Zástupy válečných uprchlíků a ekonomických migrantů opouštějí svoji vlast, aby hledaly nový domov na území našeho západního souseda. Ale buďme upřímní – k Drážďanům nebo Mnichovu toužebně vzhlížejí taky Češi. Když srovnáme průměrné platy a ceny, zjistíme, že tamní životní úroveň převyšuje naši kupní sílu přibližně o polovinu. V jakých oborech, s jakou kvalifikací a jazykovou výbavou je dostupná práce v Německu? Bez němčiny tam najdeme uplatnění snadněji, než syrští lékaři nebo ukrajinští dělníci v České republice. Máme přece výhodu díky členství v Evropské unii – a jazykovou bariéru překonáme odborností, anebo snahou.

Nabídky bavorských a saských zaměstnavatelů na rok 2018

Historika Františka Palackého považujeme za otce vlasti, protože odmítl, aby Češi založili společný moderní stát s Bavorskem, Saskem a dalšími germánskými zeměmi. Uplynula skoro dvě staletí, a svým západním sousedům závidíme leccos – čtyřikrát vyšší minimální mzdu nebo kvalitnější potraviny. Naše Ministerstvo práce a sociálních věcí vychází vstříc velké poptávce, a prostřednictvím specializovaného portálu ukazuje nabídky práce v Německu. Bez němčiny máte sice menší šanci, ale nic neztratíte, když kontaktujete odpovědného poradce. Další možnosti najdete například pod následujícími odkazy:

Jaké můžete vykonávat práce v Německu bez němčiny?

Výhodu mají odborníci, kteří ovládají angličtinu – uplatnění najdou prakticky kdekoli. Bez němčiny mohou v Německu pracovat i zaměstnanci, kteří nepotřebují příliš verbálně komunikovat – například dělníci, uklízeči, pokojské. Ovšem pokud oslovíte soukromého zprostředkovatele, buďte opatrní. Ověřte si, jestli patří mezi personální agentury, které dostaly povolení ke svojí činnosti od Ministerstva práce a sociálních věcí (ZDE). Než cokoli případně podepíšete, nejdříve dokument důkladně prostudujte.

Hledáte dlouho, ale seriózní práce v Německu (bez němčiny) stále není k nalezení? Za Šumavou a Krušnými horami sice může vydělávat jakýkoli český občan, který tam najde uplatnění, ale možná bude nakonec lepší tuzemská rekvalifikace. Popřemýšlejte, co byste vlastně nejraději dělali a požádejte nejbližší úřad práce, aby vám doporučil rekvalifikační kurz.

73 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, hledám práci v Německu. Pracuji jako pokojská, snídaňová servírka a dříve jsem prodávala v obchodě. Mám velmi kladný vztah k dětem, starším lidem (pár let jsem pracovala v nemocnici jako pomocnice). Bohužel, německý jazyk moc neovládám, ale budu na sobě více pracovat, abych se dorozuměla.

  2. Dobrý den, sháním práci kdekoli v Německu jako seřizovač/obsluha CNC frézovacích center. Mám maturitu se zaměřením na CNC, praxi 13 let, zkušenosti s 3 + 4 + 5 osými stroji v řídících systémech: Heidenhain iTNC 530i + Siemens SinumeriK 840D + 6 měsíců i Fanuc. Cca 4 roky jsem pracoval v programu SolidWorks (konstrukce 3D modelů pro výrobu) a dále programoval v SolidCam a HSMWorks. Práci beru jako svůj koníček, jsem spolehlivý se smyslem pro detail. V němčině jsem začátečník, ale mám předplacené kurzy po Skype. Pokud byste věděli o něčem, kde pro začátek stačí základní znalost německého jazyka, dejte mi, prosím, vědět. Děkuji.

  3. Dobrý den, s kamarádem sháníme práci v Německu. Jsme řemeslníci všeho druhu: obklady, dlažby, kamenné koberce z mramoru, vjezdy, chodníky. Zkrátka zvládneme leccos. Za případné nabídky děkuji.

  4. Dobrý den, s partnerem hledáme práci v Německu. Německý jazyk ovládáme jenom trochu, ale jsme ochotni se doučovat. Děkuji.

  5. Dobrý den, jsem elektrikář: silnoproud a maturita z elektrotechniky. Vyhláška 50/8. Nyní jsem údržbářem ve svařovací firmě s průmyslovými roboty a dalšími stroji. Práce mě baví hodně. Našla by se v Německu? Jazyk jsem hodně zapomněl, což považuji za svoji velkou chybu.

  6. Dobrý den. Hledám práci v Altenbergu, Pirně, Drážďanech. Jako dělnice, na doplňování zboží, pomocné práce apod., bez znalosti němčiny. Děkuji. 792229690

  7. Dobrý den, od 1.7.2018 hledám práci v Německu. Něco jako pokojská, doplňování zboží, výroba. Bohužel, německý jazyk moc neovládám, ale budu na sobě více pracovat, abych se dorozuměla. Můžete se mi, prosím, ozvat, pokud máte nějaké užitečné informace? Preferuji slušné vystupování a upřímnost. Děkuji za nabídku. Iris, email: milion9966@email.cz

  8. Dobrý den, sháním práci v Žitavě a okolí. Jakoukoliv. Jinak jsem vyučená servírka, mám maturitu, v současné době pracuji v obchodě. Umím fakturaci, daně. Německy základ, spíš restaurační a obchodní. Jsem ochotná se intenzivně začít učit.

  9. Dobrý den, hledám práci v Německu. Bohužel neumím němčinu, ale mám velmi dobrou angličtinu. V ČR jsem pracoval jako nákupčí, plánovač výroby a zákaznický servis.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno