Vlasy symbolizují tělesnou sílu a mladistvou krásu, ale dobře vypadá taky lysá hlava svalnatého chlapa – záleží na okolnostech. Například staří Egypťané se důsledně vyholovali a bývalý italský premiér, Silvio Berlusconi okomentoval svoji postupující pleš hrdě: „Můj mozek je tak velký, že vytlačuje vlasové kořínky, a proto plešatím.“ Tato slova však berme rezervovaně, protože citovaný „génius“ byl později odsouzený za daňové podvody. Hledejme spíše rozumný kompromis: O svoje vlasy pečujme, ale případnou plešatost neberme jako tragédii. Nekupujme podvodné šampóny Princess Hair a VitaHair Max, raději vyzkoušejme lidovou kosmetiku. Přinejmenším hodně ušetříme.

Lichořeřišnicová voda proti vypadávání vlasů

Nakladatelství Reader’s Digest Výběr uvedlo na tuzemský trh knihu Rady naší babičky, kde shrnuje tradiční lidové návody a recepty. Doporučuje například lektvar, který údajně „zabraňuje vypadávání vlasů“: Do nádoby dáme alkohol (1 litr šedesátiprocentního) a bylinky (50 gramů semen a listů lichořeřišnice, 50 gramů nasekaných stonků a kvetoucích výhonků mateřídoušky obecné), necháme 10 dnů luhovat, scedíme a potom jednou nebo dvakrát denně vmasírujeme do pokožky temene, týla a spánků. Nelze garantovat, že tato tinktura pomůže. Ale na rozdíl od podvodných vodiček Princess Hair a VitaHair Max, nestojí příliš mnoho peněz a nezpůsobí více škody, nežli užitku.

Maska Princess Hair z blogu Barbory Eliášové

Na internetu vídáme rafinované reklamy, které slibují rychlou a perfektní pomoc. Někdy vypadají jako deníky obyčejných děvčat, anebo jako komunitní stránky, kde parta přátel sdílí svoje autentické zkušenosti a recenze. Například údajný „Blog Barbory Eliášové“ propaguje „masku Princess Hair“, která prý „jako jediná“ oživí a zkrášlí vaše vlasy. Ale zachovejme klid a zkusme proklikat tamní odkazy, nebo přidat otázku do diskusního fóra. Zjistíme, že všechny cesty vedou do objednávkového formuláře!

Různé názvy pro podvod, naposledy VitaHair Max

Žádnou „masku“ Princess Hair, prosím, nekupujte. Vydržte a časem objevíte další, prakticky totožné reklamy a produkty. Například Asami, Never Grey, Vivèse Senso Duo Oil, Grey Active Ultra, HAIRMASTIC Advanced Hair Growth Stimulator, nebo nejnověji „VitaHair Max“. Obvykle stojí kolem 800 Kč, ale neznáme odpovědnou firmu, ani obchodní podmínky. Okradené lidé, kteří zbrkle vyplnili objednávkový formulář a zaplatili kurýrovi, potom příliš pozdě litují. Předražené vodičky neúčinkují, někdy naopak vyvolávají alergickou reakci a prodejce zůstává v internetové anonymitě, takže nelze zásilku reklamovat, ani získat zpátky zaplacené peníze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno