Zkouším to pochopit, ale zatím se mi to nedaří. Na českých silnicích umírá výrazně více lidí než jinde v Evropě. Hlavním zabijákem je vedle nepřiměřené rychlosti i alkohol za volantem. Přesto ODS – Občanská demokratická strana přichází s podporu řízení s nějakou tou promile v krvi. Rozumíte tomu někdo?

V ČR přibývá smrtelných nehod na silnicích

Další komentáře Tomáše Prouzy:

[latest-selected-content limit=“100″ display=“title,excerpt“ url=“yes“ elements=“3″ css=“one-columns“ type=“post“ status=“publish“ author=“27,“ orderby=“dateD“]

2 KOMENTÁŘE

  1. Pěkný den. Ano rozumím tomu. Nechci být příliš sarkastický, ale říká se tomu svoboda. Prostě např. jedete na rodinnou večeři, spolu k dobrému jídlu si dáte víno nebo pivo. Potom pokojně jedete domů a ze křoví nevyskočí loupežník, který vás začne poučovat a chránit vás před sebou samým. Podotýkám, že jedete spořádaně v souladu s bezpečností a plynulostí provozu a tak nemá, proč by obtěžoval. Pokud jsou pití alkoholu a jiné neřesti natolik společensky škodlivé, zakažme je komplet. Nedávejme však další a další zákazy, příkazy atd. tam, kde má fungovat lidská zodpovědnost a zdravý rozum.
    Dalším výborným nápadem je instalace omezovačů rychlosti, hlídače bdělosti atd… Co třeba nevěra? Jak hlídat lež? Jak ochránit kutila, aby se nesekl sekerou? Komín už si nepostavíte, elektřinu už si nezapojíte… Přesto na hradě může být lhář a premiérem soudně stíhaný STB-ák. Přestaňte mít snahu neustále lidem něco nakazovat (myslíte, že takové vedení státu má jakékoliv morální právo?). Ke kulturnosti se musí společnost propracovat a lidé to postupně akceptují. Pokud nebude např. EU řešit pouze agendu, která společné řešení vyžaduje, je to cesta do pekla. Toto socialistické (komunistické) myšlení je přesně tím, co svobodomyslní lidé nemají rádi. Zároveň nejsem politickým zastáncem oné partaje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno