Štíhlé krásky a svalnatí machři vyskakují ze všech koutů internetu. Klikneme a vidíme agresivní reklamu. Údajně taky můžeme získat dokonalou postavu – stačí zaplatit kolem 1 000 Kč a koupit tablety, případně náplasti nebo mastičky… Obchodní podmínky většinou obsahují šílené pasáže, ale přesto podobným inzerátům naletí mnoho důvěřivců! Podvodníci vycítili snadné peníze, a tak přidávají „produkty“ a vymýšlejí tajemné názvy. Novým hitem jsou tablety Piperine Forte, pojmenované zřejmě podle alkaloidu, který jíme v pepři. V reklamních textech létají číslice jako balónky kolem cirkusového žongléra.

„Pravidelným užívání zhubnete 6 kg za měsíc. Ačkoli někomu Piperine Forte ubere 5 kg, nebo taky 7 kg,“ fantazírují prodejci bonbónů. „Při indickém experimentu zhubly ženy průměrně 18 kg. Piperine Forte pomůže vaší postavě, aniž byste si musela cokoli odříkat,“ tvrdí další prodejní stránka. Lháři samozřejmě přidávají „100% záruku spokojenosti“ a vzápětí chtějí šílené peníze. Cílí především na východní Evropu (Česko, Polsko, Maďarsko, bývalá NDR, ale také Itálie), kde zřejmě mají spotřebitelé poměrně dost peněz, ale postrádají základní informační gramotnost. Jak poznáme, jestli můžeme nabídce důvěřovat?

Místo tabletek Piperine Forte začněte procházkami

Nejdříve zjistěme, jestli odpovědná firma sídlí, nebo aspoň provozuje pobočku na území Evropské unie. Máme přece rádi evropskou ochranu spotřebitele, která zahrnuje například možnost reklamace. Ale ouvej! Obchodní podmínky produktu Piperine Forte žádnou konkrétní firmu nejmenují! Chybí jakýkoli kontakt. Případnou reklamaci máte zaslat „majiteli portálu“. Ale kde sídlí? Jaké má oficiální jméno? Podfuk jménem „Piperine Forte“ připomíná podvodné tabletky a krémy CGA800, Lefery nebo Hydroface. „Původně jsem měl 93 kg, nyní mám 95 kg. Přitom dodržuji celou dobu stejný jídelníček,“ píše zklamaný uživatel.

Většina podvedených spotřebitelů dochází ke shodnému závěru, že svému organismu pomůžeme jenom zdravou stravou a pohybem. Sám potvrzuji, že jsem svých 18 kilogramů shodil díky následujícím pravidlům: 1/nepřejídám se, 2/ sportuji pro svůj dobrý pocit. Abyste taky znovuobjevili staré známé pravdy, nemusíte kupovat předražené bonbónky Piperine Forte a příliš pozdě litovat vyhozených peněz. Stačí včasné, klidné zamyšlení a určitě svoji životasprávu vyladíte.

2 KOMENTÁŘE

  1. Mám stejný názor. Pokoušela jsem se před objednávkou PIPERINE FORTE zjistit adresu dodavatele – prodejce a získat nějakou záruku případného vrácení peněz, pokud nebude prostředek účinkovat dle inzerce (návrh na vrácení peněz je součástí nabídky). Bohužel žádná adresa a tedy také žádná odpověď. Zn. Zaplať a potom případně reklamuj a požaduj vrácení částky.
    Vlasta Zmeškalová

    • Faktem je, že kdyby to bylo pravdivé, už by Piperine Forte nabízely desítky dodavatelů za ceny pod 500. Ostatně jako s různými dalšími přístroji, pomůckami a léky – a po světě by chodili jen štíhlí, usměvaví atleti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno