Ochablé kůži prospívají přírodní zábaly, které bývají přinejmenším příjemné. Estetičtí chirurgové umějí povislou pokožku operovat. Anonymní internetoví podnikatelé mezitím nabízejí bavlněné punčocháče Somasnelle Sleeve“, jejich sliby však berme s rezervou.

Zdravou pokožku považujeme za samozřejmou, dokud funguje, jak má. Chrání organismus, dýchá každým pórem a přitom elasticky obtahuje naši siluetu. Ale potom se může stát, že cvičením nabereme mohutnou svalovinu, kterou následně ztratíme. Nebo prostě ztloustneme a vzápětí skokově zhubneme. Anebo pomalu zestárneme a náhle zpozorujeme, že máme kůži ochablou a povislou.

V takovém případě můžeme vyzkoušet přírodní zábaly (třeba z medu a jahod, případně z vaječného bílku, eventuálně z mandlového oleje apod.), či podstoupit operaci na estetické chirurgii. Mezi důvěryhodné alternativy ovšem nepatří elastické rukávy, které jsou nabízené prostřednictvím internetu pod značkou Somasnelle Sleeve.

Trenérka Dita Svobodová neboli Karina Filipová

„Jsem trenérka, provozuji vlastní posilovnu. (…) Povislou pokožku jsem zkoušela skrýt různě, ale funguje jenom jeden prostředek: bavlněná mikrosmršťovací vlákna. Kupte si zeštíhlující rukávy Somasnelle Sleeve, a budete nadšená,“ slibuje podle internetové reklamy „Dita Svobodová“. Na ilustrační fotografii působí vitálně a spokojeně.

Českojazyčná mutace:

Somasnelle Sleeve v Česku

Tato inzerce má ovšem také cizojazyčné mutace, kde nalezneme totožnou „trenérku“. Vypadá shodně, opět vychvaluje rukavičky Somasnelle Sleeve, ale jméno nesedí – například ve slovenské verzi dostala přezdívku „Karina Filipová“!

Slovenskojazyčná mutace:

Somasnelle Sleeve na Slovensku

A poté, co důsledně prozkoumáme internetové bludiště, domnělou „cvičitelku“ objevíme v komerční fotobance. Ve skutečnosti tedy nevidíme profesionální trenérku, nýbrž modelku, která o této reklamní kampani zřejmě vůbec neví.

Somasnelle Sleeve, fotobanka

Falešné diskuze a recenze na Somasnelle Sleeve

Informační mlha obestírá také údajné zákaznice. Například jedna je představena jako „Aneta Ulmová, Karlovy Vary“ v české verzi, „Oľga Váňková, Nové Mesto nad Váhom“ na Slovensku a mohli bychom pokračovat… Chvalozpěvné diskuze a recenze tedy zřejmě sepsali samotní prodejci, nikoli skuteční uživatelé.

Přitom chybějí identifikační údaje odpovědné obchodní společnosti – podobně jako byly pokoutně prodávány bezcenné „kosmetické pomůcky“ 3D Chilli, Snail Farm, Bioretin, Princess Hair či Perle Bleue.

Jestli stále ještě zvažujete nákup, nejdříve se zeptejte svého lékaře, zda vám tato „bavlněná mikrosmršťovací vlákna Somasnelle Sleeve“ doporučuje. Jeho reakci potom můžete popsat v našem diskusním fóru.

Jak prokoukneme lživou virtuální inzerci:

  • Podvodné výrobky jsou propagovány fiktivními odborníky, které bychom marně hledali v knihovnách, na vysokoškolských fakultách a v dalších renomovaných institucích.
  • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným figurantům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o reklamě nemá tušení.
  • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, přičemž fotografie „nadšených uživatelů“ bývají stejné, ale jejich jména nikoli.
  • Odpovědná firma sídlí mimo Evropskou unii, nemá českou pobočku, případně vůbec neprozrazuje svoji identitu.
  • Chybějí seriózní obchodní podmínky, od distributora (kurýra) nedostaneme žádnou fakturu a těžko uplatníme reklamaci.
  • Pokoutní vynálezy, jako třeba „zeštíhlující rukávy“ Somasnelle Sleeve, obvykle nefungují. Inzerované zázraky se jednoduše nekonají.
  • Podvedení spotřebitelé často trpí zdravotními potížemi, například vyrážkami, které dříve neměli. Ale nedostanou zpátky svoje zaplacené peníze, ani nezískají žádné odškodnění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno