere uklízečka. Nebo ne, ať tam nejezdí, já jim to prozradím, 1500 EUR.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno