Četl jsem už tolik hejtů na tu návštěvu Andreje Babiše v Bílém domě, že tohle musím napsat. Všichni víte, co si o AB myslím. Ale dovolte mi nyní vyjádřit přesvědčení, že tahle státní návštěva se mu povedla a že zájmům republiky prospěla.

USA

Ano, nepřednesl tam projev, ze kterého by si Kongres sedl na zadek jak v roce 1990. Ale taky tam nic neukradl a nic nepoblil, což je laťka, kterou máme v poslední době nastavenou. Důstojně tam se svou ženou reprezentovali, neudělali žádné faux pas, byli pěkně oblečení, AB mluvil slušnou angličtinou – myslím, že na poměry středoevropských státníků tam nechali spíš nadprůměrný dojem.

To setkání v CIA je velká věc. Ano, vím, že je to starý estébák. Ano, můžeme dělat fórky o tom, že si tam chlapi jen porovnávali, kdo má větší složky. Ale seriózně – sejít se s CIA je hlavně velké podprahové sdělení. Moskva a Peking se dívají a naslouchají. A já jsem za tenhle signál v této době vděčný.

Dokonce i ta pistole je podle mě chytrý dárek. CZ 75B má v Americe výborný zvuk a v testech poráží i zbraně jako Glock 19 nebo Ruger SR9. Ať chcete nebo ne, je to jeden z nejúžasnějších výrobků našeho strojírenství a skvělá reprezentace naší šikovnosti a tradic. Už tato volba ukazuje, že pro p. Babiše pracují mnohem větší profíci než tým, co vybírá dárky Hradu.

A že pistole nese nápis Pravda vítězí? Chápu, že to spojení vznešeného hesla se zbraní může někoho urážet. Ale přátelé, pravda nevítězí sama. V druhé světové válce dobro taky nezvítězilo tím, že by pronášelo ušlechtilé projevy a vyčítavě se dívalo na horizont. Aby pravda zvítězila, tak na své straně potřebuje i pár dobrých chlapů (a žen) s bouchačkami a tanky. Takhle to prostě je a bude, dokud bude lidstvo lidstvem.

Takže za mě dobrý. Proč to sem píšu? Protože myslím, že jestli chceme lepší politiku, tak nemůžeme _automaticky_ hejtovat všechno, co oponent udělá. Jestli chceme lepší politiku, tak musíme pochválit dobrou věc, i když ji udělá člověk, kterého v čele státu vůbec nechceme. Podle mě tato návštěva naší zemi spíš prospěla. Respekt.

Další komentáře od Martina Jaroše:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno