„Kdo maže, ten jede,“ říká staré známé úsloví. Díky fosilním palivům můžeme cestovat rychle a daleko osobním automobilem, ale abyste udrželi svůj vůz dlouhodobě funkční, musíte průběžně ošetřovat motor olejem. Na trhu seženete rostlinná a živočišná mazadla (mají vynikající vlastnosti, ale rychle stárnou), destiláty z hnědouhelných dehtů (vhodné pro lodě, vlaky, zemědělské stroje), nebo takzvané selektivní rafináty z ropy (vysoký bod vzplanutí, dobré složení), případně různé kombinace. Raději nepoužívejte oleje ProEngine Ultra, ani MagnuFuel!

„Najedete 500 kilometrů, ale motor bude vypadat a pracovat jako nový! Nová formule prodlužuje životnost stroje trojnásobně, což potvrdily striktně kontrolované vědecké testy!,“ slibuje prodejní internetová stránka. „Díky motorovému oleji ProEngine Ultra mám nižší spotřebu paliva, o 17 % při stejném nájezdu. Z výfuku nyní nevychází skoro žádný kouř,“ uvádějí údajní zákazníci. Schválně zkuste najít zmíněné vědecké testy, které podle reklamy dokazují zázračné účinky oleje. Anebo zapátrejte, jaká firma vlastně mazadlo prodává a kde přesně sídlí!

Než objednáte ProEngine Ultra, čtěte smluvní podmínky!

Co když mastička nebude fungovat, anebo vám dokonce poškodí motor? Schválně zkuste najít seriózní obchodní podmínky, podle kterých byste mohli mazadlo reklamovat! „Při odstoupení od smlouvy má Uživatel povinnost neprodleně, nejpozději do 30 dnů ode dne odstoupení, vrátit jemu doručené Produkty na adresu uvedenou Prodávajícím. Produkty nesmí nést známky používání a musí být ještě zabalené,“ diktují brutálně přísné obchodní podmínky. Ano, chápete správně. Abyste mohli zaplacené zboží reklamovat, nesmíte olejíček ProEngine Ultra vůbec rozbalit, ani použít! Podezřelá nabídka připomíná podvodné náplasti Turbo Max Blue, kapsle Men Solution Plus, Flexa Plus, nebo motorové mazadlo MagnuFuel, před kterým varovala Česká obchodní inspekce.

Je rozumné kupovat ProEngine Ultra? Recenze a diskuse

„Výměna motorového oleje včetně filtru by měla být vzhledem k významným ekonomickým a ekologickým aspektům jednou z priorit každého majitele automobilu,“ upozorňuje odborný magazín Autojob.cz. Vysoké učení technické v Brně vysvětluje alternativy, od rostlinných po ropné produkty. Co podniknout, pokud máte pocit, že motor vašeho automobilu drhne? Vyhledejte odborníka, nejlépe profesionálního automechanika, který doporučí a aplikuje ověřené mazací směsi, nebo provede důkladnější údržbu. Raději neobjednávejte ProEngine Ultra, ani žádné jiné zboží, pokud prodejce není zapsaný ve veřejném obchodním rejstříku a nemá sídlo, nebo aspoň pobočku na území Evropské unie!

61 KOMENTÁŘE

  1. Kolegové motoristi, dávejte stále pozor na šmejdy. Nalitím svinstva do paliva nezachráníte svůj motor, spíše ho definitivně odrovnáte. Podvodníci využívají naši hloupost, nebo dezorientaci způsobenou věkem. Přeji všem krásný den a mnoho kilometrů ujetých bez svinstva v palivu. Náplava

  2. Souhlasím s pisateli, nesmysl. Rozmíchal jsem obsah v naftě – všehovšudy asi jednu polévkovou lžíci, tolik peněz za tak směšné množství.

  3. Legální, běžně dostupné prostředky (například Metabond apod.) fungují roky, jiné nezkouším, nemám důvod experimentovat.

  4. Bohužel, dnes každý amatér věří, že rozumí motoru. Přenechejte práci odborníkům, kteří mají patřičné vzdělání a praxi. A pokud experimentujete, tak si potom nestěžujte. 🙂

  5. Taky jsem se nechal nachytat, dokonce jsem koupil více balení pro řidiče z širší rodiny. Stydím se, že jsem naletěl podvodníkům, proto všichni ostatní: Buďte obezřetní a rovnou takové grázly posílejte k čertu. Petr

  6. Děkuji za předchozí komentáře. Mám tenhle zázrak objednaný, ale zatím nedorazil. Nejhorší je, že nevím, kde teď mohu objednávku zrušit.

  7. Sliby, sliby, sliby, ale v balíčku doručeném kurýrem nebyl ani daňový doklad pro případnou reklamaci. Po žádosti o vrácení peněz mně poslali jakousi adresu do Polska.
    Je to podvod!

  8. Díky všem, kteří tady píšou. Zboží ještě nedošlo, ale už jsem psal na dostupné emailové adresy, že poptávku ruším a balíček od České pošty nepřevezmu. Jednak se liší účtovaná částka od objednávky (potvrzené a vyčíslené), jednak mě o podvodu přesvědčila odpověď, kterou poslal můj „OPĚKUN OSOBISTY“ (pan Veselý Jan) – což mluví samo za sebe. Navíc jsem se dověděl o dalších podvodech: o „zázračných hubnoucích čajích“, po kterých dámy naopak nabírají kila. Myslím, že prodejci hrozně chtějí trestní oznámení. Ještě jednou vám všem díky. Petr Lengyel

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno