V lékařském názvosloví hraje důležitou roli řecké slovo osteon, tedy kost. Česká správa sociálního zabezpečení uvádí mezi nemocemi, kvůli kterým můžeme dostat invalidní důchod, například: osteopenii, osteoartrózu nebo osteoporózu. Ve všech třech případech jde o úbytek kostní hmoty, respektive chrupavky. Krém Osteoren neboli Hondrocream údajně léči osteochondrózu, tedy nedostatečnou výživu a odumírání kostí. Ve skutečnosti však slouží pouze podvodníkům, aby ze zoufalých pacientů snadno vylákali peníze.

Chytrý spotřebitel nejdříve srovnává recenze

Na prodejních webech doporučují Osteoren rozesmátí „lékaři“, například Liao Chan a Martin Souček. „Krém je vyráběný podle starodávné čínské receptury. Pomůže všem, i velmi starým lidem,“ říká čínský profesor Liao Chan. „Já osobně mastičku používám a doporučuji také vám, pokud trpíte bolestmi kostí nebo kloubů,“ pokračuje český sportovní lékař Martin Souček. Ani jeden uvedený „odborník“ však reálně neexistuje a vlastně neznáme identitu žádné skutečné osoby, která za Osteoren nese odpovědnost. Pevně doufám, že hledáte recenze výrobku dříve, než případně nakoupíte – a nikoli naopak! Jinak berte utracené peníze jako lekci, abyste příště hloupě nenaletěli.

7 důvodů, proč neutrácet za krém Osteoren ani Hondrocream

 1. Mastička stojí kolem 900 Kč, takže příliš mnoho, protože nemáte garantovaný dobrý výsledek.
 2. Netušíme, kdo předražený krém Osteoren prodává, ani kde sídlí.
 3. Žádná česká instituce (například Státní ústav pro kontrolu léčiv) netestovala složení výrobku.
 4. Nevíme, kam zaslat reklamaci, pokud Hondrocream obsahuje nebezpečné chemikálie.
 5. Inzerovaný krém nedoporučuje žádný český lékař (zeptejte se obvodního doktora).
 6. Prodejní weby odkazují na neexistující odborníky, obsahují falešné recenze a diskuse.
 7. Reklama na krém Osteoren nápadně připomíná podvodné „přípravky na bolavé klouby“ jménem Flexa Plus, Articulatio PRO, Knee Active Plus nebo Motion Free. Prodejní weby vypadají velmi podobně, odpovědná firma tají svoji totožnost, výrobky nefungují a reklamace není možná. Čtěte recenze zklamaných spotřebitelů v diskusních fórech ZDE, ZDE a ZDE.

Prosím pěkně, věřme skutečným doktorům, kteří vystudovali medicínu, podléhají státnímu dozoru a dodržují profesní etiku. Někdy není léčba snadná a zpočátku ani účinná, ale nic lepšího než lékařskou vědu proti vážným chorobám nemáme.

5 KOMENTÁŘE

 1. „Prodejní weby vypadají velmi podobně…“ Nikoliv, jsou totožné. Viz fňukající baba při opuštění stránek.

 2. Pokud má někdo IQ houpacího koně, určitě dole v textu přehlédl slůvko „Panama“, tedy jméno malého středoamerického státu. Ovšem studovaní ortopedi, které jsem potkal já, byli taky troubové, spíše jenom vyučení údržbáři (řeší důsledky, nevidí příčinu). Uzdravení najdeme teprve v 5. dimenzi svojí existence, v současné 3. dimenzi nalézáme pouze hyeny, které provozují medicínu jako byznys.

 3. Dobrý den, plně dávám za pravdu, že jde o podvod. Na konci oficiálních prodejních stránek je dokonce fotomontáž: tuba krému se zkomoleným názvem. A údajně mají posledních 9 balení!

 4. Dobrý den, jelikož mám problémy s klouby, tak jsem chtěl tento krém koupit. Ale od doby, co jsem odeslal registraci, mě začaly obtěžovat hovory z různých čísel: 313258231, 313258115, 313258232, 313258112, 313258111, 478365476, 478365477, 773514175. Po přijetí hovoru jsem slyšel sám sebe. Jsem zvědav, jaké budu mít vyúčtování a doufám, že tohle nebudu muset řešit přes Policii ČR.

 5. Na taková čísla vůbec nevolejte, takové blbosti nikdy nekupujte. Bohužel naletí spousta Čechů, kteří nejsou schopni najít si na internetu recenze a uvěří podvodníkům. Nechápu to. Bressy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno