Anonymní podfukáři každoročně prodávají tablety nebo mastičky, které mají rychle a jednoduše vyléčit křečové žíly. Letos svůj přípravek pojmenovali Solvenin, opět lákají na fiktivní „recenze“ a požadují 960 Kč. Dávejte pozor, co kupujete.

Únava, pesimismus, nespavost, partnerské problémy, osamělost… Všechny tyhle problémy mohou, ale nemusejí mít jedinou příčinu. Například pokud vás dlouhodobě svědí, pálí a bolí křečové žíly, pravděpodobně se v noci často budíte a přes den býváte podráždění, takže spíše ztrácíte, než získáváte přátele. V takovém případě mohou mít vaše problémy jedno efektivní řešení, které však není univerzální.

Lékaři některým pacientům doporučují kompresní punčochy, dietu, eventuálně přiměřený pohyb nebo speciální prášky. Jindy obě strany dospějí k závěru, že nejlepší bude chirurgický zákrok. Záleží na vaší individuální situaci – potížích, celkové zdravotní kondici a svobodné volbě. Takže když internetoví anonymové prodávají „univerzální a bezchybný lék na křečové žíly Solvenin“, evidentně jde o šarlatány.

Podvodníci opět vydělávají na cizím neštěstí

„Křečové žíly jsem měla 30 let. Moje lýtka postupně mizela pod fialovými, pokroucenými žížalami. Nakonec jsem sotva šourala nohama. Doktoři nepomohli, akorát byli hrozně drazí. Potom jsem začala brát Solvenin – a po čtyřech týdnech mám nohy hladké jako puberťačka!,“ říká podle internetové reklamy „paní Alžběta Nesvatbová (73 let) z Kutné Hory“, údajně zvěčněná na následující fotografii.

Česká reklama na Solvenin

Stejnou dámu najdeme také ve švédské verzi této reklamy, avšak jako „Kerstin Björkman (73 let) z Falunu“.

Švédská reklama na Varicosen

Ve skutečnosti jde o mnohaletou klamavou kampaň, ve které se pouze mění jména. Inzerovaný přípravek jednou dostal název Vary Forte, podruhé Variconis, potom Vein Stopper, Varicobooster, Varicofix, Varicosen nebo Solvenin. Zklamaní uživatelé píšou do našich diskusních fór, že jejich křečové žíly nemizejí.

Autentické a podvržené recenze na Solvenin, cena

„Přípravek neúčinkuje, a zaplacené peníze nelze vymoci zpět. Marně hledám informace o výrobci a dodavateli, nacházím jenom falešná jména. Na prodejní stránku jsem napsala negativní recenzi, která však byla smazána. Zůstaly tam jenom pozitivní příspěvky, napsané zřejmě samotnými prodejci,“ zhodnotila předchozí verzi tohoto přípravku paní Miroslava.

Cena letos dosáhla 960 Kč. „Nějaký šmejd vám pošle mast, která vám v lepším případě pomůže jenom od peněz, v horším případě vám nějaké zdravotní problémy způsobí,“ varuje jiná žena.

Autorka úvodní ilustrační fotografie: Taryn Elliott. Zbylé obrázky jsou ofoceny z internetových stránek, na kterých anonymní firma prodává Solvenin; webové adresy zde nevypisujeme záměrně, abychom nezvyšovali jejich relevanci v internetových vyhledávačích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno