Prognóza technického vývoje v roce 2019

Chytré a jen trochu provokativní – prognózy pro rok 2019 v technologiích, od amerického univerzitního profesora Scotta Gallowaye (ZDE nebo ZDE). Co mně přišlo nejzajímavější:

  1. „Rok Amazonu“: Amazon se dostane do první pětky mediálních (!) společností. Amazon oddělí AWS (cloudové řešení) a to se okamžitě stane jednou z 20 nejcennějších firem světa. Řada mergerů a strategických spojenectví se uskuteční jen s jedním cílem: zatlačit Amazon zpátky. Amazon zahájí cestu s cílem stát se nejhodnotnější firmou na světě v oblasti zdravotnictví. Jakýkoli hráč v oblasti digitálních médií ztratí a na jeho úkor porostou jen tři firmy: Facebook, Google a (opět) Amazon.
  2. 3D tisk vstane z popela, u umělé inteligence a virtuální reality naopak, je to hype.
  3. Ve spotřebních produktech: méně produktů a méně značek. Zákazníci nechtějí větší výběr, chtějí větší důvěru v menší výběr.
  4. Vytvořené bohatství většinově „pohltí“ mladí vzdělaní obyvatelé měst.
  5. Zásadní bude diskuse o definování a designování „digitálního já“, v rozpětí od identifikace voliče až po čínský systém sociálních kreditů.

Redakční poznámka: Jiří Hlavenka svoje komentáře publikuje na svém facebookovém profilu, jejich přebírání nám laskavě povolil.

Další články od Jiřího Hlavenky: