Proklepneme další nákupní galerii, která funguje jako prostřednice mezi evropskými zákazníky a asijskými dodavateli. Vypadá atraktivně, ale za západní ceny nabízí východní kvalitu a pekelné obchodní podmínky. Existuje teprve krátce a jmenuje se libozvučně – Rivio. Recenze znechucených zákazníků nicméně přibývají, takže hezkou formu brzy zastíní rizikový obsah.

Normální evropské e-shopy jsou transparentní, zodpovědné a spolehlivé. Zaplatíte inzerované zboží, a obratem dostanete potvrzující e-mailovou zprávu. Po několika hodinách nebo dnech máte objednanou zásilku doma, případně v nedaleké výdejně. Následně běží zákonná lhůta, kdy smíte odstoupit od smlouvy. Pokud najdete závadu, protistrana uzná reklamaci a vrátí vám peníze. Obchoduje férově, a proto klidně zveřejňuje svoji identitu.

Na internetu však narážíme také na „nákupní galerie”, které se zdánlivě podobají solidním e-shopům, jenomže jejich provozovatelé nejsou spolehliví. Často sídlí v mimoevropských destinacích, jako třeba „onlinové tržiště” Rivio.cz.

Od uzavřené smlouvy údajně nesmíte odstoupit

Oficiální provozovatel úřaduje v Číně, na adrese: Shanghai TingYou Trade Co. Ltd, Caobao Rd 1243-315, postcode: 200235, Shanghai, CN, TIN (Taxpayer Identification Number): 913101163423297705. Zároveň odkazuje na svého „českého zástupce”, respektive na následující kontakty: Ephemera Solitude Ecommerce s.r.o., Rybná 716/24, PSČ: 110 00, Praha 1 – Staré Město, : 09708588, e-mail: info@rivio.cz či info@vallerion.cz, tel: 792 545 428, jednatel: Tomáš Sarai (narozen v roce 2002).

Rivio funguje jako prostředník mezi tuzemským spotřebitelem a asijským dodavatelem, jehož totožnost neprozrazuje. Objednávky řeší „okamžitě”, a proto zákazník „nemá právo na odstoupení od smlouvy”. Distribuce trvá „až 365 dní”, protože občas zkolabuje výrobní fabrika. Českojazyčný návod v balíku nenaleznete. Provozovatel ani jeho český zástupce „nenese odpovědnost” za jakost. Případnou reklamaci adresujte tajemnému dodavateli, který nepodléhá našim regulacím, takže možná zneužije vaše kontakty a osobní údaje.

Rivio – recenze na problematickou nákupní galerii

Předejme slovo českým zákazníkům. „Přes Rivio jsem objednala a zaplatila koženou bundu, na kterou marně čekám už dva měsíce,” píše Jindra na Firmy.cz. „Objednané sandále jsem dostala, ale špatnou velikost, o materiálu nemluvě,” pokračuje tamtéž Jiřina. „Provozovatel pravděpodobně nemá vlastní sklady. Teprve jakmile dostane novou poptávku, požadované zboží objedná přes nějaké levné asijské tržiště, možná přes Aliexpress.com. Tomu odpovídá dlouhá dodací lhůta,” uzavírá Radek na Webtrh.cz.

Rozhodněte se sami, zda poptáte nějaké zboží přes Rivio. Recenze eventuálně připojte níže, do zdejšího diskusního fóra.

Zdroj úvodní ilustrační fotografie: pixabay.com

63 KOMENTÁŘE

  1. Zboží po půlroce dorazilo. Je to ale úplně něco jiného. Místo objednané košile mi přišla jiná, a tak za 600 Kč mám jen hadr ze 100% polyesteru, který je mi stejně malý a má hodnotu tak asi 40 korun.

  2. Nenakupuje na Rivio.cz, tento podvodný e-shop pouze inkasuje vaše peníze. Ale zboží vám přijde, až se naplní kontejnery z Číny, jestli vůbec přijde. Po e-mailech sice komunikují, po 45 pracovních dnech vám oznámí, že se bohužel může zásilka posunout o dalších 40 dní a odvolávají se na obchodní podmínky. Ale bohužel na stránkách není ani zmínka o tom, že zboží je skladem u DODAVATELE.

  3. Marně čekám na balík už víc než 2 měsíce! Tričko za 500 Kč, ale pokud jenom hrabou peníze, jsou zralí pro policii! Každopádně se příště podívám nejdřív na recenze.

  4. Přišlo mi poškozené zboží v hrozné kvalitě a nikdo se mnou nekomunikuje skrze reklamaci, která se nejspíš ani neuskuteční. Nedoporučuji. Ceny vysoké, kvalita velmi nízká.

  5. 3.10.2021 objednány a zaplaceny u této společnosti 2 trička. Do dnešního dne nedorazilo nic. Po urgování zásilky přišla od společnosti zpráva, že na vyřízení objednávky mají až rok a nelze odstoupit od smlouvy.

  6. Zboží dorazilo za půl roku. Je malé, nesouhlasí velikost, nelze vrátit, nejde vyplnit reklamační formulář, hrůza. Dělají z nás úplný dementy. Vše nahlásit na Policii! Takhle to přece nejde, okrádat lidi. Napište na Facebook, ať Rivio nikdo neobjednává! Musíme stát při sobě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno