Internetoví šmejdi používají stejné demagogické postupy, jako jejich předchůdci při podomním prodeji nebo na předváděcích akcích, operují však v prostředí globální počítačové sítě. Nejdříve zmíní problém, který reálně trápí obyčejného člověka: například nemalé účty za elektřinu. Přidají několik pravdivých, ale neurčitých frází: Energetika údajně prochází revolucí a můžeme pořádně ušetřit. Nakonec nabídnou drahý a bezcenný výrobek, kterým údajně dosáhneme kýžené úspory: tentokrát takzvaný Tesla Saver Eco. Na reklamní stránce nesmějí chybět vylhané recenze fiktivních zákazníků, ukradené fotky usměvavých lidí a falešné diskusní fórum, plné pochvalných komentářů.

Jak odhalíme vylhanou kampaň zkorumpovaných podrazáků

Energetika skutečně prochází revolucí, díky které klesají průměrné účty za vytápění, za elektřinu, ale nepřímo taky za popelnice, a stagnuje cena vodného a stočného. Určitě znáte důvody: zateplování budov, úsporné zářivky a další spotřebiče, třídění odpadů, využití dešťové vody apod. Všechna účinná a užitečná opatření jsou založená na logických myšlenkách, jsou dílem profesionálů, jsou kontrolována a podporována státem. Reklama na „Tesla Saver Eco“ však spotřebiteli plete hlavu absurdní pohádkou: Strojek údajně pasuje do elektrické zásuvky, kde blokuje „jalovou energii“, která stojí hodně peněz, ale nemá žádné využití. Tesla Saver Eco prý okouzlil odborníky (inženýry, elektrikáře, starosty), ale brzy bude fakticky zakázán.

Uvažujme: Proč by energetické společnosti prodávaly zákazníkům nějakou „jalovou energii“, když dneska čelí tvrdé konkurenci v podobě solárních panelů, větrných elektráren a dalších autonomních zdrojů? Proč vám seriózní obchodníci nebo obecní politici tuhle věcičku dávno nedoporučili, když má údajně takový úspěch? A proč by český stát nebo Evropská unie zakazovaly užitečnou inovaci, když naopak dotují úsporné kotle, zateplení, systémy na dešťovou vodu, elektromobily atd.?

Tesla Saver Eco skutečně nenajdeme v seriózních českých prodejnách, ovšem z rozumného důvodu. Původní obchodní podmínky obsahují varování, že výrobek nemusí fungovat tak, jak předpovídá reklama a reklamace není možná, pokud přístroj použijeme! Prodejce tedy vlastně říká, že nám může prodat bezcennou cetku a nemáme základní spotřebitelská práva!

Co podniknout, pokud jste Tesla Saver Eco objednali

Doporučuji vám, abyste podezřelému prodejci neposílali žádné peníze. Tesla Saver Eco vykazuje podobné známky podvodu, jako například: baterie Power Factor Saver, zrychlovač počítače Dynamic Formula, spořiče benzínu FuelFree a ProEngine Ultra, rybí návnady Giant Fish Aroma a Fish XXL atd. Pokud jste podezřelý balíček objednali, ale nezjistíte identitu prodejce (jméno, identifikační číslo, sídlo nejlépe na území České republiky) a nedostanete normální fakturu, nic neplaťte, ani nepřebírejte.

Co když jste Tesla Saver Eco už zaplatili? Bohužel neznám způsob, jak byste mohli získat svoje ukradené peníze zpět. Šmejdi možná operují z jiného kontinentu, přes zprostředkovatele (distributory). Tam české, ani evropské orgány nedosáhnou. V takovém případě, prosím, berte tuhle sprosťárnu jako lekci, abyste prodavačům iluzorních zázraků příště nenaletěli – při nákupu spotřebního zboží, při brouzdání internetem, anebo třeba i v politice apod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno