Automobil zkracuje vzdálenosti a šetří čas, ale taky žere peníze a může svého řidiče zesměšnit, třeba pokud vypadá jako stará kraksna. Proto chceme, aby naše vozy jezdily rychle, přitom spotřebovávaly málo paliva a vypadaly hezky. A obchodníci větří naše peníze, takže uctivě nabízejí podpůrné produkty, nebo drze slibují zázraky a vnucují ilegální zboží. Podvodníci – bohužel – inzerují taky tekuté sklo Silane Guard. Recenze v jejich internetové reklamě jsou pravděpodobně vymyšlené samotným prodejcem, který kasíruje peníze v jedné banánové republice.

Co uděláte, pokud přípravek rozežere karoserii?

Silane Guard je roztok, který automobilu údajně dodává „původní, zářivou a nenasycenou barvu“, stejně jako „stálý vodě-odolný efekt“. Čerpám z internetové reklamy, pod kterou je podepsaná společnost BERNADATTE LTD, sídlící ve středoamerické Panamě. Výrobce přípravku – Willson Co. LTD – sídlí v Japonsku. I zahraniční prodejce sice v České republice musí dodržovat tuzemské zákony, například předem spotřebiteli sdělit „údaje o právech vznikajících z vadného plnění“ (občanský zákoník, č. 89/2012 Sb., § 1811). Ovšem Česká obchodní inspekce varuje, že mimoevropskou firmu lze jenom složitě donutit, aby naše pravidla respektovala.

Příkladem budiž právě „tekuté sklo“ Silane Guard. Na prodejní internetové stránce chybějí obchodní podmínky, kde bychom mohli vyčíst postup při reklamaci. Na jaké adrese, nebo aspoň e-mailu nebo telefonním čísle budete vymáhat svoje práva, pokud vám roztok karoserii neošetří, ale naopak rozežere? A podezřelé jsou taky reklamní texty, například: Prodejce na jednu stranu píše, že aplikaci „tekutého skla“ zvládne i malé dítě. Ale na jiném místě upozorňuje, že kvůli chybnému použití roztok nemusí fungovat.

Pozor na tekuté sklo Silane Guard! Recenze a diskuse

Panamská společnost BERNADATTE LTD už byla podepsaná pod podvodnými výrobky Bactefort a Germitox, Bioretin, Varicobooster nebo Tinedol. A reklama na tekuté sklo Silane Guard stojí prakticky na stejném mustru, jako propagace motoristických produktů Fuelfree a ProEngine Ultra. Oba zmíněné výrobky měly snižovat spotřebu paliva, při stejném výkonu motoru. Recenze a diskuse zklamaných zákazníků čtěte ZDE a ZDE. Odcituji aspoň některé:

  • „Sliby, sliby, sliby, ale v balíčku doručeném kurýrem nebyl ani daňový doklad pro případnou reklamaci.“
  • „Výrobek nelze reklamovat, jelikož neznáte adresu odpovědné firmy. Nemáte ani fakturu.“
  • „Stydím se, že jsem naletěl podvodníkům. Buďte obezřetní a rovnou takové grázly posílejte k čertu.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno